Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz fogtunder #87 üzenetére

    Ha meg lehetne teljesen bízni a gyári tesztekben, akkor azok ennél még pontosabbak elvileg, mert szimulálják az öregedést is, amit egy ilyen sima teszt nem tud, pontosabban ugye ahhoz nagyon sokáig kell futnia, mert ahhoz spéci környezet kell, hogy a fizikai elöregedést is szimulálják. Ha jól tudom, extrém hőmérsékleten járatják meg változtatják a hőmérsékletet a két extrém érték között, ami elvileg az öregedést tudja szimulálni gyorsított módon, de vannak ennél komolyabb trükkök is.

    Más:
    Sok hozzászólászban azt nem értem, miért kell a vásárlókat azzal riogatni, hogy az SSD-nek rövid az élettartama?

    Ha csak a rendszer fut rajta és a cache-ket meg a mentéseket HDD-re teszi az ember, akkor napi pár tíz/száz mega írással és pár száz mega, esetleg 1-2GB olvasással fog járni egy normál használat.

    A firefox-hoz egyébként nem kell RAMdisk, mert be lehet állítani a konfigot úgy, hogy használja maga a RAM-ot. Én azóta nem használok RAM disket, mert addig is csak a böngészéshez volt, de Firefox-hoz felesleges, akkor meg minek? Egyetlen hátrány, ha összeomlik a Firefox, akkor elvesznek a nyitott oldalak, RAMdisk esetében meg vissza tudja állítani, de nekem kb 1-szer omlik össze a böngésző havonta, azt meg kibírom.

    Ha a gyári értéke egy TLC-nek 120 TB (amit röhögve túl tud teljesíten, akár többszörösen is) és mondjuk napi 4 GB adat forgalommal, akkor is több tíz év, ergó hamarabb avul el a technika, minthogy tönkremenjen. Lásd: még mindig vannak működöképes PATA hdd-k, de egy mostani gépbe minek tenné bele az ember? q hangosak, lassúak, kis tároló kapacitásúak, minek használná már bárki is?

    Az SSD-vel is ez lesz, hamarabb avul el, minthogy tönkre menjen, fölögleges a stresszelés az élettartam miatt.

Új hozzászólás Aktív témák