Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #33 üzenetére

    Nálam az két selling point a Fuji rendszerben: a váz ergonómiája (retro nézet, mindennek külön gomb és tárcsa), és a film szimulációk. Illetve plusz pont még, hogy gyakorlatilag csak MILC APS-C rendszerre tervezett üvegeik vannak, nem ilyen régi SLR-ről meg FF-ről áttervezett dolgok.
    Emellett viszont (engem személyesen) teljesen hidegen hagy az IBIS (sőt inkább kicsit hátrány, ha mozog az érzékelő), a WR jó, de nem kritikus (a nem WR vázaik is egészen jól elvannak nedves időben, de a WR sem bír ki egy vödör vízbe mártást), a nagy markolat meg inkább taszít, mert növeli a méretet és súlyt (és amúgy is lehet kapni extra markolatot mindegyik vázhoz).

    Az ár meg hát ilyen, gyakorlatilag APS-C fronton nincs konkurenciájuk, így ők határozzák meg az árakat.

  • arn

    félisten

    válasz aginor #33 üzenetére

    lehet nem fan, csak fotozni szeretne :D

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • válasz aginor #33 üzenetére

    Elsősorban a kezelhetőség és a méret miatt választottam az X100-at (tudom az kompakt, de nézelődtem már cserélhetős obis gépek körül is, annak idején volt egy Nikon D80-am és imádtam, szóval lehet egyszer még visszatérek és akkor a Fujit választanám, igaz anyagilag fájdalmas, mondjuk melyik nem az, csak talán van kevésbé fájdalmas lehetőség)

    Amúgy amiért továbbra is a Fujit tartom izgalmasnak az, hogy ...
    -Nem túl nagy, de nem is egy agyon miniatürizált rendszer (FF és m4/3 között egy pont jó méretű szenzor)
    -Ergonómia (retro kinézet, mindennek külön gomb és tárcsa)
    -Film szimulációk
    -Szerintem a piacon a legjobb fotógépből kieső JPEG képek
    -Baromi jó üvegek

    Nem mondom, hogy az IBIS nem hiányzik néha, de nem hiszem, hogy egyhamar bekerül a 100-asba. Amúgy meg 35mm, nem is nagyon kell. Az 5. széria meg még bőven elvan 6400-as ISO-n is. Én is néha felmegyek addig ha nagyon nincs más (3. generációs), de nem szívesen teszem. Ha cserélhetősöm lenne és ahhoz vennék telét akkor meg valami OIS-t választanék és ennyi.

    Tegnap kezembe akadt egy Canon 5D, eléggé el voltam tévedve rajta :D úgy éreztem magam mintha egy űrhajót kellene irányítani, ehhez képest az én Fujim kezelhetőségre egy automata váltós autónak tűnt. Meg egy batár nagy állat.

    re: nozs23
    Pl? Mondjuk én nem tudtam hogy így oldják meg az IBIS-t azt hittem lebeg, pl mágnessel tartják egy bizonyos magasságban. Ha úgy van ahogy mondja akkor a büdös életben nem kell nekem se IBIS.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák