Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenHans

    addikt

    válasz CptAdamica #17 üzenetére

    Hagyd, nekem elég volt odáig elolvasni, hogy tudjam mi az ábra, hogy lassú Sense, "szop az ember a cleanerprogramokkal", és hogy egy 2012-es modellt lecserélt egy 2014-es készülékre és egyből szaltót vágott a döntéstől annyival jobb volt.
    Az lényegtelen hogy akkortájt még évről évre tudtak hatalmasat fejlődni a telefonok és nem állja meg a helyét a hasonlítás...
    Kár volt belekezdenie, nekem meg az olvasásba.
    Ha valaki ennyire nem ért hozzá, hogy cleaner programokat használ az legalább ne ítélkezzen olyan felett amit látható hogy nem is ismer, és a konkurencia éltetésének esetében is humorosak a mi jellemző a minőségi hardverre és szoftverre után következő címszavak (szép, sok ram és tárhely, szép felület, jó kompatibilitás :D , AI fotózás, Gyors reagálás). Eleve ez a minőségi hardver és szoftver, ahh, mindegy is, már csak a sok megapixel hiányzik...
    A négy kameránkat add meg nekünk ma kategória, aztán a Pixel vagy már az U11 is "egy szemmel" leveri nyers képminőségben mint vak a poharat.
    Mit tettek le az utóbbi pár évben? Igényes készülékház, nem bazári műanyag burkolat fémhatásúra festett utólag felpattogzó kerettel. BoomSound hangszórópár, amit mindenki vakításnak gondolt, aztán amikor a konkurencia észrevette hogy egy multimédia-eszköz vicces torz, műanyagpohár hangzással akkor ők is javítottak rajta. Megpróbálkoztak valamivel, ami azt sugallta, hogy nem a megapixel hajszolás a jövő és mint láthatjuk bőven volt alapja. Az edge sense ami hasznos és kényelmes. Az említett One X is hozott újdonságokat pl kameraszoftverben is előremutató volt. De úgy összességében visszamehetünk a kezdetekhez is, amikor mások vagy őket másolták, vagy nem voltak sehol. 2008-ban hol tartottak a többiek amikor a T-Mobile G1 azaz HTC Dream megjelent, és 2009-ben amikor megjelent egy MA! teszt "HTC Hero - emberek, ez a jövő!" címmel? És elehetne folytatni.

    "Miért utáljuk a HTC-t? Mert egy kellemes évtizeden át szívatott minket a vackaival." Van olyan, hogy facepalm és rofl egyszerre?
    A tárgyilagosság kifogyott, kompetencia nem is volt...

    szerk. #22-re: "A nyomásérzékeny élek a HTC-nél szörnyűek. Az öltet érdekes, de csúnya vége lett. Nem kellett volna így kiadni. Egyetlen youtube reviewernek se tetszett, pedig sok tesztet láttam."

    Ez sem tükrözi a valóságot. A nyomásérzékeny oldalkeret és annak funkciói sokaknak tetszettek. Az U12+ nyomásérzékeny gombjaival nem voltak elégedettek, amire később szoftveres javítás is érkezett, ahogy az üzemidőre is. Új az egész érzés, de szokható, a tulajok is ezt mondják és a frissebb tesztek is javulásról számoltak be és hogy megszokható.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz takysoft #25 üzenetére

    Pedig pont a marketing a kulcsa a dolognak. Leegyszerűsítve, amikor a HTC ismert volt és letette az asztalra azt aminek bőven meghatározó szerepe volt abban, hogy ma itt tartunk, akkor egy munkahelyen 500 emberből 5 használt okostelefont. Amikor komolyabban elkezdett terjedni, akkorra viszont már olyan az alapvető ismertségből (szórakoztató elektronika és háztartási gépek) és marketingből származó előnye volt pl a Samsungnak, hogy azt már nem lehetett behozni.
    A Xiaomi pl egészen más tészta, nem HTC szint, ennek megfelelően árazásban sem, de a HTC-nek sem a csúcskategóriában problémás az árazása, hanem a középkategóriában, bár most az U12 Life egész jól lett belőve. De nézd meg a Samsungot, az sem éri meg egy Xiaomi Mi A2-vel szemben ha úgy nézzük.

    Nézd, én nem akartalak és akarlak megbántani, sőt elismerem a munkásságod. De azért mert a kapcsolódó szakterületeden kiváló vagy még nem biztos hogy értesz a többi összetevőhöz is, hogy érdemben össze tudd hasonlítani. Más példa, ha valaki szét és össze tud szerelni telefonokat még nem biztos, hogy ismeri a kameramodul sajátosságait stb.
    Értem a szempontjaidat és hogy boldog vagy a OnePlusszal, nem vitatom, jó telefon és nem lehülyéztelek hanem egyszerűen arra utaltam, hogy nem vagy elég kompetens a témában a hasonlításod és kritikád alapján. Fogalmazzunk úgy, hogy inkább azt ismered ami eléd kerül, de nem annyira, hogy másokkal szemben vagy ez alapján másokat objektíven meg tudj ítélni és hasonlítani.
    Csak annyi hogy kimondtál a régi HTC-d és a mostani OP5-öd tapasztalatai alapján néhány több helyen sántító értékelést a HTC-ről és nem úgy tűnik hogy naprakész lennél a témában úgy a teljes palettát és tulajdonságokat illetően.

    "A Oneplus kellemesebb érzés. Ott minden működik. Ha nem, akkor jelzem, és 1 hónap múlva a következő update-ben működik. Reszponzív cég." Kb pont ugyanez a helyzet az U12+ gombjaival.
    Látod, mivel használod az OP-t, tudod hogy ha valami nem volt teljesen jó azon javítottak, de ha az első tesztek lehúznak valamit akkor aki egyszer elolvassa és aztán nem követi vagy használja az adott modellt abban a hitben marad hogy sz@r. Valamiért az Edge Sense is úgy jött le itt MA!-n, hogy valami felesleges vakítás, közben máshol, videós tesztekből kiderül milyen hasznos és kényelmes is és új funkciókat is kapott. Mindamellett, hogy nem kötelező használni, míg egy lehajló kijelző mindig ott van ha tetszik ha nem.

    "a OP5 sosem akadt be... villámygors volt minden körülmények között." Azt tudtad, hogy a HTC is ilyen? Mert bizony így van. Volt teszt ahol az OP csak a kisebb felbontás miatt nyert éppen hogy vagy mert RAM előnye volt mivel a tesztelő nem azonos tárhely/memória kiadást eresztette egymásnak.

    "Utánanéztem ennek az U11-nek." Na pont erről beszéltem, utánanéztél mert nem ismerted. A régi élményedből és mostani OP tapasztalatból indultál ki és bíráltad élesen a HTC-ket úgy összességében.
    Elismered hogy jobb az U11 kamerája, de elégedett vagy az OP-vel, ezzel nincs gond, illetve jó lenne ha mindenki az igényei szerint választana telefont, nem marketing vagy pénztárca mutogatás alapon. Az "OP5 fő szlogenje a Clearer Photos volt" pont nem jelent semmit pl, az MI A2-nél "Clarity, day and night" aztán közel sem a legjobb ugye.
    De amit írsz az olyan mint amikor egy laikus elé teszek egy Galaxy A6-ot és egy OP6-ot, mivel nincs képben annyira, ezért azt mondja neki mindenben megfelel az A6 és még ismeri is a márkát és innentől hiába jobb az OP, nehéz lesz neki eladni és a helyzet fokozódik ha még apróbb különbségek vannak. Hiába lesz kicsit jobb kamerában az egyik ha "nem is látja a különbséget", hiába ezt a funkciót használja legtöbbet. Hiába keresünk felhasználói szokások alapján, ha már a középkategóriánál leesik az álla a vevőnek. Aztán vannak olyanok akiknek szintén jó lenne a középkategória mégis csúcsot vesznek.
    Ezt nem feltétlen rád értem csak hasonlít az eset.
    Apróságok, de az aktuális HTC sok szempontból még mindig jobb mint a vele hasonlítható (egyidős) OP.
    A Sony és az LG sem szárnyal és a termékek sem jobbak a HTC-nél, sőt a HTC sok esetben jobb, de még talán az LG V széria ami valamiben többet mutat de vagy nem elérhető és/vagy drágább.

    AZt még szeretném hozzátenni, hogy azzal sem lehet vádolni, hogy kínai ellenes vagyok, mert rendszeresen ajánlok Xiaomit, sőt családtagnak és barátnak is az én ajánlásomra lett mert nem akart/tudott sokat költeni és nem akartam hogy "márkás" de gyenge készüléket vegyenek az adott árfekvésben.

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Új hozzászólás Aktív témák