Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #22145024 #44 üzenetére

    A 4K formátumról beszéltem. Jelenleg az a fázis zajlik, melyben egyre több stúdió kezd alkalmazni a 2,5K digitális kamerák helyett már 4K rendszereket (a jól bevált és még mindig alkalmazott analóg mellett), pedig tudják, hogy ezeket nem most fogják 4K-ban kiadni. Ez pusztán előrelátás, hiszen a fontosabb piacokon már csak 2-3 évre vagyunk attól, hogy bárkinek az otthonában ott legyen egy 4K TV vagy monitor.

    A GH4 meg úgy jön ide, hogy ez most jelenleg a legolcsóbb belépőjegy a jó minőségű 4K videózásba. Túlzás lenne azt állítani, hogy a Pana GH sorozat csak a komolyabb amatőröknek szól, mivel a szakmában többnyire egyenrangúnak tartják az 5D Mark III-mal és azokat sem csak a komoly amatőrök használják. Tény, hogy felesleges túlértékelni a szakmai szerepüket ezeknek a vázaknak, hiszen labdába sem rúgnak a több tízezer dolláros professzionális eszközök mellett. De ez itt a kulcs: Nem csak a nagy költségvetéssel dolgozó stúdiók készülnek a 4K átállásra, hanem a kisebbek is.

    Egy kicsit struccpolitikának tartom azt, hogy elég csak akkor reagálni a változó igényekre mikor már mindenki más is azzal foglalkozik. Persze a 4K nem a messiás, de a tartalom előállításnak és a 4K megjelenítők terjedésének kéz a kézben kell járnia, anélkül nem megy.

    A GH4-et meg konzumer cuccnak nevezi... :) Néhány napja még azt sem tudtad GH4 kapcsán, hogy eszik vagy isszák, de azért jól kikupálódtál és jól elhelyezted a piacon... :)

    [ Szerkesztve ]

  • narumon

    őstag

    válasz #22145024 #44 üzenetére

    "Szal ha reálisan nézem -komoly amatőrként, mivelhogy nekik szól ez a váz- akkor nem azért fogok venni ilyet, mert 4K-s kimenentet akarok előállítani. Hanem leginkább azért, mert elegem lett a 10+ kilós DSLR pakkból és inkább élek együtt egy non-full-frame váz összes nyűgével, ami esetünkben már kifejezetten vállalható."

    Szerintem nem. Engem pl sosem zavart, hogy mit cipelek. Berakom a kocsiba és a helyszínen előveszem és kész. Teljesen mindegy, hogy 2 hátizsákkal megyek a forgatásra vagy egy kézitatyóval. Szóval mint pont másként gondolkodunk. A tartalom előállításban sem értek egyet. Ezekkel a kamerákkal fog keletkezik a tartalom egy jelentős szelete, mint ahogy most is DSLR-el keletkeznek ezek. A nagy költségvetésű dolgokon kívül jelenleg szinte mindenféle videóklipp, koncertfelvétel, reklám, stb DSLR vagy hasonló elven működő kamerával készül - nem mellesleg a Hollywoodi giga produkciók 90%-ban is jelen van a DSLR mint C és D kamera, de ezek után sem lesz pénze mindenkinek Arri-ra még kölcsönözni sem. Egy budget dokumentumfilmes, stb pedig azért a jelenlegi piacnak is az igen nagy részét teszi ki semmi szín alatt sem marginális a dolog.

    No offense :D

    (#50) mintAdarab Szerintem ez itt egyáltalán nem off :o

    [ Szerkesztve ]

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák