Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Gyuri27 #352 üzenetére

    Nono. Nagyon jónak és örömtelinek tartom a Ryzen sikerét, de azért ennyivel ne írjuk le a s1151-et. Aki ha nem muszáj, nem akar foglalkozni platformváltással, vagy akinek fontos a fogyasztás/hőtermelés, az Penya után nyugodtan vehet apróról Skylake i5-öt, i7-et. Jó áron adják, ellesz vele még évekig, bőven ki fogja szolgálni.

    Ennek így most megint olyan az íze, mint anno annak a fikázásnak, amikor a 4-6-8 magos FX-ekről akarták lebeszélni az embereket, hogy "nelegyéhüjje-vegyéÁjviBridzsÁjjFájvot-ezajövőnemértedb+"... csak most fordítva.

    Persze, most hogy az AMD kijött egy - valóban - jó platformmal, dobjak el kapát-kaszát, és mozduljak AM4-re. Ja. Miután bíztam én is a gyártóban, és futottam jópár kört FM2-vel, végül kényszerből kötöttem ki a kék oldalon, mert nem tudtak egy megfelelő teljesítmény/fogyasztás mutatóval rendelkező CPU-t az asztalra lerakni... az APU-k beígért grafikus teljesítményéról nem beszélve.
    De ha a közeljövőben kelleni fog a plusz kraft, akkor ugorjak vissza... hát kösz, de annyira már nem lelkesít az egész, megbarátkoztam az Intellel is, akárcsak az Nvidiával, és "hüjjeazérmánemvagyok".

    (#356) b.
    Ja. Intel-nél mostanság minden socket 2 generációnyi CPU-t szolgál ki sacc/kábé. Tick-tock.
    Nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de legalább kalkulálható. Először én is megörültem, hogy a Coffe lake esetleg jön a mostani lapomba, aztán kiderült hogy nem. De igazából erre lehetett számítani.
    Fölösleges is lenne váltanom az új socket-re, majd 3-4-5 év múlva az akkorira.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák