Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Castell #36 üzenetére

    "VGA és S-video hangot nem visz át"

    Az lehet, hogy nem viszi át, de rengeteg embernek, ahogy nekem is, van egy házimozi erősítője is.

    Nézzük az én példámat, hogy nekem miért baj, ha hiányznak a csatlakozók: Van egy 13 éves 55ös Daewoo CRT tv-m, használok VHS-t scart csatlakozón keresztül (arra veszek fel, ha esetleg lenne a tv-ben valami, ami engem is érdekel..), továbbá DVD lejátszót, amit 1 scart csatlakozó híján, S-video csatlakozón keresztül használok. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a szobában a tv egy magas szekrénysor középső polcán található, alatta a videomagnó, ezektől távol a szoba másik részén a DVD és az erősítő.(az S-video kábelt vékonyságából adódóan könnyebben tudom elvezetni.) Ha HD filmet nézek, azt pedig VGA-n monitorra kötöm. Persze megeshet, hogy velem van a hiba és ezért az árért hiányolom a csatlakozók hiányát, de 2012 van belépő szint ide vagy oda....a 70ezret manapság már nem érzem elfogadhatónak egy 32"-os tévéért, a másik pedig, hogy itt is van pl dedikált videólejátszás, amit meg nem belépőszintű technikának gondolok, mert lesz aki csak SD adással fogja nézni. Ott van a Mindig tv-s set top boxok esete: manapság a leggagyibb is lejátssza az 1080p-t-szerinted a nagyit érdekli ez, tudja mi ez?-véleményem szerint kikellene ezekből venni a plusz sallangot és adni 55-60 körül. (persze, tudom én, hogy kell a dedikált lejátszó, mert aztán jön a triggering.)

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák