Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronson

    őstag

    A futárcégeknél is tünnek el csomagok, csak kevésbé publikáltak, mert azért a futáros küldemények tetemes részét cégek adják fel. Nálunk pl a havi átlag 1 csomag minusz lazán megvan. És nem tudom ki találta ki, hogy a futár vigyáz a csomagodra, semmivel sem vigyáznak jobban rá mint a postán. Ja múlthéten mondta épp a futársrác, hogy rendesen érezni a gazdasági válságot náluk is, mert egyre több csomag tűnik el. Ja és amit tapasztalatként már leszűrtünk, a logisztikai folyamatok közben eltűnő áruk nagy része budapesten tünik el, bár igaz ott szinte a nagyrésze át is megy meg ott vannak a szortik, meg a depók, de sokkal hajlamosabbak is rá az emberek, mert a nagytömegben könnyebb megbújni, míg egy kisvárosban még a falnak is füle meg szeme van.

    Innen csak azt szűröm le mindig, hogy van az a csúnya nagy valami, az a "magyarposta" és az nyúlja le a csomagjaitokat. Nem, nem az nyúlja le, hanem az ember, mint ahogy még több eltűnik a gyárakból, nagy raktárakból (itt érts a multi láncokat is), szállitmányozás közben stb.

    Egyébként meg a posta szerintem az árához képest, minőségi és gyors szolgáltatást nyújt. Szerintem bármelyik európai állami postai szerveztel is szemben versenyképes. Az meg, hogy a nemzetközi futár cégek sokkal gyorsabban szállítanak külföldre, az az ő specialitásuk, aminek meg is kérik az árát. De egyébként tudok pl. Magyarországról feladott USA-ba soha megnem érkező futáros csomagról, de előfordult már fordítva is.

    Tehát itt mindenről az EMBER tehet. Nálunk meg főleg nagy divatja van a lopásnak. ( Nem, nem csak a kisebbség, a kiskertből, hanem a magyarok is, csak ők nagyobban és általábban mindig cégtől lopnak, legyen az állami vagy magán.)

    Higgyétek el tanultam 3 évig szállítmányozást és logisztikát, mondhatni ez a szakmám és sokmindent láttam és tapsztaltam.

    Ja bizony a logisztikai tanyag egy kézzel fogható része minden területen, szaknyelven mondva a dézsmálás mikéntje, szűrése és megelőzése, De hát azt nem lehet mikor aki ezekért felel az is lop.

    Zotya 84-nek

    "Ha már Posta: azt nem tudom hogy csinálták tavaly szeptemberben, hogy a városon belül, valamint Budaörsön 10-én feladott levél miként érkezett meg egyszerre (az egyik egy szolgáltatói számla 20-i határidővel, a másik banki kivonat) adott hó 22-én??? A városon belül feladott levél a tőlünk kb. 200-250m-re levő bankban adták fel. Ennyi idő alatt még kézenállásból hátrafelé szaltózva is elhoztam volna. :? "

    Ez azért van, mert tudomásom szerint minden levél megfordul a budaörsi logisztikai központba. Ezért is ilyen gyors a posta.

Új hozzászólás Aktív témák