Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Btcnel ez lefutott mar.

    Ha nem lesz fork gpus ethash banyaszatnak lottek. Most arban fel ev kov iteracoval meg perf/wattban is buko. Nem mellesleg jelenlegi 400$os ar mellett nem igazan nagy biznisz most a gpus banyaszat.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Geller72 #45 üzenetére

    Valóban a közvetlen befektetés kriptóba jobb üzlet, ezt már én is kiszámoltam és átcsoportosítottam a befektetéseimet, de azért szórakozásból maradt egy kis bánya is

    (#35) aelod
    bocsánat, az tényleg kimaradt hogy nem maga a bánya a legjobb üzlet, mert soha (az ingadozás miatt ez nem igaz, de hosszútávon a fenti igaz, csak ki kell várni az ideális pillanatot, nem szabad mindenáron azonnalra menni) nem termel ki a bányagép annyi pl ETH-t, amennyit abban a pillanatban az árából meg lehetett volna kapni. Pl egy éve, amikor még olcsó volt a hardver, akkor 400e volt egy 6x470 gép. Élete végéig nem termel ki többet mint 15-20 ETH, viszont a vásárlás pillanatában lehetett volna 30 ETH-t kapni azért a 400e-ért, cserébe csak árfolyamkozkázat van, nincsen villany, tűzkár stb kockázat. Ehhez nekem is bele kellett mennem a bányászatba, hogy újra tudjam matekozni a dolgot és átcsoportosítsak...

    Blazs120gl
    Szerintem ez nem teljesen így van... A forrasztások bizony fáradnak a sok ciklustól, és vérpistike gémer kártyája nagyátlagban véve közelebb van a halálához, mint egy olyan kártya ami amióta kijött a dobozból azóta 50-60 fokon tette a dolgát - szerintem ez a ventillátora állapotát leszámítva sokkal közelebb van a vadiújhoz, mint pistike kártyája. Tény hogy benne van a pakliban hogy elkezded játékra használni és a 10dik ciklusnál lereped a GPU a bányakártyán is, mert gyártási hibás, és ezt a bányászat nem hozta ki - de nagyátlagban szerintem sokkal jobban járnak vele a vevők, mert pistike kártyája nagyobb lutri...

Új hozzászólás Aktív témák