Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz hobizoli #376 üzenetére

    Egyáltalán nem biztos, hogy olyan drágák lesznek a Ryzen-es APU-k. Szerintem az AMD csak kényszerből dobta piacra a Bristol Ridge-t, mivel nem volt annyi készlete, hogy az egész piacot le tudta volna fedni, és lehet, hogy a VEGA IGP se volt még teljesen kész. Szerintem ha elég Raven Ridge lesz majd a piacon ( vagy még előtte ), az AMD ki fogja vonni a piacról a Bristol-okat, mivel értelmüket vesztik. Az összes Ryzen 2db CCX-es, és úgy vannak letiltogatva belőlük egyes részek. A fullosak a 8/16-osok, a vágottak a 6/12; 4/8; és 4/4-esek. A Raven Ridge-ben ellenben már csak 1db CCX lesz, mert kell a hely mellette az IGP-nek. Az is biztos, hogy több fajta teljesítményű APU lesz, mind CPU kiépítésben, mint IGP kiépítésben. CPU kiépítésben szerintem logikusan lesz 4/8(csúcs), 4/4(közép), és 2/4(alap). A VEGA IGP-t is meg lehet vagdosni, ahogy az előzőeket ( 512 ; 384 árnyaló pl. ). Mivel a G4560-as is 2/4-es kiépítésű, így simán lehet a legolcsóbb Raven Ridge, az ellenfele. :K

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák