Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyci

    senior tag

    Kipróbáltam az S4mini melett egy Nokia 820-ast, ez lett a végeredmény:

    "Ennyi. Feladtam. Nyert az Android. :Y

    Maga az L820 hardvere, főleg a kijelző, köröket ver az S4mini-re, az energiagazdálkodása is a fotóképessége is jobbnak tűnik, de a Microsoft-fiók, a kontakt és a naptár-kezelés erősen korlátos.
    A hívásnapló szinkronizálás a naptárba megoldhatatlan, a közös (céges, bárki által szerkeszthető) telefonkönyv és naptár kezelés nehézkes. A szinkronizálás során mezők és adatok vesznek el mindkét irányban. :W

    Sajnálom, ez nem Nokia hiba, hanem Microsoft (és gyanítom, hogy Microsoft-Google rivalizálási) probléma.
    Az is nevetséges, hogy a már évek óta nem használt (még symbian-os) Nokia-fiókom tökéletesen működött, megvolt minden adatom (térkép pontok, stb.), de a naponta használt outlook.com fiókom viszont adatokat vesztett és kutyult össze órák alatt... :F

    De az is nonszensz, hogy nem lehet csoportokat képezni a telefonkönyvben, hogy meggyorsítsuk a keresést (én pl. külön családi, rokoni, ismerősi, szomszédi, munkatársi, munka, helyszín/cég specifikus munka és "fontos" (orvos, biztosító) csoportokat használok, mert közel 2000 kontaktból, mikor 6 Kovács Istvánból kell választani, akkor macerás ha csak névre tudok keresni)

    Ez az én személyes véleményem, és sajnálom hogy nem sikerült a váltás, de két nap után feladtam a küzdelmet.

    De talán van még remény, mert az Androidra is csak harmadik próbálkozásra tértem át, miután az első két droidomat 3-4 nap után szanáltam, és visszatértem az akkor már "haldokló" symbian-ra...

    Csak tanúságként; ami nekem nagyon hiányzik a WP-ről:
    - Gesture Search...
    - Google-felhő szintű kontakt, naptár, és email-kezelés...
    - Informatívabb, widget-szerűbb csempék...
    - Kontakt csoportok és pl. csempén lapozható csoportos kontaktok...
    - és igen, Chrome szinkronizálás, mert az asztali IE használhatatlan a gépeimen...

    Mivel a 820-ast biztos, hogy nem fogom tudni eladni még jópár napig, szóljatok, ha bármire van megoldási javaslatotok, mert szívesen teszek még próbát! :U "

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

Új hozzászólás Aktív témák