Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Apollyon #86 üzenetére

    Mert mikor én írtam le a tapasztalataimat, akkor jött a fanboyozás meg a Stockholm-szindrómázás. Egy korábbi gondolatodat megfordítva:
    Az, hogy neked gondot okoz, hogy mennyi ideig tart a win10 frissítés, plusz az esetenként vele járó akár 3 újraindítás is, még nem teszi egyértelművé és általánossá, hogy valóban probléma van annak update rendszerével.

    Főleg azért, mert a frissítések miatt nem indul újra 3x a gép. Telepíti menet közben, aztán újraindítást kér, előtte még telepít, utána még telepít --> Asztal. Ez a menete. Ha azt írod, hogy neked 25x indul újra, azzal sem tudok mit kezdeni. A fél perc nekem az újraindításra kattintás után az összes töltőképernyő ideje volt. Ha nem hiszed, az már nem érdekel.

    Azt írtad, hogy nagyontutibiztos hogy nem 1-2 perc nekem a frissítés, meg hogy nem havi egyszer kell vele foglalkoznom. Erre mondtam, hogy de, most mértem le, és hogy mikor jött utoljára update. Erre jöttek a kis megjegyzéseid. Vedd észre magad.

    "Tehát ha nálad minden oké = akkor másnál a probléma nem létezhet."

    Ezt sosem állítottam, legfeljebb ezt akartad hinni. Azt sem mondtam, hogy a panaszkodók hülyék, csak páran nem képesek felfogni, hogy ha nem fikázol megállás nélkül valamit, attól még nem vagy fanboy.
    Arra reagáltam, hogy általánosságban azt írtad, hogy a frissítések sokáig tartanak, arra utaltál, hogy havi több alkalommal, és hogy mindenkinél gond van, kivéve nálam, meg talán pár embernél, és hogy ez nem számít. Tisztában vagyok a hibáival, sosem tagadtam le a nagyobb bakikat sem (akár a 1809-es fájltörléseset, hiába érintett nagyon kevés felhasználót), nem az enyém az MS, semmi okom egy vállalatot védelmezni egy fórumon. De az a baromi nagy gáz, hogy ha ki mered jelenteni, hogy valamivel elégedett vagy, vagy nálad jó, akkor jönnek a kretén megjegyzések. Máskor és máshol is.

    "4 év alatt egyébként nem sok érdemi változás történt a windowsban."

    Most erre linkelhetném a kilométeres listákat a változásokról minden kiadásban, de válaszul úgyis azt kapnám (mint mindig), hogy ez felesleges, az felesleges, bezzeg a stabilitás, meg hogy nekem az OS csak a saját kis programjaim futtatására kell, nem kell éjszakai fény sem, ott a f.lux, stb. Nem érdekel, hogy kinek mi fontos. Egy csomó olyan dolog került a rendszerbe, ami nekem fontos, és még nagyon sokaknak.

    "Sőt, telepítésnél kellene kérdezni, hogy ez-azt szeretnéd-e feltelepíteni."

    Ez marha jó ötlet, mert ugye ez egy Linux disztró, amit csak azok telepítenek, akik értenek is hozzá. Fel kellene fogni, hogy a Windows olyanoknak is készül, akik abszolút nem értenek a géphez. De egyáltalán semmit. Azt sem értik, hogy hova tűnik a böngésző, ha törlik az ikonját az Asztalról. Ez egy rendkívül hatékony módja lenne, hogy a megszokások rabjai véletlenül se akarjanak semmit kipróbálni, pl. minek játéksáv, ha ott a jó öreg telemetriával teletűzdelt Shadowplay? Minek Edge, hiszen rögtön telepítem az Adobe Readert? Ohh, az UWP platform megoldja egy csomó gondunkat a szemetelő, rosszul skálázódó, teljes hozzáférésű és szolgáltatásokon keresztül frissülő programokkal? Repüljön és pusztuljon, vissza a régit.

    Lenne megint egy olyan rendszer, ami magától a leggyakoribb fájlokkal semmit sem tud kezdeni, mert attól lesz könnyű, meg fürge, ha az 50 megás Store le van törölve. Frissíteni és javítani is az ilyen millióféle rendszert lehet a legkönnyebben, igaz?

    Bici: Nem tudom, hogy milyen hiba volt az, de leírom, hogy szerintem miért sokkal jobb ez (még ha nem is tökéletes), aztán mindenki eldönti magának.
    Win7. Feltettem a rendszert, amin csak SP1 volt, majd kerestem frissítést. Talált mondjuk 65-öt, amit szépen lassan elkezdett letölteni. Sorban kell haladni, így telepítés után megint talált 50-et. Újraindítás, frissítések telepítése 1/50... aztán 45/50, és frissítések visszavonása. Mindet szépen lassan visszavonta (tovább tartott, mint a telepítés), aztán lehetett újra próbálkozni. Másodszorra sikerült, egyelőre új frissítést nem talált. Elkezdtem játszani, és egyszer csak restart, frissítések telepítése 1/2. Ugyanis a drága Win7 a háttérben feldobott egy ablakot, hogy 15 perc múlva újraindítja a gépet, de ezt nem lehetett látni.

    Utána meg minden patch kedd úgy nézett ki, mint ami most a Win10-nél van. Update, telepítés, újraindítás. Sikertelen frissítés volt korábban is, csak most az összegző frissítések miatt nem kell mindent letölteni és egyesével telepíteni, mert a legújabb tartalmazza a korábbiakat is (ha nincsenek már telepítve).

    kpbendeguz: A tervezett elavulásról azok szoktak beszélni, akik meglátják a Win10-et, és mondják, hogy a jó öreg XP-nél több nem kell, az a tökéletes OS, és még sok-sok évig menni fog frissítés nélkül is.
    Egyébként olvastam már párszor felhasználótól, hogy az OS X addig dobálja fel az értesítéseket, amíg nem egyezel bele, hogy frissítsen az újra. Amit érdemes megtenned, mert a Windowsnál sokkal gyorsabban kerül ki a támogatásból a külső alkalmazások esetében. Mi is fut ma Snow Leopard alatt (2009, Win7)?

    secretgarden: Hát ha a Windows is lényegében a felhőben működne, az is tök gyors lenne. ;]

Új hozzászólás Aktív témák