Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #21 üzenetére

    Árkategóriát nehéz belőni szerintem, mert rendre nem a többi APS-C rendszerhez mérik a Fujit egy ideje, hanem a FF-ekhez, és azokhoz képest persze olcsóbb, de most ettől kicsit elszakadva inkább csak funkciókat mondok, amit szívesen látnék.
    Hardveresen például a normális kijelző meghagyása (a flippy helyett, ami most az új vázaikban divat kezd lenni), a rendes kezelőszervek meghagyása (a felirat nélküli tárcsák helyett, ami eddig csak alsó kategóriában volt, most már középben is, és sejtem, hogy a H2 is inkább az S10 tárcsáit kapja majd a H1 helyett), nagyobb dinamikájú és/vagy még kevésbé zajosodó érzékelő a nagyobb felbontás helyett (bár ez tudom a Sony-n múlik, mert tőlük veszik).
    Szoftveresen meg további film szimulációk akár, vagy a jelenlegiek backportolása is jó lenne, in-camera HDR, esetleg valami 8 bitesnél jobb (nem RAW) formátum támogatása, akár TIFF, akár HEIF lassan elférhetne. Aztán mondjuk ez nem kimondottan fotós dolog, de imádnám, ha az evf/lcd módoknál menüben meg lehetne adni melyikeket akarom egyáltalán váltogatni a gombbal, nem kellene mind a 6-7 mód között lapozgatni, amikor kettőt használok csak. Akkor egy normális mobil app, ami át tud vinni teljes felbontású vagy esetleg RAW képeket is.

    Biztos lehetne még sorolni. Én ezek bármelyikének jobban örülnék, mint az összes videós funkciónak együttvéve. Persze ettől még nyilván ki kell szolgálni a videósokat is, de ne feledkezzenek meg a fotósokról, és ne egy szál Pro3-mal legyen már kiszúrva a szemünk, ami már téynleg FF árban megy :U

Új hozzászólás Aktív témák