Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz fpeter84 #47 üzenetére

    "szerintem ez a ventillátora állapotát leszámítva sokkal közelebb van a vadiújhoz, mint pistike kártyája."
    "pistike kártyája nagyobb lutri..."

    A kondiknak pl. az idő ugyanúgy az ellensége, mint hőmérséklet. Az új vevőnek pl. kondi időből sokkal kevesebb marad, abból a kevésből pedig gyorsabban fogja kivenni (magasabb hőméréskleten), ami maradt benne a végső óráig.

    És én csak ennyit állítok, nem többet: az új tulajnak nem számít, hogy melyik komponens miatt száll el a kártya. Neki pistike harmadannyit futott kártyája pontosan akkora rizikó, mert a hátralévő hibátlan üzemidő vagy ezért, vagy azért, de kevés benne. Éppen ezért én soha nem is vennék használtat és nem fogadom el a bányászok vélelmét sem arról, hogy a bányászkártyák megbízhatóbb játékos kártyák lesznek másodkézben (a játékoskártyákhoz képest). Mert ugye Ők lennének a célcsoport, akik minimalizálják a kiszállás költségét.

    Egyszerű példa: egy világ életében pályázós autót eladnak városba, azonnal csilliárd baja van. Fordítva is igaz, csak más hibák fognak előjönni. A köztudatban a pályás autó megkíméltnek számít, pedig csak akkor igaz, ha mindkét autó ugyanannyi km-t futott le. Ami a mi esetünkben nem igaz.

    Én eddig minden kártyámmal (újonnan vettem) csak játszottam és egyetlen kártyám se ment tönkre, van ami a 10. évét nyomja le rokon gépében (aki játszik rajta). Az más kérdés, hogy minél több kártyája van vkinek (bányászok), annál nagyobb az esélye, hogy lesz a pakliban meghalós. A VGA-kat meg zömében kb. két évvel ezelőttig játékokra használták, így a tanulmányok a leggyakoribb haláloknak (ciklikus üzemben) a ciklikus okokra visszavezethető meghibásodásokat fogják kihozni. Vö. a legtöbb katona a háborúkban hal meg.

  • Geller72

    veterán

    válasz fpeter84 #47 üzenetére

    Amikor ez az egész miner dolog indulgatott, napi szinten jöttek új coinok. Éppen ezért 99%-ban az volt a jellemző, hogy az első pár napban érdemes volt bányászni, mert az árfolyamot a spekulánsok feltolták, aztán az egész coin mehetett a kukába. Ezért volt értelme akkor inkább azonnal eladni. Vagy, amit mi csináltuk, azonnal áttoltuk BTC-be. :D. De arra semmiképpen nem alapozhattunk, hogy na majd, egyszer az adott coin mekkora király lesz. Mert általában a kukában végezte. Így ebben az esetben is arra alapozni, hogy az ETH fél év múlva csillió euró lesz, minimum merész. :U

Új hozzászólás Aktív témák