Hirdetés

Aktív témák

  • 2xar

    tag

    válasz szazbolha #121 üzenetére

    Személyesen jártam menekült táborban Németországban és Angliában is (teljesen a véletlen folytán), és elég sok időt töltöttem idén Olaszországban (és nem a Riviérán). Ezen kívül a neten rengeteg blog és vlog van, ahol ők mesélnek magukról, hogy honnan jönnek, kik ők és mik a vágyaik. Illetve utána lehet nézni a statisztikáknak is az integráció előrehaladtáról.

    Azzal a propagandával, terror és gyűlölet-kampánnyal szemben amit Orbánék az országra zúdítanak, a menekültek legalább akkora arányban jóravaló, szorgalmas emberek, mint akár a magyar a nép, vagy akármelyik másik. Ha egy kis időre kivonnád magad az Origo-ProstiSrácok-888-Ripost-Magyar Nemzet és hasonló szennylapok, az összes magyar rádió (hisz kivétel nélkül övék mindegyik), és a nyomtatott sajtó 90+%-ának (van ami nem az övék?) bűvköréből, és utánanéznél hogy valójában kik a menekültek, akkor neked is kinyílna a szemed.

    Tudom, mert velem is így történt. 2015-16-ban én is csak ott tartottam, hogy "pfúj mocskos terrorista büdös Soros-migráncsok". Ahol Te tartasz most. Csak aztán egy ponton elszégyelltem magam, képtelen voltam magamban racionalizálni azt a dehumanizáló, aljas mocskolkodó, végtelenségig demagóg képet róluk, amit a plakátok és a média sugallt. Számtalan ponton kilógott a lóláb, és nem tudtam összeegyeztetni a valósággal. Kénytelen voltam rádöbbenni a valóságra, még ha elsőre rosszul is esett, hogy változtatnom kell a világképemen.

    Abban reménykedem, hogy benned/bennetek is erősebb a valóság megismerése iránti vágy, és az az ösztön, hogy jóérzésű, jó és nyitott gondolkodású emberek legyetek, mint az hogy, demagóg propagandával engedjétek kenegetni a májatokat, csak azért, mert az az egyszerűbb, kényelmesebb, ismert út. Azt kívánom, hogy nagyobb legyen bennetek a jóindulat, mint a gyűlölet. Sok sikert hozzá!

    (#143) Tetsuo:
    Undorító dolog, hogy egy illiberális diktatúra-kezdeményt védesz, ami napról napra épül ki a szemünk láttára. Undorító dolog, hogy kisvasútra, stadionra, magánrepülőzésre, helikopterezésre, gigajachtozásra, kurvázásra és agymosó propagandára költik az adónk jelentős részét, miközben Romániában már a duplája az orvosok, mentősök és tűzoltók fizetése a magyarnak, de egy tanár vagy egy köztisztviselő is jobban keres mint Magyarországon. Cserébe ne csodálkozzunk hogy ekkora fos az egészségügyünk (sajnos volt alkalmam megtapasztalni mind a magyart, mind a románt, nem kérdés, hogy az utóbbival jobban jár az ember, pedig 5-10 éve ez még bőven fordítva volt!), az oktatásunk és minden más közszolgáltatásunk.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák