Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Adler #61 üzenetére

    "a D7 az már profi kategória! Míg MILC-ek nem azok!"
    Ki mondta, hogy a MILC (!=mft, kicsit bővebb fogalom...) profi? Még a gyártók sem...

    "Nálam a marketing hülyítés, hogy mennyivel jobb a milc a dslr-nél az meg nem érdekel!"
    Minden gyártó a saját portékáját dícséri, ezen nincs semmi meglepő. A kérdés az, hogy az ember mit fotózik, és ezt mivel lehet megvalósítani. Még csak azt sem mondom, hogy egyféle megoldás van... Ha neked a tükör jött be, maradj a tükörnél, senki sem akar lebeszélni róla.

    "Az hogy Te gyenge vagy és nem bírsz el egy DSLR-t az meg nem a Milc előnye, hanem a Te gyengeséged!"
    Ok, nem nekem szólt, de reagálnék (no offense, szigorúan tapasztalati alapon): nemrég jöttem haza egy vadfotózós nyaralásról, a következő felszereléssel:
    D7k váz, 18-105, 3.5/8, 2.8/14, 2.8/105, 4/300-as obik, +apróbb tartozékok. Összsúly: kb 4 kiló, illetve a táskából kiszorít minden egyéb hasznos dolgot (pl 2 extra szendvics+víz a túrára...)
    Tervezett alternatíva:
    GX1 váz, 14-42, 3.5/7.5, 9-18, 2.8/60, 100-300: összsúly: kevesebb, mint 2 kiló - ill. térfogatban is feleakkora helyet foglal, mint a DX készlet. Ahogy felmértem a terepet, a BIF és az asztrofotózás kivételével mindenre jó lesz a GX1. A BIF-fel azért próbálkozni fogok, de nem prioritás (d7k-val is macerás volt), asztrofotózásra pedig van egy speciálisan átalakított d5100-am.
    Másik érdekes aspektus, madárfotós szemmel: mft készlettel megspóroltunk 2 kilót a táskából, ezt akár egy brutál adaptált távcsőre is fordíthatjuk.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák