Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz .mf #13 üzenetére

    olyan utemben fejlodik az aival, meg mindenfele swes trukkel megaldott mobil kategoria, hogy lassan nem lesz ertelme ff ala menni - persze ez nem igaz, ha elkezded bugazni a kepeket, de lassuk be, a kepek 99%a a neten landol, kepernyonyi meretben megnezik. most lehet jobban kesziteni dedikalt geppel, de egy csomot kell pocsolni, az meg instant, kihegyezve arra, hogy minel latvanyosabb legyen. dof swel, esti kepek swel... nem tokeletes, de az atlagembert messze kielegiti, amivel keresztet is lehet vetni a piac nagy reszere, ezert nem fognak fejleszteni.

    szerintem mindenki mas lehuzza a rolot... egy szuk reteg kivaltsaga lesz, aki kifizeti a kisebb szeriaban meregdragan gyartott szetteket.

    jovore en azt tervezem, hogy eladom a fujis szettet, es veszek egy (sony?) ff vazat 35 (utazas) es 50mmel (csalad) es annyi. minden masra ott a mobil.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz .mf #47 üzenetére

    jovore meg lehet mas a kinalat :D amugy mar vegigzongoraztam parszor, amire jutottam, hogy ibis kell, a 35 meg lehet akar 28tol 40ig is :) fujin akkor maradnek, ha kisebb vazba belekerul az ibis. a 35os a szivem csucske, a 23 2.0 meg szimpi.

    a swes dolgokkal az a gond, hogy sokszor "csalas" - tehat nagyban jol nez ki, 1:1ben mar kevesbe. ebbol nem tudom mennyit lenne ertelme atorokiteni normalisabb celokra.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • PuMbA

    titán

    válasz .mf #58 üzenetére

    "Ugyanaz az obi, ugyanakkora szenzoron. Dobálhatod rá a megapixeleket, de egyre kevesebbet hoz."

    Igaz, de akkor is hoz még a 30 -> 50-es ugrásnál is, szóval rosszabbnak semmiképp se lehet mondani a végeredményt és itt arról volt szó, hogy f/16-on már rosszabb lenne az 5DS R, de ez nagy valószínűséggel nem igaz, mert a The digital picture-ös kép is megerősíti a DXO tesztjét :)

    [ Szerkesztve ]

  • M@trixfan

    addikt

    válasz .mf #47 üzenetére

    Az f értékkel az a probléma szerintem, hogy bár fordítottan arányos a “fényességgel”, korrelációban van vele, de csak egy geometriai paraméter, nem árul el mindent érdemben egy objektívről. Sokan csak ezt nézik és még mindig csak az objektívről van szó, nem a teljes rendszerről. Ekvivalens paraméterek mellett a ff-nek mindig egy nyugodtabb, szubjektíven fogalmazva “kevésbé fixált, lágyabban fényelt képe van”. Szerintem ez a valós különbség, most az, hogy milyen a buké az egy dolog... sokkal hasznosabb paraméterek vannak az f-nél, mint például a T érték, de ezt is ki mennyire valósan méri az is egy más kérdés.

    A topikhoz általánosan szólva osztom a mobilos fényképezés fejlődését és azonnali elérhetőségét. Viszont képminőségben ugyanúgy fejlődnek a kompaktok is, nemhogy a nagyobb szenzoros gépek. iPhone X-et használok és ha nem kint napsütésben fényképezek akkor már a 10.5” iPad Pro kijelzőjén is látom nagyítás nélkül, hogy foltos a képe. Mellette egy GH5 fotó ordít, hogy az rendes fénykép. Ha még felrakom a Nocticron-t akkor kifejezetten jól érzem magam ;] Videózásra kézből a pattogós ff IBIS meg sem közelíti kézből a Panát vagy az Olyt. Mondjuk ez megint ízlés kérdése, “nagyfilmesebb” az IBIS nélküli külső mechanikus stabilizálás. Persze itt rengeteget számít a firmware és az algoritmus. Én ezeket nem szeretem trükknek nevezni, mert nem azok. Fizikai dolgok átültetése a digitális domain-be ha úgy tetszik. Amúgy én is kacsintgatni kezdtem ff felé, de imádom a GH5-öt és a mobilt is, viszont számomra ordító különbségek vannak.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák