Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    ja, downlclockolt 4670 durvább memsávszélességgel, alacsonyabb fogyasztással. olcsó gamer kártyának akár még jó is lenne.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz proci985 #36 üzenetére

    na kifutottam szerkesztésből: 3870eseken GDDR4van, ami 1125ön megy, szóval a memóriasávszélessége azoknak is eléggé nagy.

    joshua7. olcsó gamer karinak, 1366x768ba, szerintem annyira elég. 4670 legalábbis annyira jó a jelenlegi 3870em alapján, ami 1280x1024be szűrők nélkül (meg pár helyen egy-két opciót lehúzva, pl sun rays@call of pripaty és shader/shadows@crysis) tökéletesen elég játszani.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Alastair' #45 üzenetére

    ó, szeretem is:)

    viszont, a 3870es is egy butítás, a 2900xtjé, annak még 512bites memvezérlője volt. szintetikusokban ezért is verte a 29xt a mezőnyt (mark rekordokra akkoriban nem véletlenül CFet használtak, nem SLIt), más kérdés, hogy a gyakorlatban az ereje nem jött ki. meg utólag nézegetve volt valami AA bugja is, amit a 3870re javítottak (legalábbis utóbbi már nem lassul be aránytalanul 2xAAra).

    a 4670es meg a 3870es faceliftje, 128bites viszont kétirányú memvezérlővel (a 3870é egyirányú), emiatt se lassabb annyival, mint várná az ember. egyik barátomnak van, meglepően jól kihajtja a 24"es monitorát is (nem mindenben, Call of Pripatyban csodálkozott, hogy mindent maxra tolva diavetített 1920ban:DDD dehát a Bioshock meg a Portal megy szépen volt az indok). textúra szélességben a 3870 keményen odavert a 88gtnek, aztán az fpseken mégse látszott (kivéve pár programban, de sajnos olyannal én nem játszottam) szóval abból még bőven lehetett elhagyni.

    az 5770es is 128bites, és az nagyon lehagyja már. ilyen szempontból nagyon jók ezek a kisebb kártyák, az 5770es a 4890essel ugyanazt csinálja, mint ami volt a 29xt-3870nél: picit lassabb, viszont több featureval rendelkező kártyák, amik fele annyit esznek, kisebb a bitszélességük, emiatt olcsóbbak, kevésbé fogyasztanak és kevésbé zajosak. anno vehettem volna 2900XT a jelenlegi 3870 helyett lényegesen olcsóbban, de inkább kihagytam.

    a felsorolt kártyák tényleg remekek. olcsóbb volt a 3850es, de valahogy mégis a 70es volt akkoriban a csúcsmodell (még az x2es előtt vettem).

    ennél a kártyánál is az a véleményem, hogyha lehet OCzni (hűtés itt leírtak szerint elég egy 3870re, az meg 110Wot bekajál peaken; OCt meg be lehet terhelésfüggően is állítani, tehát a fogyasztást se kell feleslegesen növelni) a GPUt, akkor ez még 720pre (néha kis kompromisszummal) egy olcsó, kis étvágyú, halk, nem melegedőHTPC kártya lehet. az említett 4850es a kis étvágyún meg a nem melegedőn bukik, nomeg a DTSHD passon. ez egy alapvetően kis étvágyú olcsó kari (az AC hűtője még retailben se drága, szal az se dobhat sokat a költségen), szal ha jól lövik be az árat szerintemnéhányaknak nagyon jó vétel lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz stevve #81 üzenetére

    gyakorlatilag a 3870 a 2900xt átalakítva, dx10.1el, 80 helyett 55nanon, 512bites memóriavezérlő helyett 256ossal. a 64 shader cluster maradt (valamint még voltak egyéb kisebb horderejű változások, pl videogyorsításban). a busz 256os, ilyen szempontból tehát butított (bár gyakorlatban ez nem nagyon látszott meg a két kártya közötti teljesítményen, a 3dmark kivételével).

    a 4850est csak azért hoztam fel, mert valaki felhozta, hogy 14ért már van 4850es apróban, minek venne valaki ilyet. videozni elég lesz ez 1080pre, viszont játszani szerintem 720p a határ.

    az OC amaitt kellhet, mert az órajele viszont nagyon alacsony játszani alapból. a hűtés elég, de kérdés, hogy a PCB bírja e.

    4670 vs 3850 vs 3870, anand cikk, 8.7/8.8al mérve, 64biten, 4 giga rammal, qx9770el, sok felbontásban, az összevethetőség kevéértmeglepően közel van a kis 4670es a 3850/70hez.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák