Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #75 üzenetére

    Az árak szempontjából VGA a VGA-nak az ellenfele. Az nyilván egyértelmű. Egy x árú GeForce egy szintén x árú Radeonnal versenyez.
    Amit te hoztál fel az a lapkák szerinti összehasonlítás, aminek a végfelhasználók szemszögéből eleve nulla értelme van, mert nem ár szerint történik. Én csak elmondtam, hogy mi minek az ellenfele a termékpalettán, a te összehasonlítási módszereddel. Azt nyilván nem mondtam, hogy ennek lenne bármi értelme.

    Mindketten csináltak top gaming GPU-t. Az NV a GK104-et, míg az AMD Tahitit. Ennyi. Ennél világosabban nem lehet megfogalmazni. Persze az NV csinálhatott volna egy GK100-at, és akár az AMD is egy 500 mm^2-es szörnyet, ami anyagilag nem éri meg. Innentől kezdve, hogy te mit gondolsz mindegy, mert egyik cég sem fog többet 500 dolláros szintre 500 mm^2-es lapkát csinálni. Mostantól a 300-400 mm^2-es szint van megcélozva. Lehet persze mondani, hogy de hát a GF100/110 az sikerült, akkor ez most miért nem? Erre is leírtam, hogy változtak a feltételek a gyártás során. Minden szempontból az egy termék célja, hogy hasznot termeljen. Ma a jelenlegi 28 nm-es waferárak mellett 500 dollárért 300-400 mm^2 közötti, max. 384 bites lapkával lehet hasznot termelni. Mivel ezeknél nagyobb lapkát nem csinálnak ide, így ezek a top GPU-k!

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák