Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Cifu #19 üzenetére

    Ebben én nem sok következetességet találok.
    Ha valami csak játszani jó, akkor azt konzolnak hívják, ergo ne kelljen telepíteni, adják a szádba sütve a galambot.
    Ha operációs rendszer, akkor viszont kapcsolatot tart a hardverhez csatlakoztatható perifériákkal. Ebből a szempontból viszont, hogy a Linux jó oprendszer e, hát teljesen irreleváns, hogy mit akar a Valve.

    "Felhasználói szempontból a Linux nem rendelkezik komolyabb hátrányokkal a Windowshoz képest, ha főleg játszani akarsz."
    Viccelsz? Milyen terméktámogatást találsz a kormányodhoz, a joyodhoz, a VR kiegészítőidhez? Amit ma a videojáték jelent, ahhoz a Linuxnak köze nincs.

    Ha (szerencsés esetben) kiad a VGA/GPU/alaplap gyártója egy normális drivert a VGA-hoz attól még nem lesz a Linuxos gép gamer PC. Esélytelen a Linux.

    Windowson se könnyű összehozni egy rendszert amiben egy VR van a fejeden és egy kormányt tekergetsz, vagy joy-t rángatsz.
    Két egyszerű/népszerű példa: Pl. GTA5-ben egy winre megírt emulátort használva kell elhitetni, hogy a kormányom xbox joy, különben nem működik, egy winre megírt vorpx kell, különben a VR sem működik. Tehát ha Linuxon elindítják rögtön se kormány, se VR, de ha a VR-t hanyagolod akkor is 3 monitorral kell játszani, különben kormánnyal belső nézetben nem látod, hogy hová kanyarodsz. Hogy 3 monitorral hogy fut Linuxon az meg már megint erősen gyanús, hogy Linuxon nem lesz jó VGA driver miatt.

    Vagy ED-ben (egyik legnépszerűbb VR gém) van gyári VR támogatás de attól még külön scriptet kellett írnom (persze valójában egy készen leszedett más által megírtat írtam át) de vazze scriptet kellett írni, hogy konfigurálható legyen a játék, mert különben nincs elég gomb a joy-on és VR-ban nem látod a billentyűzetet, mert a fejedet van a cucc.
    Windows alatt megoldottam egy scripttel, hogy egyes gombok egyidejű nyomva tartása a joy-on jelentsen valamit. Szerinted ez nekem ment volna Linuxon is még akkor is, ha még életemben nem láttam Linuxot? Csak mert barátságos grafikus felületet írt hozzá valaki? OMG

    Nem, szóval rövidem nem. Nem értünk egyet. Ez egy halva született ötlet. Az igazán jó játékélmény még Windowson is vacakolós kínszenvedés sokszor, mire összeáll. Ez egyszerűen nem fog menni.

Új hozzászólás Aktív témák