Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joed

    csendes tag

    Azért én átlag usernek nem ajánlanám csípőből, hogy kezdjen el RAID0-zni. Több, mint 3 éve használok RAID5 (3 x 750GB Samsung SP F1 ) és kicsit rövidebb ideje RAID0 (2x 30GB OCZ Vertex) tömböket ICH9R-el. Eleinte nagyon kellemetlen élményeim voltak, mikor szétesett a RAID5 tömb és b@xhattam az adataim nagy részét. Visszanézve a hibát valószínűleg az elégtelen tápellátás okozta vagy chipset vagy meghajtó szintjén. Miután 400W-ról (Chieftec GPS) 650W-ra (Corsair TX) cseréltem a tápom és alátettem egy szünetmentes cuccot, nincs semmi baja (lekopogom, kopp-kopp). Mivel nem gondolom, hogy minden mezei user meg tud fizetni ilyen dolgokat, szerintem a következő pár érv miatt ne ajánljátok a RAID0-t olyan nyugodtan:
    1) Az alaplapi chipsetbe integrált RAID vezérlők lósz@art nem érnek. Mivel nincs dedikált processzoruk és memóriájuk, a rendszererőforrásokra hagyatkoznak. Áramszünetre kifejezetten érzékeny és a RAID5 újraépítés is gyalázatosan lassú (1TB ~ 24-23 óra).
    2) Nem tudom ki hogy van vele, de nekem baromira fáj az adatvesztés. RAID0 és alaplapi "vezérlő" esetében ez pedig ennek az esélye szünetmentes táp nélkül megugrik.
    Bár tudom, hogy szarok az alaplapi vezérlők mégis, én is azt használok. Hiszen kinek éri meg 60-100 eFt-ot kiadni csak egy RAID vezérlőre. Nem egy átlag usernek.

    Szóval összefoglalva,én nem merném nyugodt szívvel ajánlani bárkinek, hogy RAID0-zzon alaplapi vezérlővel! Ha mégis furdalja a kíváncsiság és mindenképp látni akarja, csináljon gyakran backupot!

    Békesség!

Új hozzászólás Aktív témák