Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz 9950es #19 üzenetére

    Nem nagyon értem mire akarsz itt kilyukadni, azon kívül, hogy ezzel a stílussal szerzel jópár utálkozó kommentet még.

    A 720p az 720p, az 1080p meg annál sokkal több képpont. Az összes HD filmet 1080p-ben jelentetik meg, tehát ha nem akarsz skálázni, akkor 1080p és pont.

    A kontrasztarány is összemérhető, csak ki kell kapcsolni a dinamikus íriszt és máris ott a natív. Az új gépeknél ez is nagyobb, mint régen volt.

    720p DLP-ről váltottam 1080p LCD-re és minden szempontból jobban jártam. Zaj, fogyasztás, szabad képeltolás bármerre, nagy zoom tartomány stb.

    720p vetítő/tévé/akármi megvételét pedig nem ajánlom senkinek, kivéve ha nem mozira kell. Minden más esetben ha már vásárol, akkor inkább pár ezressel többért, de legyen meg az összes képpont, ami a lemezre került.

    Vetítőre ez különösen igaz, mivel ha nagy képet akarsz (mint a moziban), akkor az nem működik, hogy 6 méterről egy 100 centis plazma képére mutogat a kereskedő, hogy ugye hogy nem éri meg full HD tévét venni...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák