Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz atok666 #3 üzenetére

    Ha a külföldről rendelős dolgok is játszanak, akkor van itt egy Aliexpresszes készlet. Ilyet használok egy ideje mobiltelefonok szétszedésére, meg egy LCD szeparátort a hátlap felmelegítésére, vagy a kijelző középkeretről való eltávolítására.
    A fent linkelt készletben megvan minden, ami az iFixit készletekben kábé. A torx / safety torx szerintem lehúzás, a safety nyitja a simát is. :) Ha csavarhúzó készlet kell, ami kábé elég a telefonok / laptopok 99.99%ához, akkor a Xiaomi Wiha cucca is jó lehet. Ilyet idehaza használok, egy Wowstick mellett.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Aprósólyom #10 üzenetére

    IT termékekben az a meglátásom, hogy nem mindent éri meg Kínából rendelni. SSD-t pl. nem igazán, mert a minőségi termék idehaza is annyi, és egyszerűbb a gari, ha netán kéne. De pendrive-ot simán onnan rendelek, mert ha nívós kell, akkor az olcsóbb, ha meg csak "kell egy pendrive", akkor az meg dömpingben nagyon olcsó. De (micro)SD kártyát se biztos, hogy megéri kintről. Mobiltelefonra kijelző védő üveget (vagy komplett kijelzőt) meg megint csak onnan rendelek. Szóval az IT szegmens az ilyen kettős.
    Háztartási kellékeket (varrótű pl.) simán onnan, mert ezek kábé ott őshonosak.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz NandoXXL #40 üzenetére

    Nem kimondottan gamer egér, de nekem a kezembe belesimult a Logitech MX Master sorozat, van egy 1es (sima MX Master), meg egy szarrá ment 2s (MX Master 2s). Nem olcsók, de jó a kapcsoló, az arretálós görgő átváltható szabadonfutóvá, 3 géppel lehet egerezni, miután beállítottad és nyomogatod a gombjait alul. Drótos, BT és wireless módban. Sőt, van valami olyan is, hogy a 3 gép közt adatot másolhatsz az egérrel, de én még nem próbáltam. Azaz egyik gépen copy, másikon paste, és egyikről megy a másikra a cucc. Valami Flow vagy mi a cucc neve.
    Esetleg egy régebbi Logitech MX400as, ha ráakadsz. Szerintem filléres lehet, de a formája patent.
    Hasonlót esetleg a Steelseries Sensei egér jelenthet, de az ilyen szappan formájú egér, nem ennyire csiszolt, mint ez a MX széria. Vagy ami még jó lehet, az a Microsoft Intellimouse Explorer with Blutrack vagymi. Ilyesmim is van, ez is drótnélküli, relatív nagy, de tenyérbesimuló.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz pusszycat #49 üzenetére

    Szerintem jóaz mobilkát szétszerelni.
    A helyzet, hogy a legutóbbi mobilok hátlapja (sokszor az előlap / kijelző is) ragasztott, és olyan erős a ragasztóanyag, hogy alapesetben csak roncsolással jön szét. Azért, hogy az ilyen eseteket elkerüljük, fel kell melegíteni a telefont - jó esetben csak a hátlapot - és akkor enged egy kicsit a meglágyult ragasztóanyag. Akkor alá lehet feszíteni egy műanyag akármivel, és meg lehet bontani a készülékházat. A bele ezeknek általában PH0-ás csavar, vagy PH00ás. Sima sztori. Iphone-okhoz kell a pentalobe csavarfejhez való bit, esetleg nagyon ritka esetekhez valami torx.
    Quartz órához nem mobiltelefonos csavarhúzó szett kell, hanem órás :D :DD :DDD :))

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák