Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoZoL

    senior tag

    És akkor lenne nekem is egy kérdésem. Gyerekek, kábel látványa miatt, átalakítás miatt és még sorolhatnám :), el kellett adnom Yamaha AV, jbl hangfalak, jbl méllyel 5.1 rendszeremet. Most szemezgetek a denon dhts514, avforums ajánlással, és a yamaha yas 203-al, ennek elvileg több térhatása van, meg jött ez ami tesztelve volt. Melyiket vegyem? Öcsém av+center+mély+szatellitet mondja de nincs annyi helyem és árban is sokkal több. JBL SB400-at is néztem, de ott csak a dolby-t támogatja, az erő pedig meglenne.

  • GoZoL

    senior tag

    Pénteken megjött a Denon DHT-S514-es soundbar, ahogy ígértem pár szót írok róla. 5.1-es házimoziról váltottam ahogy írtam régebben, tudtam, hogy nem fogja azt a színvonalat hozni így nem is vártam tőle sokat. Óriási dobozban jött az eszköz, csomagolása jó, bírja a szállítást. A center részéhez kétféle talp jár egy alacsonyabb és egy magasabb én az alacsonyabbal raktam össze és behelyeztem egy zárt polcba. A soundbar optikai kábelen van összekötve a tv-vel és hdmi kábelen az ARC miatt, a médialejátszó pedig hdmi-n van összekötve a soundbar input portjával. A médialejátszón a Need For Speed filmet indítottam először de nem volt az igazi a hang, a polc miatt nem tudott terjedni a hang és rosszul is volt beállítva. Másnap kivettem a zárt polcból és beraktam a tv alá. Takarja a tv érzékelőjét de nem kell aggódni, tartozék a távirányító jeltovábbító, összeraktam és nekifutottam megint a filmnek. Film effektre belőttem, odacsavartam a hangerőt és leesett az állam. Nem gondoltam volna, hogy ekkora hangerő ki tud jönne ebből a hangcuccból. Kellő mennyiségű mély jön, még talán kicsit sok is. Ami kicsit zavaró volt, mikor párbeszéd van az kicsit halk volt a többi hanghoz képest és elnyomta a többi effekt hang. Érzékeltem egy jelenetnél térhatást amit egyáltalán nem vártam tőle de kellemes csalódás volt. Bluetooth-on mobillal összekötve zenét is próbáltam. Elektronikus, dance, trance zenét hallagatok, ott rendben volt minden. Ha mást stílusú zenét hallgattam akkor még a hangszereket is tisztán lehetett hallani, ilyet azelőtt nem tapasztaltam az 5.1-en. Mielőtt megvettem a JBL SB 400, Yamaha YAS 203 és ez volt a döntőben. JBL-t hallottam, zenére jó volt de filmnél nem hozta azt a minőséget amit vártam. Yamahát nem hallgattam meg de a boltban ahol vettem azt mondták jobban járok ha a Denon-t rendelem meg. Így emellett döntöttem, nem bántam meg. 20 nm2-es szobába használom de nagyon hangos, meg se tudtam állapítani hol a vége, nem bírta a fülem. :) Mielőtt megvettem sok külföldi fórumot, tesztet, olvastam és hát AVForums Recommended díjat is kapott, a visszajelzések pozitívak voltak. Mielőtt bárki megvenné, hallgassa meg, ez csak az én szubjektív véleményem.

  • GoZoL

    senior tag

    válasz szgaborsz #49 üzenetére

    Tudok változtatni mivel van rajta hangerő állítási lehetőség de hangsávokat nem tudok.

    50#: Van benne éjszakai mód de akkor a mélyet is tompítja, DTS magyar és dolby magyar hangon teszteltem, hétvégén tervezem a dts angol hangsávot, meg másik filmmel.

  • GoZoL

    senior tag

    válasz Rixman #52 üzenetére

    Már teljesen megbarátkoztam vele. Mad Max Fury Road volt tesztelve. Hangerő kellő erősségben volt, azt vártam a szomszédok mikor szólnak. :) A mély elhelyezése még mindig problémás, nem találom azt a helyet ahol a legjobban szól, talán a center alatt szól a legjobban. Egy problémát vettem észre, ha DTS és a Dolby hangsáv között váltok, nem vettem észre különbséget, pedig a régi rendszeren simán észrevehető volt.

Új hozzászólás Aktív témák