Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cagm^c

    tag

    válasz TazLeacher #117 üzenetére

    Ki mondta, hogy a 88GTS-ről váltsál 4800-ra? Senki. Csak annyit mondunk, hogy a 4850 jobb. Tehát aki gépet fejleszt az vegyen ATi-t.
    Én x1300-ról váltottam 4870-re.És, hogy megérte? Igen.

  • TomBoy1986

    veterán

    válasz TazLeacher #117 üzenetére

    És igazuk lett? Erre csak a cikkből idéznék:

    "Nagyon jól mutatja a World in Conflict, hogy az egyes GPU-k mire lettek tervezve. DirectX 9-ben a GeForce-ok egy-egy fps-re sorakoznak szorosan a Radeon mögött. DirectX 10-re váltva viszont hirtelen óriásira nő a szakadék. A Radeon megtáltosodik, de a GeForce-ok egymáshoz viszonyított sebessége semmit sem változik. Bizony, hasonló lenne a helyzet akkor is, ha a HD 4850-es helyett egy HD 3800-as kártyát használtunk volna."

    "Ugyanez a jelenség figyelhető meg a szintén erőteljesen DirectX 10-re támaszkodó Call of Juareznél is. A jövőben minden bizonnyal a korábbinál kisebbre zsugorodik majd a 8/9-es GeForce-ok és a Radeon HD 3000-esek közötti teljesítménykülönbség, mert a Radeonoknak jobban fekszenek a modernebb, egyre inkább GPU-s számolásra és nem textúrázásra alapozó játékok."

    Na ezt nem bírtátok sosem felfogni, de talán most hogy itt is le van írva majd sikerül ;)

    [ Szerkesztve ]

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

  • leviske

    veterán

    válasz TazLeacher #117 üzenetére

    Az a gond, hogy nem nagyon láttam mostanság HD3870 vs. 8800GT tesztet az új driverekkel. :) A 8.5-ös Catalyst nagyon komolyan gyorsított a kártyákon.

    Amugy meg miért is várta mindenki a drivert? Ja?! Mert sokan azt hitték, hogy az AMD-nél megtudják azt csinálni amit a játékfejlesztők nem (optimalizálni). :)

    A nagydurranásra meg csak annyit, hogy szerintem igen is az... igen is az, hogy egy középkategóriás kártya képes 19x12-ben élvezhető játékélményt nyújtani. Nem csak Magyarországból áll a világ, és a legtöbb (nyugati) országban már nem a 16x10 és 12x10 az általános felbontás. :)

    (#128) jer1cho: 8800GT-re sem volt érdemes váltani... mert ugyan annyira veri el az 50-es a 88GTS-t, ahogy a HD29-eseket, vagy a HD38-asokat a 88GT.

    Ennyit a forradalomról. :)

    (#129) Abu85: Ez némi hosszabb magyarázatra szorulna. :DDD Mikorra várható a DX11-ről szóló cikk? :)

    [ Szerkesztve ]

  • munky

    őstag

    válasz TazLeacher #117 üzenetére

    Mot meg mi van? Kaptunk egy olyan kártyát, ami jó, hogy piros, de mivel is jobb, mint egy 8800GTS (mint mondjuk ami nekem van)? Az mindenre elég 1680-ig. A HD4850/70 is mindenre elég addig. 1920*1200-ba már kevés a GTS. Ezek a Radeonok is. Akkor miért is érné meg bárkinek cserélni? Ha meg nem éri meg, akkor mitől is olyan nagy durranás.... :F

    Tudod nem csak Te illetve a 8800 tulajok vannak a Világon. Akinek mondjuk 3 generációval ezelőtti kártyájuk van és szeretnék lecserélni azoknak a HD 4800-as széria kitűnő alternatíva.

    És miért olyan nagy durranás ez a VGA család? Többek között azért mert remek ár/érték mutatóval rendelkezik ha eddig nem tűnt volna fel...

    Az egy dolog, hogy Neked nem nagy durranás.

    Senki nem mondta, hogy 8800-ról mindenképpen váltanod kell. Egyébként ha a HD 4850 nem is a HD 4870 szerintem még GTS-ről is értelmes alternatíva.

    #132

    De mire mész vele? És erre még mindig nem tudsz válaszolni. Ezt már százszor kérdeztem tőled (is), de nem jött értelmes válasz. Mire mész vele, ha mire "beérik a gyümölcs", addigra már rég kevés a kártya? Ha egyszer le is hagyja őket addigra kb. az lesz az arány, hogy 88GT 4 FPS, HD3870 5 FPS. Akkor mire mész vele?

    Erre csak annyit, hogy ha nem tűnt volna fel akkor már ebben a tesztben is szerepel 2 olyan játék ami azt mutatja, hogy a gyümölcs már igencsak érik és meglehet, hogy hamarosan jön a szüret.... :U

Új hozzászólás Aktív témák