Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 90Quiet

    tag

    válasz Daywalker #4 üzenetére

    Nem szükséges régivágású dolgokat lenézőnek beállítanod engem, én is egy 7 éves 1280*1204 samsung monitort használok külső monitornak, igaz ennek inkább anyagi okai vannak, mint praktikai.

    Ugyanakkor a többieket sem értem abban pl. hogy szerintük szövegszerkesztésses munkához jobb egy ilyen monitor. Miért? Ha az fHD felbontást vesszük mint már szerintem minden widescreen monitorban kapható felbontást, ott vertikálisan még több pixel van mint ennél a monitornál. Ráadásul a wide monitor szélességét kihasználva akár más programot vagy tartalmat is kitehetünk a munkalapunk mellé, lévén majd' kétszer megvan az 1000 pixel széles terület, ami mint tudjuk egy optimális tartalommegjelenítési standard.

    A beépített rendszerekbe való igényt is nehezen tudom csak elfogadni, mert olyankor jellemzően logikusabb és gazdaságosabb csak magát a panelt megvásárolni mint egy komplett monitort. Nem állítom hogy példa nélküli igény, de erre kész monitort alkotni elég céltalan lépés a gyártó részéről szerintem.

    Abba, hogyha a céges alkalmazás ilyen monitor arányhoz optimalizált valóban nem tudok belekötni, akkor ilyen képarányú monitor kell. Mégis ez olyan szűk piacnak tűnik meglátásom szerint, melyet akár a használt kereskedelem is vígan le tud fedni.

    A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Daywalker #4 üzenetére

    +1 ... akarom mondani +1 P19--2 -es user. :)

    Csinálhatnának "retro" 20" vagy 21"-es monitorokat is (1600 x 1200-as felbontással). Szvsz. sok mindenre jobb a 4:3 vagy 5:4.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Daywalker #17 üzenetére

    Nem tudom, milyen tartalom van a képernyődön nagyrészt, de ha web, akkor a figyelmedbe ajánlom a Ctrl-+-t. :) (Jobb böngészőkben beállítható a default zoom, pl. 125-150%-ra.) A szöveget nem bitmapként (pixelesen) nagyítja, hanem nagyobb méretű karakterekkel írja ki.

    A Win8.1-gyel már a desktop is kedvünkre átszabható (mármint olyan hatalmas bugok nélkül, mint a korábbi Windowsokban). Hogy lesz-e olyan jó, mint az OS-X-ben már évekkel ezelőtt, az majd kiderül.

    (#47) proci985: Így van, a szebb és élesebb betűkkel írt szöveget kevésbé terhelő a szemnek olvasni.

    (#48) QwErTy42: Tudomásom szerint 600 dpi az. De még ha 300 is, a mai monitorok 100 ppi körül vannak!!! Nagyon kevés. Okostelót odatartva a monitor mellé, sokkal szebb és jobb az egész. Réges régen ilyeneknek kellene lennie a monitoroknak is. Most a karakterek és egyéb képi elemek vagy élesek, de szögletesek, aliasosak (ClearType/AA OFF) vagy életlenek. Nem beszélve arról, hogy CAD-nál is milyen jó lenne a jóval nagyobb felbontás.

    És igen, jöhet belőle 2-3 egymás mellé is. :)

    "60-70 centiről és ott már a 200 ppi-t is folyamatosnak látnánk."

    Ha ezt úgy érted, hogy már nem látnánk a pixeleket és pl. AA nélkül sem lenne aliasos, akkor nagyon tévedsz. Ebből a távolságból ilyen felbontásnál látni éppen még jól 1 pixelt. Most meg 4x nagyobb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák