Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) Kendek

Kendek
(nagyúr)

No hiszen, így már egész értelmes egy kártya lett. Ha nem is lesz sokkalta drágább mint az alap verzió, akkor igazán jó vétel, még egy kis játék is belefér így vele. :)

<-ƘƘ->

(#2) sp@rtan

sp@rtan
(senior tag)

Lehetne 5555 a neve :)

(#3) szucsjanek válasza Kendek (#1) üzenetére

szucsjanek
(csendes tag)

ha nem akarod csúcsra járatni a játékokat talán el lehet ezzel is szórakozni :)

(#4) bitblueduck

bitblueduck
(aktív tag)

Csak nehogy beinduljon másik irányba is a "vakítás" hogy 16 sp mellé GDDR5-öt raknak. 5550-nél lehet nem a memória sávszél lesz a szűk. Jó lenne egy ddr2-gddr3-gddr5 összehasonlítás.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) Male

Male
(veterán)

Ok, hogy 3.6GHz a mem... de hány biten csatlakozik? 64-128... vagy csak 32 ;] ? Mert nem mindegy.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#6) TomLion

TomLion
(tag)

Újrafeltalál dx11-es HD3870 :DDD

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#7) Gyuri27 válasza Kendek (#1) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

Htpc-l ritkán játszik az ember. Ha mégis akkor sem fps-t. Így elég ez a vga oda.

A power megy egyre szimpatikusabb. Az a hűtés meg egy 4850-n is tökéletes. Ennek meg már pazarlóan sok is. :DDD

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#8) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(félisten)

DDR2....unokáink is látni fogják!

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#9) antikomcsi

antikomcsi
(veterán)

Totálisan felesleges a gddr5. Játékra nagyon kevés a kártya így is, filmezni meg bőven elég lenne a gddr3 is.

Megkezdődött a hülyítés a másik irányba is.

(#10) Tomate válasza antikomcsi (#9) üzenetére

Tomate
(veterán)

De jobb mint a gddr2 :DDD

+36304906443

(#11) daa-raa

daa-raa
(titán)

És egy ~40W-ot disszipáló GPU-ra tényleg kell ekkora hűtő...

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#12) Gyuri27 válasza Male (#5) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

[link] megkerestem neked, hogy ne fáradj.

antikomcsi: én egy darabig int vga-l toltam. Elhiheted, ha csak arra van pénze az usernek akkor azzal játszik. Bf, cod2, mtw sorozat, sfIV, ra3.....stb-stb azon is elfutott. Nyilván ezen a vga-n jobban.

Gddr3-t gyártanak még? Egyáltalán mennyivel olcsóbb nagy tételben?

[ Szerkesztve ]

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#13) antikomcsi válasza Tomate (#10) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

Az igaz, csak szerintem feleslegesen drágítja ezt a belépő szintű kártyát. Persze ha nincs felár a ddr2/gddr3-as változatokhoz képest, akkor rendben van a dolog.

(#14) szucsjanek válasza antikomcsi (#9) üzenetére

szucsjanek
(csendes tag)

jönnek a cifra 5000es kártyák, aztán hipphopp 6os széria, megin vehetsz újat...

(#15) Mercutio_ válasza TomLion (#6) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Kétlem, hogy hozza egy 3870 vagy 4670 teljesítményét :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, Kolink 350W SFX táp, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik

(#16) Tidus

Tidus
(őstag)

Szerintem a megjelenés után egy héttel, lehet érdeklődni a Józsefvárosi piacon.
Ha per pill. nincs, akkor a jelzett időpontban lessz, alkudni kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#17) vzsryl

vzsryl
(veterán)

PowerColor=Inverz Sparkle

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18) Male válasza Gyuri27 (#12) üzenetére

Male
(veterán)

Köszi! :)
Mondjuk inkább a cikkben lenne a helye :U

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#19) AXisBOLD válasza szucsjanek (#14) üzenetére

AXisBOLD
(addikt)

miért kellene venni 6k-s kártyát ha kijön :F. attól még az 5k sorozat nem lesz rosszabb vagy gyengébb.

Aurea mediocritas

(#20) Bluegene válasza Mercutio_ (#15) üzenetére

Bluegene
(addikt)

szerintem egy 3850 és a tőle gyengébb 4670-es szintjét hozza, vagy azoktól lehelertnyiveél gyengébb

320 sp van benne 650 mhz-en, igaz 128 bit, de gddr5

egy 1440-es monitorral el lehet vele bohóckodni, de minek hisz egy 4850-est már 16-ért találsz az aprókban

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#21) Taky

Taky
(senior tag)

3.6GHz????
Megy az többet is, tuti... ;) Kérdés, van e értelme ennél a karinál... :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#22) Kendek válasza Bluegene (#20) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

4670: GPU 750 MHz - 480 GigaFLOPS, GDDR3 2000 MHz - 32 GB/sec
5550: GPU 650 MHz - 416 GigaFLOPS, GDDR5 3600 MHz - 57.6 GB/sec
|_ Az 5550-es persze ezen kareszt takarja most.

Annyival azért nem rosszabb, sőt. :)

<-ƘƘ->

(#23) Chosen válasza Kendek (#22) üzenetére

Chosen
(addikt)

Lesz is vagy 25k, mert ez mekkora SUPEROCEXTRA változat :((( igaz, hogy egy 4670 volt már 15-16k is.

daa-raa: legalább nem olyan hulladék, mint az 5570 gyárija, örülök, hogy legalább erre a vátozatra került egy tisztességes hűtés.

bitblueduck: jobb mint egy 9800GT mellett DDR2 :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Chaser válasza daa-raa (#11) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

Ha tényleg HTPC-be szánják simán, inkább túl legyen méretezve mint alul. a másik meg, sztem bagatel összegért kapják oem-ként ezt a gyártók, mivel kiskerekben se drága, akkor meg mért ne?
Nem túl nagy igényű játékokhoz is azért jó, csak az ára is legyen korrekt.

HTPC-be meg inkább igp szvsz, bár láttam én a ph-n 6000+ HD4830 kombót is hátépécé titulussal árulva ;]

szerk: Bluegene: Gar nélküli dolgot mért hasonlítasz olyanhoz, amire több év kisker gar van? 4850 tegnap 15k-ért is volt fenn próbagarral, ma egy 4830, de nyilván azért kerülnek ennyibe mert csak próbagarosak...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#25) FRENK1988

FRENK1988
(veterán)

Ebből nem lesz probléma mint anno a GW 4850 GLH-nél?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :) <3 dCI

(#26) Angel1981 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Ez jó! :D
Vajon meddig alkalmazzák még?!?!?!?

(#27) Probber

Probber
(őstag)

Korrekt kis kártya lesz ez ha az ára is a megfelelő kereteken belül marad.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28) Bluegene válasza Kendek (#22) üzenetére

Bluegene
(addikt)

ezzel most mit akartál mondani?

látható mennyivel gyengébb a sávszélessége, ez azért komolyan visszafog egy ilyen gpu-t, hiába az elméleti nagyobb számolási kapacitás a gyakorlatban a 128 bit és gddr3 kombinációja sokszor a 3850 mögé sorolja, persze van ahol ez kevésbé számít ott lehet erősebb

én úgy tudom a 4670 a 3850-től picit gyengébb de nem sokkal

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29) daa-raa válasza Chaser (#24) üzenetére

daa-raa
(titán)

Ha a FirePro-kra tudnak értelmes méretű single slot hűtőket rakni, akkor a kisebb fogyasztású Radeon-okra miért nem?

Ez meg szép és jó, de ha már dual slot, akkor jó lenne ha nem bent forgatná a jóidőt...

Szerintem szánalmas, hogy manapság nem kapni értelmes kártyát single slot hűtővel.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#30) Chosen válasza daa-raa (#29) üzenetére

Chosen
(addikt)

A FirePro-t tervezik ezt pedig kiadják. Ez az árakon is meglátszik. Évek óta nem volt hatékony single slot hűtő és gyanítom, hogy nem is lesz.

(#31) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

pusztán az ára fogja eldönteni hogy bestbuy lesz -e avagy sem :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#32) Tomcat válasza TomLion (#6) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Az adatok alapján nekem is egy HD3870 körüli teljesítmény körvonalazódik DX11-el párosítva és alacsonayabb fogyasztással. Nem is rossz alternatíva lehet belőle párban, CF-ben még akár jó is lehet. Persze csak ha az árát nem magasra lövik be. :)

Tomcat

(#33) daa-raa válasza Chosen (#30) üzenetére

daa-raa
(titán)

Most úgy őszintén: ami le tudott hűteni aránylag halkan egy ennek több mint a kétszeresét fogyasztó 3870-et, az miért nem lenne jó erre?

(#34) Kendek válasza Bluegene (#28) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Hát, ezzel most jól megkevertél, mert nem tudom melyik kártyáról beszélsz. A 4670 lehet, hogy a mem sávszélesség miatt gyengébb a 3850-nél, de ez az 5550-es akár kétszer akkora sávszéllel is rendelkezik mint a GDDR3-as társa, tehát ez nem lehet akadály a beelőzésre.

De amúgy is, most itt nem arról van szó, hogy ez egy húdenagy gaming karesz, hanem arról, hogy játszogatni is ellehet vele, de elsősorban nem arra veszi az ember (akármilyen drága is). Amennyiért adják, azért jobb választás még játékra egy 4850-es is, ugyanakkor HTPC-be meg nem lenne egy bölcs döntés az.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#35) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Kár ezt annyira tulbonyolitani.
Aki nem ért hozzá annak tök mindegy a Oc aki meg ért, az nem ilyent vesz játékra.
Legalábbis én nem vennék,az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

ja, downlclockolt 4670 durvább memsávszélességgel, alacsonyabb fogyasztással. olcsó gamer kártyának akár még jó is lenne.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#37) joshua7 válasza proci985 (#36) üzenetére

joshua7
(veterán)

Szerintem bőven nem üti meg azt a szintet, h ezt valaha is 'gamer' karinak lehessen nevezni. Esetleg 640x480-ba még elég... Vagy teszkós ultralowfapad gémer konfigba jó lesz majd.

Semper Fi

(#38) Televan válasza daa-raa (#33) üzenetére

Televan
(veterán)

Talán azért mert, az egy slotos hűtésen már túl léptek, két slotosból meg tele vannak a raktárak. Ezért dobálják rá egy olyan kártyára is, amire még a régi egyes is elég lenne.

???

(#39) Televan

Televan
(veterán)

Nem tudom sokan mit akarnak a 128bit helyett 256bitet. Mikor az AMD top kártyáin sincs nagyobb 256bit mem. sávszélnél. :W

???

(#40) atesss válasza Mercutio_ (#15) üzenetére

atesss
(őstag)

Az 5670-hez képest a GPU órajele 650/775-ed részére csökkent, ez 83,8%.
Plusz a számolók száma 320 a 400 helyett, ez 80%-ra csökkenés.
A kettőt összeszorozva 67% jön ki, azaz számolásban harmadával lassabb az 5670-nél.
A 128 bites memóriainterfész maradt, azaz az órajel alapján a 64 000 MB/s-es memóriasávszélesség 3600/4000-ére, azaz 90%-ára, vagyis 57 600 MB/s-re csökkent.

Az 5670 szerintem kb. pont harmadával gyorsabb a 4670-nél, nem ?
A memszávszélesség pedig jóval magasabb a 4670-hez képest, de arányaiban az 5670-hez képest is sokkal több (számolásban csak 67%-a a kártya, de memsávszélben 90%-a).
Szóval szerintem hozza egy 4670 teljesítményét.
Mondjuk csak 512MB mem van rajta, ami az 5670-hez képest kevesebb, de a legtöbb 4670-el megegyező.

Magyarul jó kis kártya ez, már csak egyetlen gond lehet: az ár.
Most néztem utána, és a sima 5500-ak (a DDR2-es is !) is kb. 22e-től indulnak. :Y

Mondjuk a 4670-hez képest biztos hogy drága, mert az ilyen 17e körül van boltban, nem ?
A használt árához képest meg aztán nem említhető egy lapon, pár hete 10500-ért vettem a Sapphire 4670-emet. :P
Ahhoz képest megér mondjuk +2000-t a jobb hűtés, és +2000-t a DX11.
De még mindig csak 15e-nél vagyunk, pedig ez mire eljut ide lesz vagy 25e körül...

[ Szerkesztve ]

(#41) kisza25 válasza joshua7 (#37) üzenetére

kisza25
(félisten)

bocsi, de én a 4670-emel 1920*1080-ban 4*AA melett játszok dirt 2-őt és ilyen felbontás mellett megy Shift és GTA4-is :U ,
mikor vettem ezt a karit előtte volt egy kis vesszőfutásom és közben volt nálam DDR2-es változat is abból 64 és 128bit-es is és ahogy duplázódott a sávszél úgy duplázódott a sebesség
szerintem ez a kis HD5550 HD4670 és HD5670 között lesz teljesítményben valahol félúton

[ Szerkesztve ]

A stessz oka, nem sz@rod le eléggé! Dr. Bubó

(#42) Alastair'

Alastair'
(nagyúr)

Annyit simán tudhat mint egy 3870. Az sem olyan rossz még ma sem.

Alister from Hell

(#43) proci985 válasza proci985 (#36) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

na kifutottam szerkesztésből: 3870eseken GDDR4van, ami 1125ön megy, szóval a memóriasávszélessége azoknak is eléggé nagy.

joshua7. olcsó gamer karinak, 1366x768ba, szerintem annyira elég. 4670 legalábbis annyira jó a jelenlegi 3870em alapján, ami 1280x1024be szűrők nélkül (meg pár helyen egy-két opciót lehúzva, pl sun rays@call of pripaty és shader/shadows@crysis) tökéletesen elég játszani.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#44) Badman 4ever

Badman 4ever
(őstag)

Szerintem nagyon jó lett így ez a kártya, jobb megoldás, mint amit a Sparkle szokott csinálni. :)

(#45) Alastair' válasza proci985 (#43) üzenetére

Alastair'
(nagyúr)

Na meg ott 256 bit szerepel.
De szeretem a 3870-est! Nem hiszem el, hogy egy akármilyen új 128 bites kártya megelőzi.
Nálam: X1950XT-2900XT-3870-4870-5870, az igazi Atik. A többi csak butítás.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#46) kisza25 válasza Alastair' (#42) üzenetére

kisza25
(félisten)

csak nem lesz olyan forró fejű és a fogyasztása is barátibb lesz
jó lenne róla látni egy tesztet :)
proci985 3870-es nem 256bit-es?
Lord Vader: megelőztél

[ Szerkesztve ]

(#47) atesss válasza Televan (#39) üzenetére

atesss
(őstag)

Ja-ja, még az 5770-en is csak 128 bites van, és nem is jár sokkal magasabb órajelen.
PH tesztből:
Az 5770 memóriájának órajele 2400 MHz, ebből következően 76 800 MB/s-os sávszélességgel rendelkezik,
Az előbb számoltam ki, hogy ennek a GDDR5-ös 5550-nek meg 57 600 MB/s.
Magyarul a 75%-a.
Pedig ebben azért csak 320 számláló van, az 5770-ben viszont 800; és órajelben is csak 76%-a a GPU (650/850).

(#48) kisza25 válasza atesss (#47) üzenetére

kisza25
(félisten)

mivel a GPU ua. valószínű az is megy 700-800 környékén akkor meg már majdnem 5670 szintje - 80 számláló

[ Szerkesztve ]

(#49) joshua7 válasza kisza25 (#41) üzenetére

joshua7
(veterán)

Már megbocsáss, de kizártnak tartom, h minden maxon, 4AA-val egy HD4670-en értékelhetően fusson fullHD-ben. Pláne egy GTA4. :)) Az, hogy kinek-mi a játszható, az persze relatív. Ez vagy ez alapján mondjuk erősen lehetetlennek tartom a játszható szintet, de van akinek a 10fps is játszható, szóval minden relatív. :R

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#50) atesss válasza kisza25 (#48) üzenetére

atesss
(őstag)

Ja-ja igen, ezt még ki is felejtettem.
Vagy megy tovább is ? 5670-ek mennyire húzhatók álltalában ? És VMOD-al ? ;]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.