Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    én is most jutottam el oda, hogy időszerűvé vált egy ssd beszerzése, de a karácsonyi szezon miatt és a 830 kifuttatásával kissé beszűkültek a lehetőségek, elszálltak az árak (830 és vertex 3 voltak a jelöltek).

    elég sokat olvastam utána (az anandtech tesztje eléggé informatív volt szerencsére), és a win8 upgrade lemez miatt végül 840-est vettem a 120 gigásat. ahogy eddig tapasztaltam, kb. napi 4 gigát írok egy nap, többnyire nagy excel file-okkal dolgozom (gyakran 35-50 megások is vannak a nagy mennyiségű adat miatt), ezen kívül normál használat, torrent nem megy meghajtóra, csak némi direct download, ami egyébként is lenne (program telepítők pl.). ilyen felhasználás mellett nem érzem a tlc sebességbeli hátrányát a vertex 3-hoz képest, amit sikerült kipróbálnom pár napra vásárlás előtt, ugyanazon win 7 rendszer alatt. az írást nem éreztem kevésnek, az olvasás pedig még mindig bőven jó.

    a tapasztalatom az, hogy a hibernációt nem igazán kell notebookon kikapcsolni, mert sleepben sokkal tovább bírja, ha meg mégis kell, akkor nem veszik el a munkamenetem. a másik pozitívum, hogy a win8 upgrade után drasztikusan csökkent a boot idő, a dokkolón rákötött külső monitor a boot sequence alatt fel sem éled még, csak a lock screenre.

    a napi 4-5 giga írással még bőven 3 év fölött van a várható élettartama a meghajtónak, többre szerintem nincs is szükség, mert:

    addigra a körülötte lévő laptop is elévül, a folyékonyabb munkafolyamatok miatt visszanyert idővel behozza az árát, rendszeres mentés van róla, ha meghal, veszek újat és visszarakom a mentést, mire valószínűleg behal, ugyanez a tárhely töredék pénzen lesz megvásárolható, és ezért használtan sem lesz értéke, az új meghajtó vásárlását nem igazán könnyíti meg anyagi szempontból.

    plusz még kellett a win 8 upgrade is, ha ez nincs hozzá, akkor valószínűleg teljesen mást veszek, így gyakorlatilag egy 64 gigás ssd + digitális win 8 upgrade árából megvolt egy nagyobb kapacitású meghajtó és az oprendszer. nagyon kíváncsi leszek, hogy jövőre hogyan fog alakulni az ára az akció nélkül, akkor már lehet nem lesz annyira best buy. arra is kíváncsi vagyok, hogy hány tb írásnál fog behalni az xtremsystems-en futó tesztmeghajtó (kb. 2000 írási ciklusnál tart egy 250-es verzió perpillanat).

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák