Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxalisz

    tag

    válasz gy-daniel #42 üzenetére

    A CAD mint felhaszálás elég tág. 2D vagy 3D környezetről van szó? A program fejlesztője mindíg ad támpontot, hogy milyen hardverrel lehet azt használni. Pl Solid Edge esetén a használható grafikus kártyák listája jó kis olvasmány. Belépő szintű Fujitsu munkaállomások között van quadro 600 kártyával szerelt gép. A CUDA magok száma 96, a memória 1 GB, a memória sávszálesség 25,6 GB/s ( Ezt a kártyát pl. a pixel kft-nél 43-45 eFt-ért lehet megvenni.)
    Én több, mint 1 éve dolgozom egy Fujitsu W380 belépő szintű munkaállomással, abban quadro FX580 van. Hiba nélkül DOLGOZNI lehet vele, még sok 1000 db-s összeállítások esetén is.De amikor rajzot kell generálni egy ilyen nagy 3D-s modellből, akkor a türelem erényét lehet gyakorolni. A driver-ek gyakran frissülnek, és általában stabilak.
    Az a lényeg, hogy megkeresi-e kártya az árát? És nem csak VGA kártyából áll a gép...Kezdetnek nem érdemes munkaállomásban gondolkodni, de gyors CPU és legalább 4 GB RAM jó, ha van.
    Régi, de személyes tapasztalat a játékra szánt VGA és a quadro közötti különbségre: Valamilyen ATI kártyám volt 128 MB RAM csücsült rajta. Szuper volt, amíg AutoCAD 2000-rel nem kellett dolgoznom.Akadt, lefagyott, kinlódtam. A Quadro FX1100 megoldotta a bajt, pedig az ATI játék kártya újabb, modernebb darab volt. (Csak nem erre való.) Fájó szívvel megváltam tőle.

    A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

Új hozzászólás Aktív témák