Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz K0vasz #1 üzenetére

    Nem gond, hogy az Exodust kevered az Exitus-szal?

    Ja, HTC-nél mindegy! :DDD :R

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • MikeWazowski

    addikt

    Jöv. hónapban telefon csere, de az tuti, hogy HTC nem lesz. Ettől függetlenül várom.

    A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

  • hogabesz

    aktív tag

    Mennyi telefont ad el a HTC? Tényleg megéri nekik évről évre újat kiadni? Nincs egyetlen ember az ismerőseim körében akinek HTC telefonja lenne. (persze ez semmit nem jelent, csak számomra érthetetlen)

  • kbyte1024

    addikt

    házt ez se fogja kihúzni őket a szarból az is 100.

    Csak a halott látja a háború végét. - Platón

  • prolad

    őstag

    válasz K0vasz #1 üzenetére

    Kivonulnak vele a mobilpiacról :D

    Nem jön ez már későn? Akkora selling point még a kriptopénz, hogy megéri egy külön típust kihozni? Tavaly ilyenkor még oké lett volna, de mintha ezek már kezdenének visszaszorulni.

  • judas13

    addikt

    válasz hogabesz #4 üzenetére

    2017-ben 4 millát szállított le úgy rémlik, idén ez nem jön össze, nagyon nem:
    "HTC has had its worst sales slump in over two years, with mediocre demand seeing June 2018 sales drop by more than 67-percent year on year."

    Olvastam, hogy egy vagy két éven belül tehát lényegében mostanság dönteniük kell a mobil vonal kivezetése ügyében...

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • moleculez

    veterán

    HTC nincs veszteni valója, belefér a portfólióba.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • CptAdamica

    veterán

    válasz judas13 #9 üzenetére

    Már 5 éve folyamatosan ez megy, hogy dönteniük kell, csődbe mennek bla, bla. Ebben a negyedévben még nem voltak benne a leépítések, az majd a következő negyedévben jelennek meg, szóval várhatóan valamennyit stabilizálódni fog a cég.

    Megyen!

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz CptAdamica #11 üzenetére

    Igazad lehet - a padlóról fekve nem lehet nagyot esni. :DDD :DDD

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • judas13

    addikt

    válasz CptAdamica #11 üzenetére

    Stabilizáldni?Nagy tétekben erre azért én nem fogadnák.

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • kbyte1024

    addikt

    válasz judas13 #13 üzenetére

    Gondolom úgy értette,ha majd kirúgják a fél céget akkor kevesebb lesz a veszteség:) ezt is hívatjuk stabilizálódásnak:)

    [ Szerkesztve ]

    Csak a halott látja a háború végét. - Platón

  • fadd

    csendes tag

    Nem is értem miért kívánjátok a HTC halálát, most U11+ használok oda nem adnám semmiért egyszerüen nincs alternatívája, fogalmam sincs mit vennék helyette...

  • takysoft

    tag

    válasz fadd #15 üzenetére

    Volt egy ilyen Windows Phone fan haverom is :D

    Nem kívánjuk a halálát, csak rossz üzleti döntéseket hoz, és rengeteg dolgot elhibáz.
    Olyan árazás mellett, ahol már nem erős.
    Egy Oneplus vagy Xiaomi csinál ilyesmiket. Elnézzük, hogy a MIUI picit bugos néha (pl az új 10-es verzióban az ikonok értsítései rosszul vannak számolva), mert olyan árazás mellett ez belefér, és gyorsan javítják.

    A HTC viszont Samsungos árakkal és Samsunghoz hasonló ritka frissítési ciklussal dolgozik, de messze rosszabb telefonokat gyártva.

    Nem látja a piacot. Nem látja, hogy ahová helyezi a dolgokat, az nem létzik, és olyna igény nincs.

    A HTC képtelen lett volna kidobni valami olyasmit, mint a Pocophone F1? Vagy a Oneplus 6?

    Esetleg olyasmit, mint a Galaxy Note 9? (amin a mai napig van jack pl...)

    Nyilván le lehet tojni a piaci igényeket, de akkor meg olyan minőséget kell hozni, mint az Apple.

    Nekem egyetlen HTC telefonom volt életemben. egy HTC One X
    És irdatlan csalódás volt.

    Minden frissítéssel egyre lassabb lett. Aztán jött a 4-es droid, ott újra gyorsult picit.
    A wifi egy idő után csak akkor működött, ha 2m-nél nem voltam messzebb a routertől. GPS meg csak akkor, ha a kijelző egy bizonyos pontját és a hátlapot összeszorítottam.
    Valami igen jellemző széria-kontakthiba.

    Emellett a Sense nem rossz, csak lassú volt.
    Leváltani a Oneplus One-ra a legjobb döntésem volt. Most egy Oneplus 5-öm van, és a következő egy OP6T vagy OP7 lesz, attól függően, hogy melyikben lesz először Qi töltés.
    (esetleg Mi9...)

    Aki egyszer csalódik egy márkában, ahhoz nem lesz hűséges.

    És én még flagship telefont vettem... Aki ilyen HTC Desire vackokat.... (a desire vágyat jelent), az csak vágyott utána is egy jobb telefonra, mert összesből kispórolták a háttértárat és a RAMot...
    A HTC Desire egyet jelentett azzal, hogy szop az ember a cleanerprogramokkal, mert egy messenger mellé már semmi se fér fel...

    Miért utáljuk a HTC-t? Mert egy kellemes évtizeden át szívatott minket a vackaival.

    Csinált a HTC bármi emljtésre valót az elmúlt 2-3 évben? Nem tudom. És nem is fogom megtudni, mert már nem követem őket. Legtöbb társammal együtt.
    Ránézek a specifikációra, meg az árfekvésre, és temetem az adott telefont.

    Kriptopénz? tényleg? erre láttak piaci igényt????
    milyne elemző? hol? minek? Ilyet teljesen felesleges fejleszteni :D Ezt én is tudom, pedig nem vagyok elemző, csak szoftverfejlesztő. Ehhez nem kell zseninek lenni, hogy lássam, hogy bukni fog.

    Egy sikertelefon jellemzői: Olcsó. Minőségi anyaghasználat, tervezés, összeszerelés. Minőségi szoftver, rendszeresen frissjtve, ügyelve a felhasználói igényekre.

    Minőségi hardver: Strapabíró (pl az új acél-iphone droptesztjét a JerryRig csatornán), szép, ergonomikus, rengeget funkció (jack, qi töltés, erős SoC, sok RAM, tárhely, stb, stb), jó hardveres support, garanciális feltételek, márkaképviselet.
    Minőségi szoftver: Könnyű használat, jó kompatibilitás, gyorsaság, egyszerűség, szép felület, biztonság, AI fotózás, arcfelismerés stb, és persze jó szoftveres support. Gyors reagálás, sűrű biztonsági frissítések.
    Olcsó: adott hardveres specifikáció mellett versenyképes árfekvés. (a népeket a szoftveres dolog kevésbé érdekli ha az árat lövik be)

    Ezeket keresni a felhasználó.

    A legjobb all-around-erek a Oneplus 6 és az Mi 8 szerintem.

    Aki szeretne olcsóbb árfekvést, neki vannak Pocophone, ami hardverben gyengébb kicsit. (de szoftverben, támogatásban erős). Ha a szoftverben se vagy annyira igényes, akkor Vernee, Lenovo telefonok pl. Jellemzően support nélküli cheap, de hardverileg nem rossz cuccok. Frissítéseket ne nagyon várj.

    Aki szeretne egy minőségibb telefont, annak ott a Note 9.
    Amilyen checkbox a világon létezik ,azt szinte mindent kipipál az a dög :D
    Jó, FM rádió, IR blaster nincs benne, sem holografikus kijelző, ami a Red telókban van. De azért egy gyártástechnológiai mestermű, hogy ekkora helyen ennyi mindent tud :)

    Meg ott van az iPhone, ami elképesztően jó hardver(a leggyorsabb SoC a világon pl) mellé ad egy különösen jó szoftvert. (az, hogy az Apple üzletpolitikája amúgy nagyon ellenszenves nekem, az személyes dolog.)
    Ők meg megkérhetik az árat.

    De hogy a HTC annyit kér a telefonjaiért, amennyit... közben meg vannak jobban olcsóbban.... na az nem túl jó politika.

    Elevickének persze, de évről évre kevesebb vásárlójuk van, és meg fognak dögleni.

    Már meg is dölgöttem amúgy párszor. Volt a cég életében pár olyna válság, amilyeneknél más cégek már becsődöltek volna. Ők inkább a leépítést választották. Idén 1500 ember rúgtak ki.

    Itt nálunk az Ericssonnál az 1500 fő az a teljes magyar 6 emeletes iroda :D És tudtommal mi vagyunk az Ericsson legnagyobb R&D központja.
    Az NAGYON sok ember.

    I will live forever or die trying

  • CptAdamica

    veterán

    válasz takysoft #16 üzenetére

    Én nem tudom ember, te milyen messze rosszabb készülékekről beszélsz a Samsungtól, de kérek a cuccból, amit szívtál. Amúgy ha nem követed már a HTC készülékeit, akkor hogyan fikázod? :D

    Megyen!

  • fadd

    csendes tag

    Vicces a laggolós samsungokkal meg középszerű xiaomival meg oneplusal dobálózol sem kamerával sem hangzásban sem rendszersebességben nem versenyképes egyik sem

  • hzs74

    újonc

    válasz takysoft #16 üzenetére

    Szia!
    Desire HD, M7, M7mini, M9, 10, U11, U12+.
    Ezeket mind megvettem, használtam, használom. Mind működik, mert mikor veszek egy újat, a családban elosztogatom a régit.
    Valószínű, egy alma van a kezedben, ezért nem igazán látod mi a jó...
    A HTC-nek a marketing részlege az ami miatt ott tart a cég, ahol. Sajnos...
    M7 ultrapixel, M8 2 kamera, M10-ig aluház, U11 U12+ üveg.
    Ja sztereó, meg nyomásérzékeny élek.
    A cég innovatív, nem azon rugózik, hogyan adja el a semmit, vagy a blamát (szifonX nem jött össze a képernyő alá rejtett ujjlenyomat, így a sokkal jobb arcfelismerés felé mennek hogy :)) ...)
    Vagy esetleg a samu, ami visszahív kigyulladás miatt egy készüléket teljesen, vagy a kínai szarok, amik fél év útán òsszefossák magukat?
    Szerintem nagyon el vagy tévedve.
    De te tudod... 🤔
    Peace

    HTC U12+

  • joey04

    titán

    Pont erre van szükségük, amikor így is szarban vannak...

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • BenHans

    addikt

    válasz CptAdamica #17 üzenetére

    Hagyd, nekem elég volt odáig elolvasni, hogy tudjam mi az ábra, hogy lassú Sense, "szop az ember a cleanerprogramokkal", és hogy egy 2012-es modellt lecserélt egy 2014-es készülékre és egyből szaltót vágott a döntéstől annyival jobb volt.
    Az lényegtelen hogy akkortájt még évről évre tudtak hatalmasat fejlődni a telefonok és nem állja meg a helyét a hasonlítás...
    Kár volt belekezdenie, nekem meg az olvasásba.
    Ha valaki ennyire nem ért hozzá, hogy cleaner programokat használ az legalább ne ítélkezzen olyan felett amit látható hogy nem is ismer, és a konkurencia éltetésének esetében is humorosak a mi jellemző a minőségi hardverre és szoftverre után következő címszavak (szép, sok ram és tárhely, szép felület, jó kompatibilitás :D , AI fotózás, Gyors reagálás). Eleve ez a minőségi hardver és szoftver, ahh, mindegy is, már csak a sok megapixel hiányzik...
    A négy kameránkat add meg nekünk ma kategória, aztán a Pixel vagy már az U11 is "egy szemmel" leveri nyers képminőségben mint vak a poharat.
    Mit tettek le az utóbbi pár évben? Igényes készülékház, nem bazári műanyag burkolat fémhatásúra festett utólag felpattogzó kerettel. BoomSound hangszórópár, amit mindenki vakításnak gondolt, aztán amikor a konkurencia észrevette hogy egy multimédia-eszköz vicces torz, műanyagpohár hangzással akkor ők is javítottak rajta. Megpróbálkoztak valamivel, ami azt sugallta, hogy nem a megapixel hajszolás a jövő és mint láthatjuk bőven volt alapja. Az edge sense ami hasznos és kényelmes. Az említett One X is hozott újdonságokat pl kameraszoftverben is előremutató volt. De úgy összességében visszamehetünk a kezdetekhez is, amikor mások vagy őket másolták, vagy nem voltak sehol. 2008-ban hol tartottak a többiek amikor a T-Mobile G1 azaz HTC Dream megjelent, és 2009-ben amikor megjelent egy MA! teszt "HTC Hero - emberek, ez a jövő!" címmel? És elehetne folytatni.

    "Miért utáljuk a HTC-t? Mert egy kellemes évtizeden át szívatott minket a vackaival." Van olyan, hogy facepalm és rofl egyszerre?
    A tárgyilagosság kifogyott, kompetencia nem is volt...

    szerk. #22-re: "A nyomásérzékeny élek a HTC-nél szörnyűek. Az öltet érdekes, de csúnya vége lett. Nem kellett volna így kiadni. Egyetlen youtube reviewernek se tetszett, pedig sok tesztet láttam."

    Ez sem tükrözi a valóságot. A nyomásérzékeny oldalkeret és annak funkciói sokaknak tetszettek. Az U12+ nyomásérzékeny gombjaival nem voltak elégedettek, amire később szoftveres javítás is érkezett, ahogy az üzemidőre is. Új az egész érzés, de szokható, a tulajok is ezt mondják és a frissebb tesztek is javulásról számoltak be és hogy megszokható.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • takysoft

    tag

    Hadd mondjam el, hogy mennyire szeretem a prohardver/mobilaréna fórumait :)
    Nem szarkazmus, tényleg.

    Írtam valamit, és azonnal jött rá három vélemény, ami nem rét egyet velem.
    És egyik se küldött el a francba. Egyik se hülyézett le, és káromkodott olyan módon, amit kritikán aluli lenne :)

    Örülök neki, hogy itt lehet civilizáltan egyet-nem-érteni.

    Mindenkinek más tapasztalatai vannak. Nekem és barátaimnak a HTC-ről sajnos rosszak jutottak. Nektek jók.
    "Valószínű, egy alma van a kezedben"
    Wow, és tényleg. Golden amúgy, nagy kedvenc, mert olcsó, és az Idared-et nem szeretem.

    Telefonból amúgy Oneplus-on van már 2 generáció óta, amit amúgy írtam is :)
    Legközelebb olvasd el amit írok kritizálás előtt :)

    Laggolós Samsung dolog.
    Szóval aki ismer, tudja, hogy Samsung ellenes vagyok. Nem az az árazás, amivel egyet tudok érteni. Értem, hogy miért sikeres (meg az Apple is), de szerény személyem ezzel nem tud azonosulni.

    A RAM kispórolásának ötletét a HTC a Sasmungtól lopta. A Desire és a Galaxy Mini vonal nagyjából használhatatlan szerintem. És drága. Anno a ZTE Blade-em olcsóbb és 2x erősebb gép volt, mint egy Galaxy Mini.

    A Samsung egy hackelés. Amit a droiddal műveltek, az valami szörnyű a Knox rendszerrel az élen.
    Minden telefonom root-olt volt, és nagyon sokszor játszogattam főzött romokkal is.
    Ilyesmi a Sansungnál mindig több lépcsővel bonyolultabb.

    A Samsung bloatwate. Ilyen Samsung app, Olyan app, health app, TV app, csillog villog, és böszme lassú, még belassul, elfogy a ram, elfogy a tárhely, rettenet :S

    De azt alá kell írnom, hogy a Galaxy S7 óta a rendszer egyre jobban tisztul le. Egyre egyszerűbb. Nem csillog, nem villog, gyors és működik jól. Mondjuk a "random ismeretlen okokból merül, mint a franc" még megesik most is... de egyre ritkább.

    A dolog nem jutott el oda, hogy vennék egy Samsungot. A Oneplus kellemesebb érzés. Ott minden működik. Ha nem, akkor jelzem, és 1 hónap múlva a következő update-ben működik. Reszponzív cég.

    A nyomásérzékeny élek a HTC-nél szörnyűek. Az öltet érdekes, de csúnya vége lett. Nem kellett volna így kiadni. Egyetlen youtube reviewernek se tetszett, pedig sok tesztet láttam.

    "a kínai szarok"
    Minden telefon kínában készül. A szarok is, meg a legjobbak is. Ha a "kínai" jelző neked még bármilyne szinten negatív mellékjelentéssel bír, akkor valahol lemaradtál 10 évvel ezelőtt.
    A legjobb telefonok is kínaiak. Talán csak az iPhone nem. (de az is csak szoftveresen nem)

    Sőt.. a legtöbb telefon legtöbb komponensét ugyanazok a cégek gyártják. Qualcomm/Mediatek, Corning, illetve minden egyebet a Foxconn

    A konkrét gyártók kb csak a tervezésért és az összeszerelésért felelősek. Ebben pedig a Xiaomi, Oneplus eléggé élen járnak. Rengeteg video van a neten, hogy milyen minőségbiztosításuk van. Nézz ilyen gyárlátogatós videókat, ha érdekel :)
    Lenovo-nak, Vernee-nek nem lesz.

    Okkal tartoznak ezek a cégek a top5-be. (a oneplus a BBK csoport tagja, összesített számokkal vannak csak a top5ben)

    Ettől függetlenül örülök, hogy sokaknak tetszik a márka. Régen szerettem a HTC-t. Sokat tettek érte, ohgy ez ne így legyen, és bízom benne, hogy egy nap újra így lesz.

    A saját fejlesztésű SuperLCD kijelzőjüknél a maga idejbén pl nem volt szebb, ezt szerettem a One X-ben.

    Szerk: azért miközben írtam a hozzászólást, csak jött egy válasz, ami azért személyesen lefikázott :D
    a világ nem lehet tökéletes :D

    [ Szerkesztve ]

    I will live forever or die trying

  • judas13

    addikt

    válasz kbyte1024 #14 üzenetére

    Ha azokat is kirugják akkor nem marad senki ezzel csak az a baj :K mivel ugye már kirugták a felét...

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • CptAdamica

    veterán

    válasz takysoft #22 üzenetére

    Én 2 hónapja, amikor telefont vettem nézegettem a OnePlus-t, aztán még is a HTC U11 győzött. Miért? Multimédiában leveri, kamerában leveri, gyorsaságban azonos, adnak hozzá minőségi fülest, minőségben pedig szintén veri. Végére a csattanó: Az új OnePlus 160k, az U11-et pedig 120-ért vettem a saját webshopjából.

    Megyen!

  • takysoft

    tag

    válasz BenHans #21 üzenetére

    Az innováció ott kezdődik, amikor minden más már működik.

    Minden gyártó innovatív a maga mértékében. Ez is egy dolog a sok közül, ami hozzáad a összeképhez.
    De a lényeg az összkép.

    Ott van pl a LG is. Simán az egyik leginnovatívabb cég a világon.
    De....
    G3 - kevés ram, és gyenge SoC a világ legelső QHD kijelzője mellé = lassú telefon.
    G4 - tökéletes.... de.... bootloop
    G5 - Ronda desing (nem szubjektív vélemény érdekel, egyszerűe nem fogyott és ez tény), és felesleges modularitás.
    G6 - Előző éve belső az új telefonban(nem várták meg a 835-öt, mert be akartak vágni az S8 elé, de persze időben legyártani így se tudták)
    G7 - itt meg már igen kényes az OLED hiánya, főleg hogy notch-os készülékről van szó

    Minden szériában innovatív cég volt. Jellemzően van FM rádió, jack, olyna dolgok, maket sokkal később dobtak, mint mások. szélés látógszögű másodkamera, mai valóban hasznos. És komolyan, olyna listát lehetne írni a jobbnál jobb dolgaikról, hogy itt gépelnék a nap végéig. Óriási LG van voltam régen.

    De valahogy mindeig sikerült elrontani 1 kritikus apróságot, ami miatt ment az egész összkép a kukába. Sok-sok csalódott felhasználó, és visszaeső eladások.

    HTC-nél ugyanígy a problémák:
    -magas árfekvés.
    -rossz innováció. Sok jó ötlet, néhány beleerőltetett roszz.
    Néha visszavonulót kéne fújni. Amikor pl valami vezér azt mondja, ohgy kriptotelefon kell, akkor szólni kéne neki, hogy nem kell.
    Amikor kész a nyomógomb nélküli desing, akkor valakinek szólnia kéne, hogy ez nem sikerült srácok, és ne adjuk ki...

    Nem kell tökéletes telefont csinálni. Nem is lehet. De jót igen. az eladások meg az árazástól függnek.

    Meg nem árt, ha nincs valami böszme kritikus hiba.

    A fél családomnak és ismeretségi körömnek Xiaomi Redmi telefonjai vannak. Miért? Mert ár/érték bajnokok. Nincs benne innováció. Csak működik. Méghozzá pofátlanul gyorsan és megbízhatóan.
    Amit ma egy Redmi Note 5/6 tud, az az átlagembernek tökéletesen elég. 50-60 ezer forintért.

    aki meg hajlandó 200k-t kidobni egy flagshipért, az meggondolja mit vesz.

    A személyes preferencia egy dolog, de igyekszem midnig hangsúlyozni, mikor mondok személyes véleményt, és mikor vagyok objektív... vagyis próbálok az lenni. (általában mindig)

    Ha valaki nem tud betörni egy piacra, akkor az lehet a marketig hibája. Mert a piac fix, mindenki fanboy, ha nem is ugyanolyan szinten. Ami bevált, amellett kitartunk.

    De ha egy erős piaci szereplő bukik, ott jellemzően minőségi gondok vannak.

    Rossz összeszerelés, sok hibás egység, elrontott innovációs dolgok.

    A HTC kamerái amúgy valóban jók. A Pixel 2-3 kamerái de dual kamerák, az semmit se jelent.
    Akkor van értelme, ha valóban értelmes funkciójuk van. Zoom-kamera vagy széles-látószög.
    Kínában erős a portréfotózás, ott azért van annyi telefoto, de szerintem azt szoftveresne is jól meg lehet oldani. Kb hasonlóan jól.

    "kompetencia nem is volt"
    15 éve fejlesztek szoftvereket, és lassan 7 éve már ebből is élek. Ezt tanultam középiskolában és egyetemen is.
    Nem marketinget, abba nem is pofázok bele.

    A mobiltelefonok a szenvedélyeim is amúgy. Követem a piacot, és emiatt dolgozom telekommunikációs irányvonalon. Te várod az 5G-t, én fejlesztem.

    Most félreteszem a arcom, és hozzáteszek, hogy igazából csak a telekommunikációs server szofver telepítőcsomagok automatizálásáért vagyok felelős, de azért sok dologra van rálátásom így is :)

    Kb havi szinten javítok telefonokat, amiket hoznak haverok. Lelockolódott, elfelejtett jelszavak, rootolt, brickelődött, láttam már mindet.

    Ja igen. Engem nem érdekel az előképzettséged. Nem érdekel honnét jöttél. Egy hang vagy a sok közül, amiről fogalmam sincs, milyen kompetenciával rendelkezik.
    Ha van véleményed, meghallgatom. Ha elő tudod adni személyeskedés nélkül, akkor el is fogadom, és beszélgethetünk róla. Ha ellenben lehülyézel, mert nem szeretem azt, amit te... mert más szempontjaim vannak, akkor hagyj békén.

    Engem tényleg érdekel, hogy aki szereti a HTC-t, az miért szereti. Legjobban azoktól lehet tanulni, akik nem értenek egyet veled! Ezt sose felejtsd el!

    I will live forever or die trying

  • takysoft

    tag

    válasz CptAdamica #24 üzenetére

    Utánanéztem ennek az U11-nek.
    első blikkre egy igen remek telefonnak tűnik :)

    Most akciósan 450 EUR a weblapon, ami olyan 144 ezer forint. Korrekt ár érte, a Snapi 835 egy erős chip még ma is.

    Csak a gond az, hogy 650 EUR volt, amikor megjelent, ami meg 210 ezer forint. Én ugyanabban az évben vettem a Oneplus 5-öm 170 ezrért, 64/4 helyett 128gb tárhellyel és 8gb rammal.

    Tényleg jó kamerája van a HTC-nek. Jobb is, mint a Oneplus-nak (bár annak se rossz... a OP5 fő szlogenje a Clearer Photos volt akkor, és a mai napig elégedett vagyok a fényképekkel)

    Nekem a performance volt a fő szempont. Egy telefon ami sose akad be. És a OP5 sosem akadt be... villámygors volt minden körülmények között.

    Nyilván minden lehetőség egy tavalyi modelt választani. Egy Xaiomi, Apple vagy Oneplus politikájú cégnél mondjuk max használtam, mert ezek a termékek nem veszjtenek az árukból. LG, Samsung, HTC ellenben igen.

    Remélem jól szolgál majd a telefonod nagyon sokáig. Nem választottál rosszul szerinem :) Nem így választottam volna, de más igényeim vannak :)

    A "minőségben szintén veri" alatt mondjuk nem tudom, mit értesz sajnos. Összeszerelést? mert abban mindkettő nagyon profi cég.

    Szép is ez az U11 amúgy :)

    [ Szerkesztve ]

    I will live forever or die trying

  • mjani1172

    addikt

    válasz takysoft #26 üzenetére

    Sok mindennel egyetértek amit írsz, de ne vegyük elő és ne hasonlítsuk árban annak a gyárnak a termékét (O+) semmihez, aki iparszerűen űzi a számla nélküli kereskedelmet.
    Persze tudom, hogy egy két ember már kicsikart tőlük számlát (kerülőúton) de azért ez nem ugyanaz mint amit azok a versenytársak nyújtanak akik a kezedbe adják az áfát tartalmazó számlát mikor vásárolsz.

  • BenHans

    addikt

    válasz takysoft #25 üzenetére

    Pedig pont a marketing a kulcsa a dolognak. Leegyszerűsítve, amikor a HTC ismert volt és letette az asztalra azt aminek bőven meghatározó szerepe volt abban, hogy ma itt tartunk, akkor egy munkahelyen 500 emberből 5 használt okostelefont. Amikor komolyabban elkezdett terjedni, akkorra viszont már olyan az alapvető ismertségből (szórakoztató elektronika és háztartási gépek) és marketingből származó előnye volt pl a Samsungnak, hogy azt már nem lehetett behozni.
    A Xiaomi pl egészen más tészta, nem HTC szint, ennek megfelelően árazásban sem, de a HTC-nek sem a csúcskategóriában problémás az árazása, hanem a középkategóriában, bár most az U12 Life egész jól lett belőve. De nézd meg a Samsungot, az sem éri meg egy Xiaomi Mi A2-vel szemben ha úgy nézzük.

    Nézd, én nem akartalak és akarlak megbántani, sőt elismerem a munkásságod. De azért mert a kapcsolódó szakterületeden kiváló vagy még nem biztos hogy értesz a többi összetevőhöz is, hogy érdemben össze tudd hasonlítani. Más példa, ha valaki szét és össze tud szerelni telefonokat még nem biztos, hogy ismeri a kameramodul sajátosságait stb.
    Értem a szempontjaidat és hogy boldog vagy a OnePlusszal, nem vitatom, jó telefon és nem lehülyéztelek hanem egyszerűen arra utaltam, hogy nem vagy elég kompetens a témában a hasonlításod és kritikád alapján. Fogalmazzunk úgy, hogy inkább azt ismered ami eléd kerül, de nem annyira, hogy másokkal szemben vagy ez alapján másokat objektíven meg tudj ítélni és hasonlítani.
    Csak annyi hogy kimondtál a régi HTC-d és a mostani OP5-öd tapasztalatai alapján néhány több helyen sántító értékelést a HTC-ről és nem úgy tűnik hogy naprakész lennél a témában úgy a teljes palettát és tulajdonságokat illetően.

    "A Oneplus kellemesebb érzés. Ott minden működik. Ha nem, akkor jelzem, és 1 hónap múlva a következő update-ben működik. Reszponzív cég." Kb pont ugyanez a helyzet az U12+ gombjaival.
    Látod, mivel használod az OP-t, tudod hogy ha valami nem volt teljesen jó azon javítottak, de ha az első tesztek lehúznak valamit akkor aki egyszer elolvassa és aztán nem követi vagy használja az adott modellt abban a hitben marad hogy sz@r. Valamiért az Edge Sense is úgy jött le itt MA!-n, hogy valami felesleges vakítás, közben máshol, videós tesztekből kiderül milyen hasznos és kényelmes is és új funkciókat is kapott. Mindamellett, hogy nem kötelező használni, míg egy lehajló kijelző mindig ott van ha tetszik ha nem.

    "a OP5 sosem akadt be... villámygors volt minden körülmények között." Azt tudtad, hogy a HTC is ilyen? Mert bizony így van. Volt teszt ahol az OP csak a kisebb felbontás miatt nyert éppen hogy vagy mert RAM előnye volt mivel a tesztelő nem azonos tárhely/memória kiadást eresztette egymásnak.

    "Utánanéztem ennek az U11-nek." Na pont erről beszéltem, utánanéztél mert nem ismerted. A régi élményedből és mostani OP tapasztalatból indultál ki és bíráltad élesen a HTC-ket úgy összességében.
    Elismered hogy jobb az U11 kamerája, de elégedett vagy az OP-vel, ezzel nincs gond, illetve jó lenne ha mindenki az igényei szerint választana telefont, nem marketing vagy pénztárca mutogatás alapon. Az "OP5 fő szlogenje a Clearer Photos volt" pont nem jelent semmit pl, az MI A2-nél "Clarity, day and night" aztán közel sem a legjobb ugye.
    De amit írsz az olyan mint amikor egy laikus elé teszek egy Galaxy A6-ot és egy OP6-ot, mivel nincs képben annyira, ezért azt mondja neki mindenben megfelel az A6 és még ismeri is a márkát és innentől hiába jobb az OP, nehéz lesz neki eladni és a helyzet fokozódik ha még apróbb különbségek vannak. Hiába lesz kicsit jobb kamerában az egyik ha "nem is látja a különbséget", hiába ezt a funkciót használja legtöbbet. Hiába keresünk felhasználói szokások alapján, ha már a középkategóriánál leesik az álla a vevőnek. Aztán vannak olyanok akiknek szintén jó lenne a középkategória mégis csúcsot vesznek.
    Ezt nem feltétlen rád értem csak hasonlít az eset.
    Apróságok, de az aktuális HTC sok szempontból még mindig jobb mint a vele hasonlítható (egyidős) OP.
    A Sony és az LG sem szárnyal és a termékek sem jobbak a HTC-nél, sőt a HTC sok esetben jobb, de még talán az LG V széria ami valamiben többet mutat de vagy nem elérhető és/vagy drágább.

    AZt még szeretném hozzátenni, hogy azzal sem lehet vádolni, hogy kínai ellenes vagyok, mert rendszeresen ajánlok Xiaomit, sőt családtagnak és barátnak is az én ajánlásomra lett mert nem akart/tudott sokat költeni és nem akartam hogy "márkás" de gyenge készüléket vegyenek az adott árfekvésben.

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • CptAdamica

    veterán

    válasz mjani1172 #27 üzenetére

    Igen, ez is egy szempont volt, mert elszámoltuk a telefont és a OnePlus-nál nem lehetett sajnos.

    (#26) takysoft Szerintem pár év és a OnePlus ára is 200 ezer forinton felül fog kezdődni. A HTC a marketing miatt van bajban, meg amiatt, hogy csak a telefonjaira támaszkodhat. (Meg kicsit a Vive-ra)

    Megyen!

  • Divinity

    őstag

    válasz CptAdamica #30 üzenetére

    Már idén 200e fölött lesz szvsz a 6T. :)

    Én OP6-ot használok de a "HTC-s táborral" kell egyet értsek. Volt HTC-m (Desire HD, One X, M8 és egy darabig 10). OnePlus vonalon volt One, 2, 5T és most 6. Mind a két oldalnak megvannak az előnyei és hátrányai. Igen a HTC drágábban mozog mint a OnePlus, minden drágábban mozog mint a OnePlus. Ellenben a HTC anyaghasználatban és multimédis tartalom fogyasáztásba, készítésben toppon van. Sebességben nekem egyikkel se volt bajom soha (bár én nem 5 éves készülékeket használtam. ;] ) Az U12+ mellett csak azért nem döntöttem mert nem tetszik, ennyi. A Sense a stock android után számomra a legmegnyerőbb rendszer. Volt S8-am is, soha többé nem veszek Samsungot. Mind a két gyártó maga módján jó készülékeket rak le az asztalra, olyanokat amiket élvezet használni. Lehet, hogy kevesebb "innovációval" dolgoznak mint mások de amit cisnálnak annak a végeredménye jó lesz. Kicsit elkalandoztam.. A HTC pont annyival kerül többe a OnePlus eszközöknél amennyivel többet nyújt. Az más kérdés, hogy valakinek az Op5 kamerája(ami amúgy szörnyű) megfelel és nem éri meg neki a felárat a dolog.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • takysoft

    tag

    Ekkora vitát nem terveztem indítani, de köszönöm a véleményeket. Rengeteg dolgot átértékeltem, szóval tényleg köszönöm mindenkinek :)

    A Oneplus tényleg megy el premium irányba. Sajnos. Sajnos? Nem tudom. Én nem igényleg fancy kinézetet, meg üveghátlapot. Sőt, inkább dobnám. Sokan viccelnek azzal, hogy a Poco F1 az új Oneplus One :D
    tudjátok. Olcsó, műanyag, de gyors és megbízható.

    A Vive-ot szerencsére többször is volt szerencsém tesztelni. Egész jó kis eszköz.
    Sajnálatos módon az is elképesztően drága. Főleg a Pro...

    I will live forever or die trying

  • Divinity

    őstag

    válasz takysoft #32 üzenetére

    Olcsó, műanyag, de gyors és megbízható.

    Az utolsó két ponttal nézz be a topikjába. :)) Nagyon sok a panasz rá itt is és külföldi fórumokon is.
    Úgy látom nem igazán nézel utána a dolgoknak.

    [ Szerkesztve ]

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • judas13

    addikt

    válasz Divinity #33 üzenetére

    Így lehúzzák már napi használat alatt? Nem gondoltam volna..

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Új hozzászólás Aktív témák