Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    Lenne egy fontos kérdésem :)

    LG OLED CX-böl voltak olyan kedvesek és kihagyták a DTS dekódert, így ezen hangsávok lejátszásakor (most felejtsük el az erősítőket) mindenképpen transzkódolva lesz a DTS hangsáv.

    Az első és legfontosabb kérdésem, hogy ha transkódolja a hangsávot, akkor miért dobja át (minden esetben) DoVi-rol HDR-re a képet?

    A másik lényeges kérdés, hogy a különböző hangsávok kódolásánál (TrueHD, DTS) miként kell értelmezni a Reason alatt található magyarázatot?
    Értelemszerűen nem a szó szerinti fordítás érdekel, hanem a mögötte lévő technikai magyarázat. (A képek alá azt írtam ami szerintem történik :D )

    TrueHD to EAC3


    Azért nincsen Direct Play, mert egyik céleszköz (TV, receiver etc.) sem tudja dekódolni a forrás hangsávot.

    DTS to mp3


    Azért nincsen Direct Play, mert Plex-en belűl letiltottam a DTS-t (mivel nem tudja a TV ezért muszáj transkódolni)

    EAC3 (DirectPlay)


    Van Direct Play (nincs transzkódolás)

    Hozzávalók:
    - Raspberry Pi 4 (4GB)
    - Arch ARM Linux
    - Plex (latest Client/Server)
    - Transcoder quality: Make my CPU hurt (tudom túlzásnak tűnik de minden gond nélkül megy a 2100-ra overclockolt PI-n).

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.

Új hozzászólás Aktív témák