Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #5 üzenetére

    Ezt már én is fejtegettem a MILC-es topikban: Nem aggódnék nagyon, mert a Fujifilm egy niche piacon nagyon erős és ezt nem fogja feladni, nem gondolom, hogy amiért az X100, X-T4 vagy a X-T30 szerethető, azt kukába dobnák.

    Viszont muszáj azokat is beinvitálni a rendszerbe, akik eddig pont attól idegenkedtek, amit mi annyira szeretünk. Aki ránéz egy X-T4-re kezdő vagy tapasztalatlanabb fotósként, egyszerűen egy űrhajó kezelőpaneljét látja, csak mert előre fel vannak címkézve számokkal a tárcsák.

    Tárcsák meg itt is vannak, csak te döntöd el mit rendelsz hozzá. Filmszimulációk szintén vannak. Frankó X-Trans szenzor szintén pipa és 1000 euróért odaadják végre az IBIS-t is. Kell egy ilyen X-T40-ben is és akkor mindenki boldog lesz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #9 üzenetére

    Nem csak vloggerek, de általában véve a videósok is szeretni szokták a teljesen kihajtogatható LCD képernyőt, most ez a trend, így jön ki nagyjából minden kicsit is videóra kihegyezett váz.

    Csakhogy a Fujinak volt egy nagyon jó megoldása az X-T100 vázon, amit aztán egyetlen másik modellre sem örökítettek át. Szembe is lehetett forgatni, de fel-le dönteni is kihajtás nélkül, senki nem csinált még ennyire jól kitalált zsanért sem előtte, sem azóta, csak ugye az X-T100 egy elég gyenge eresztés lett, nem is vállaltam be. Én ezt az LCD mozgató mechanizmust nagyon siratom.

    A Kaizenről meg már az első perctől fogva tudni lehetett, hogy nem lesz fenntartható hosszabb távon a tejben-vajban fürösztés, de még így is messze bárki más előtt járnak utólagos okosításban. Ha a konkurenciánál is követőkre talált volna ez a szellemiség, akkor a Fuji is jobban belehúzna.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #20 üzenetére

    De hogyan kéne jobban gyúrni a fotósokra vázfejlesztésben? Van jó AF rendszer, amit reszelgetnek is, vannak jó filmszim. módok, van jó szenzor, van IBIS, vannak jó (főként fotós orientációjú) kezelőszervek.

    Nyilván az elmúlt években a Fujinál főleg a videózás ugrott nagyot, de volt is honnan feljönni (nagyjából a béka segge alól, most meg ott vannak a piac legjobb ajánlatai között ezen a téren is).

    Nem szarkasztikusan kérdezem, hanem tényleg érdekel, én pár éve kiszálltam a Fujizásból (de úgy érzem nem végleg), hogy mik azok a fotósok felé megtehető gesztusok, amik neked hiányoznak és az adott árkategóriában a konkurenciához mérten elmaradást érzel? Lehet én siklom el valami felett.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    "Hardveresen például a normális kijelző meghagyása"

    Miközben egyre több a hibrid fotós-videós is. Én is ilyen vagyok és persze attól még ezt a hagyományos oldalra kiforgatós megoldást én sem szeretem, de hát ilyen kisebbségben élni. Kimatekozták, hogy kevesebben kapnak agyérgörcsöt tőle, mint ahányan kedvelik vagy teljesen semlegesek a kérdésben.

    "a rendes kezelőszervek meghagyása"

    Ez egyelőre egyetlen váz alapján levont következtetés, ráadásul pont egy olyan vázról, ami pont azt a réteget akarja megszólítani, amely egyébként sem fog X-T4-et vagy bármilyen más hagyományos X-vázat venni, mert attól idegenkedik. Ez inkább egy közel Sony A6400 árban mért A6600 alternatíva. Én nem aggódnék azon, hogy nem lesz majd a jövőben már olyan Fuji váz, ami pont olyan, amilyennek megszerettük. Pont azért, mert egy nagyon elkötelezett rajongótábor szerette meg.

    "esetleg valami 8 bitesnél jobb (nem RAW) formátum támogatása, akár TIFF, akár HEIF lassan elférhetne"

    Na ebben egyetértünk, újabb szöget verne bele a RAW használatba, miközben bármennyire is jó 8-bites Jpeg kimenetet tudnak a Fuji vázak, azért egy fejlettebb tömörített formátum mégis flexibilisebb, meg nincs azzal állandó szívás, hogy egyik-másik RAW konverternek más és más a demosaic algoritmusa vagy a színkezelése.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #24 üzenetére

    Szerintem meg csak arról van szó, hogy az utóbbi években elég keményen ráfeküdtek a videózásra, mert értik jól, hogy enélkül lehúzhatják a rolót idővel. Lehet így a fotós aspektus kevesebb figyelmet kapott, de nem érzem ezt valamifajta háttérbe szorulásnak.

    Az X-H1 pedig annak idején egy kifejezetten videó orientált váznak készült, így ha az X-H2 esetén erre még jobban rágyúrnak, az még nem jelent semmit.

Új hozzászólás Aktív témák