Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorfy

    csendes tag

    4 hónapja vettem magamnak egy ilyen gépet, munkára (15", i7, 16GB RAM, 512GB SSD, itt a hardveraprón, számlával, bontatlanul eredeti fóliában, gyári graival 650 alatt volt). Szoftvereket és különböző mobilos játékokat fejlesztek (Unity), volt már többször, hogy az irodába érve a töltőt elfelejtettem rádugni, 8 órát lazán kihúz úgy, hogy fut a Unity, mellette Visual Studioban két különböző projekt, meg még egy Rider, hozzá pár dolog Atom-ban, és még kb 40-60 lap Firefoxban, emellett Slack, Trello, Spotify a háttérben.

    Játszani nagy ritkán GTA 5-öt szoktam rajta, az röhögve fut natív felbontásban, bár a töltő ha rá van dugva akkor is szép lassan merülnek az akkuk benne, többet fogyaszt, mint amit a gyári 102W-os töltő adni tud neki (de azért előbb unom meg, mint hogy ez gondot okozzon, kb 3-4%-ot merült nekem 45 perc alatt). A töltőn a plusz USB csati nekem hasznos, rengetegszer töltök arról közvetlenül telefont, tabletet, és a bármilyen irányban bedugható mágneses csatlakozást kötelezővé tenném mindenre :)

    USB csatiból tényleg nincs sok, de egy USB-C-s HUB a gép ára mellé szerintem bele fér, ha PD-set vesz az ember, akkor tudja egy csatin tölteni is a gépet.

    A billentyűzet számomra sokkal kényelmesebb, mint a MacBook Pro-é, mert az is picit meg van döntve nem teljesen sík, mint az Apple-nél. Akinek kell, hogy magyarul is gépeljen, az mindenképpen a német kiosztásút vegye, azon megvan a dedikált gomb a hosszú i betűnek, a helyén, és az enter gomb is normális méretű!

    A zsanérnál azért nem lehet teljesen síkba csukni, mert ha fordítva tesszük a helyére a kijelzőt, akkor az sem síkban van, ha összecsukjuk a gépet, és a tollal remekül lehet rajta így rajzolni (nekem ez is kényelmesebb, mint egy teljesen síkban fekvő rajztábla, bár ezt túl sokat én nem használtam még).

    Az egész gép anyaga nagyon jó fogású, a 15"-ost tabletként használva én egy tenyérben meg tudom tartani simán. Kb 70-75 fokos szögig stabilan tapad a tenyeremben (pedig nem túl nagy a tenyerem), simán lehet vele séta közben is matatni, nincs bennem az az érzés, hogy mindjárt elejtem (mint pl a sima iPadnél). Megkarcolni nem sikerült még sehol sem, pedig koppant már itt-ott estek már rá apróbb dolgok, táskában van mellette sok minden. Egy kollégámnak van ebből 13.5"-os, az már vagy a második vagy a harmadik olyan autóbalesetet élte túl gond nélkül egy szimpla tokban, amik után a kocsik mindig totálkárossá lettek nyilvánítva, így valószínűleg a benne lévő gép is kapott nem kis ütéseket, és hiba nélkül megy több mint másfél éve, úgyhogy szerintem a strapabírósággal nincs semmi gond. Aki sokat használná tabletként annak szerintem a 13.5-ös azért kényelmesebb lesz, a 15-öst ölben tartani már megszokást igényel(t).

    A hangszórók nem hozzák szerintem azt a szintet mint egy sima laptop, ennél sokkal szebben szóló gépet azért már sokat hallottam, ez főleg a 13.5-ösre igaz, de a 15-ös is elég béna.

    Érintő képernyő nagyon pontos, fényereje szerintem elég jó, egyedül kint kevés, ha nappal háttal ülünk le, akkor a kijelző kiválóan használható tükörként :)

    Külső monitort az USB-C-n lehet rákötni, de mivel az nem tud direktben kommunikálni a dedikált videokártyával, ezért VR-re egyáltalán nem használható a gép, egy teljesen szimpla 360 videót sem képes szaggatás nélkül megjeleníteni Viveban, amit pedig a hardver gond nélkül ki tud számolni.

    Viszont mivel a gépben van giro szenzor, ha a gyári Windows videólejátszóval nézünk 360-as tartalmat, akkor ahogy forgatjuk a gépet, úgy lehet körbe nézni a videóban, ennek sok értelme nincs, de ha valamivel, akkor menőzni szerintem ezzel lehet a legjobban :)

    A tesztben nincs benne, de a touchpad tökéletesen kezeli a három és négy ujjas gesztusokat is, ebben szerintem egy szinten van az Apple laptopjaival, ha valaki veszi a fáradságot, és utánanéz, hogy miket lehet beállítani, akkor tökéletesen használható. Méretével nincs bajom, nem kerestem rá, hogy mekkora az új MacBook Pro-é, lehet, hogy az picit nagyobb, de sosem éreztem még, hogy nem lenne elég, főleg úgy, hogy itt lehet e kijelzőt is taperolni, amire megint nagyon hamar rá lehet szokni! :)

Új hozzászólás Aktív témák