Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Azért ez érdekes, hogy rezegnek itt egyesek, mint a nyárfalevél, hogy az élettartama a TLC SSD-nek. Amennyi a stressz tesztből látható az az, hogy még átlag user is bátran használhatja 10 évig is nem kell visszafognia magát.

    Ok, torrentre nem ajánlott, de egyik SSD sem, bár nekem van ismerősöm, aki egy 64 gigásat használ már jó ideje mindenre. A hhd-re archivál, de egyébként minden SSD-ről fut, torrent is. Semmi baj nincs vele.

    A 24e pénz, amennyibe ez a samsung kerül meg nem akkora összeg, hogy halotti tort tartsak, ha meghal esetleg 5 év múlva az intenzív használat miatt.

    fontos adatok, személyes file-ok amúgy sem SSD-re valók, de ez gondolom egyértelmű. Rendszerről meg csinálok évente 1-2 image file-t és bármikor visszaállítom, ha kell.

    Abban viszont egyetértek, hogy a 24e pénz kicsit sok érte, lehetne nagyon árkülönbség is, de ez csak szőrszálhasogatás, ennyiért megéri.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz fogtunder #87 üzenetére

    Ha meg lehetne teljesen bízni a gyári tesztekben, akkor azok ennél még pontosabbak elvileg, mert szimulálják az öregedést is, amit egy ilyen sima teszt nem tud, pontosabban ugye ahhoz nagyon sokáig kell futnia, mert ahhoz spéci környezet kell, hogy a fizikai elöregedést is szimulálják. Ha jól tudom, extrém hőmérsékleten járatják meg változtatják a hőmérsékletet a két extrém érték között, ami elvileg az öregedést tudja szimulálni gyorsított módon, de vannak ennél komolyabb trükkök is.

    Más:
    Sok hozzászólászban azt nem értem, miért kell a vásárlókat azzal riogatni, hogy az SSD-nek rövid az élettartama?

    Ha csak a rendszer fut rajta és a cache-ket meg a mentéseket HDD-re teszi az ember, akkor napi pár tíz/száz mega írással és pár száz mega, esetleg 1-2GB olvasással fog járni egy normál használat.

    A firefox-hoz egyébként nem kell RAMdisk, mert be lehet állítani a konfigot úgy, hogy használja maga a RAM-ot. Én azóta nem használok RAM disket, mert addig is csak a böngészéshez volt, de Firefox-hoz felesleges, akkor meg minek? Egyetlen hátrány, ha összeomlik a Firefox, akkor elvesznek a nyitott oldalak, RAMdisk esetében meg vissza tudja állítani, de nekem kb 1-szer omlik össze a böngésző havonta, azt meg kibírom.

    Ha a gyári értéke egy TLC-nek 120 TB (amit röhögve túl tud teljesíten, akár többszörösen is) és mondjuk napi 4 GB adat forgalommal, akkor is több tíz év, ergó hamarabb avul el a technika, minthogy tönkremenjen. Lásd: még mindig vannak működöképes PATA hdd-k, de egy mostani gépbe minek tenné bele az ember? q hangosak, lassúak, kis tároló kapacitásúak, minek használná már bárki is?

    Az SSD-vel is ez lesz, hamarabb avul el, minthogy tönkre menjen, fölögleges a stresszelés az élettartam miatt.

  • dfsz34

    őstag

    válasz .mf #88 üzenetére

    "de amint a gép ki lett kapcsolva és újraindítva, már nem működtek az SSDk."

    csak remélem, hogy nem vargáné beles táppal teszteltek, normál tápnál nincsen tüske, de még így is 90%-ban az elektronikus cuccok halála a ki és bekapcsolás

    ha ilyen eset van, az arra utal, hogy áramforrás nélkül rohamosan veszíti a kiolvasható tartalmát az ssd. ami elképzelhető ugyan, de elég futurisztikus kijelentés

    ssd-m ugyan nincs olyan, ami több éves, de pendriva-ra már lassan 2,5 éve kiiírtam adatokat, most direkt megnéztem, mert ez egy nagyon régi pendrive és 1,5 évig még gépközelben sem volt, nemhogy bedugva, áram alatt és simán olvas mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz NandoXXL #111 üzenetére

    Mert valamit szidni sokkal egyszerübb, mint megérteni a múködését és kihasználni.

    A másik, hogy a usernek nincs pénze ssd-re, ezért szidja azt. Komolyan mondom, használtam is, veszek is majd újat, most per pillanat nincs, mert odaadtam rokonnak, de én még olyan embert, aki hdd-ről váltott ssd-re nem hallottam, hogy szidta volna.

    Csak olyanokat hallani, hogy szidják, akiknek nincs lehetőségük vagy akaratuk, hogy vegyenek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz szacsee #160 üzenetére

    Ha 3 évig kibírja, akkor már megérte és utána minden év nyereség csak. Egy TLC SSD jól beállított használat mellett röhögve kibírhat 8-10 évet is. A másik dolog, hogy itt sem az van, hogy egyből tönkremegy, hanem fokozatosan csökken a használható kapacitása, persze az már jelzés a cserére igényesebb embereknél, de pl ismerek olyant, aki rendszervinyónak használ egy olyan hdd-t, amit a sentinel már cserére javasolt a rengeteg rossz szektor miatt. Úgyhogy, aki nagyon fillérb..ó, az még utána is tudja használni, de akkor csak rendszernek szigorúan, adatokat amúgy is hdd-n illik tárolni.

    A 4 ezer forintból veszel már 4 giga ramot, ha kicsit kiegészíted, nem olyan kevés az.

    Amúgy is, ha azt nézed, hogy a vezérlője és a legtöbb alkatrész ugyanaz, úgy értem hasonló minőségű, akkor nem értem a rinyálást, hogy csak 4k-val olcsóbb. Az nem kevés. Egy 120Gb esetében már 20% körüli árelőny.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz sing1ep1ayer #164 üzenetére

    Ezt programmal vagy makróval kell csinálni. Venni egy második hdd-t, amire minden nap a munka végén (lekapcsolás előtt) vagy esetleg fix időpontban átkerül a munka könyvtár.

    Ennyi. Nem kell a melegvizet újra feltalálni. Rendszeresen archiválni kell, muszáj, ha a gépen fontos vagy nehezen pótolható adatok vannak.

    Régebben én DVD-re írtam ki a munka könyvtáramat hetente és így is több, mint 1 évig bírta 1 lemez. De egy kisebb második hdd (a biztonság szempontjából legjobb a külső), amire csak a fontos archív megy kijön már 5-8 ezerből és jöhet eső jöhet fagy az adatok megmaradnak.

    De aki nem szeret sokat pepecselni, az belevág egy kisebb/nagyobb második hdd-t a gépbe és mondjuk minden nap este 6-kor lefut az archiválás (vagy 6 után, amikor először bekapcsolja a gépet), nem is bonyolult dolog ez, igaz ha leég a gép a rossz táp miatt mondjuk, akkor elvesznek az adatok, de még így is ugrásszerúen nagyobb az adatbiztonság, mint 1 háttértárral.

    Aki meg a vírusok miatt fél, az titkosítsa le az archív tárolót és csak jelszóval lehessen hozzáférni, aztán a vírus próbálkozhat abban a szűk időkeretben, amíg írható a háttértár. Én truecryptet használok, az adatok jelszó nélkül nem elérhetőek, ilyen módon védettek. Akár olyan esetben is, ha betörnek és elviszik a gépet, az adatok akkor is titkosítva vannak max leformázhatják, de a családi fotók nem kerülnek fel a netre mondjuk vagy a pin kódomat nem szerzik meg :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák