Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • takysoft

    tag

    válasz fadd #15 üzenetére

    Volt egy ilyen Windows Phone fan haverom is :D

    Nem kívánjuk a halálát, csak rossz üzleti döntéseket hoz, és rengeteg dolgot elhibáz.
    Olyan árazás mellett, ahol már nem erős.
    Egy Oneplus vagy Xiaomi csinál ilyesmiket. Elnézzük, hogy a MIUI picit bugos néha (pl az új 10-es verzióban az ikonok értsítései rosszul vannak számolva), mert olyan árazás mellett ez belefér, és gyorsan javítják.

    A HTC viszont Samsungos árakkal és Samsunghoz hasonló ritka frissítési ciklussal dolgozik, de messze rosszabb telefonokat gyártva.

    Nem látja a piacot. Nem látja, hogy ahová helyezi a dolgokat, az nem létzik, és olyna igény nincs.

    A HTC képtelen lett volna kidobni valami olyasmit, mint a Pocophone F1? Vagy a Oneplus 6?

    Esetleg olyasmit, mint a Galaxy Note 9? (amin a mai napig van jack pl...)

    Nyilván le lehet tojni a piaci igényeket, de akkor meg olyan minőséget kell hozni, mint az Apple.

    Nekem egyetlen HTC telefonom volt életemben. egy HTC One X
    És irdatlan csalódás volt.

    Minden frissítéssel egyre lassabb lett. Aztán jött a 4-es droid, ott újra gyorsult picit.
    A wifi egy idő után csak akkor működött, ha 2m-nél nem voltam messzebb a routertől. GPS meg csak akkor, ha a kijelző egy bizonyos pontját és a hátlapot összeszorítottam.
    Valami igen jellemző széria-kontakthiba.

    Emellett a Sense nem rossz, csak lassú volt.
    Leváltani a Oneplus One-ra a legjobb döntésem volt. Most egy Oneplus 5-öm van, és a következő egy OP6T vagy OP7 lesz, attól függően, hogy melyikben lesz először Qi töltés.
    (esetleg Mi9...)

    Aki egyszer csalódik egy márkában, ahhoz nem lesz hűséges.

    És én még flagship telefont vettem... Aki ilyen HTC Desire vackokat.... (a desire vágyat jelent), az csak vágyott utána is egy jobb telefonra, mert összesből kispórolták a háttértárat és a RAMot...
    A HTC Desire egyet jelentett azzal, hogy szop az ember a cleanerprogramokkal, mert egy messenger mellé már semmi se fér fel...

    Miért utáljuk a HTC-t? Mert egy kellemes évtizeden át szívatott minket a vackaival.

    Csinált a HTC bármi emljtésre valót az elmúlt 2-3 évben? Nem tudom. És nem is fogom megtudni, mert már nem követem őket. Legtöbb társammal együtt.
    Ránézek a specifikációra, meg az árfekvésre, és temetem az adott telefont.

    Kriptopénz? tényleg? erre láttak piaci igényt????
    milyne elemző? hol? minek? Ilyet teljesen felesleges fejleszteni :D Ezt én is tudom, pedig nem vagyok elemző, csak szoftverfejlesztő. Ehhez nem kell zseninek lenni, hogy lássam, hogy bukni fog.

    Egy sikertelefon jellemzői: Olcsó. Minőségi anyaghasználat, tervezés, összeszerelés. Minőségi szoftver, rendszeresen frissjtve, ügyelve a felhasználói igényekre.

    Minőségi hardver: Strapabíró (pl az új acél-iphone droptesztjét a JerryRig csatornán), szép, ergonomikus, rengeget funkció (jack, qi töltés, erős SoC, sok RAM, tárhely, stb, stb), jó hardveres support, garanciális feltételek, márkaképviselet.
    Minőségi szoftver: Könnyű használat, jó kompatibilitás, gyorsaság, egyszerűség, szép felület, biztonság, AI fotózás, arcfelismerés stb, és persze jó szoftveres support. Gyors reagálás, sűrű biztonsági frissítések.
    Olcsó: adott hardveres specifikáció mellett versenyképes árfekvés. (a népeket a szoftveres dolog kevésbé érdekli ha az árat lövik be)

    Ezeket keresni a felhasználó.

    A legjobb all-around-erek a Oneplus 6 és az Mi 8 szerintem.

    Aki szeretne olcsóbb árfekvést, neki vannak Pocophone, ami hardverben gyengébb kicsit. (de szoftverben, támogatásban erős). Ha a szoftverben se vagy annyira igényes, akkor Vernee, Lenovo telefonok pl. Jellemzően support nélküli cheap, de hardverileg nem rossz cuccok. Frissítéseket ne nagyon várj.

    Aki szeretne egy minőségibb telefont, annak ott a Note 9.
    Amilyen checkbox a világon létezik ,azt szinte mindent kipipál az a dög :D
    Jó, FM rádió, IR blaster nincs benne, sem holografikus kijelző, ami a Red telókban van. De azért egy gyártástechnológiai mestermű, hogy ekkora helyen ennyi mindent tud :)

    Meg ott van az iPhone, ami elképesztően jó hardver(a leggyorsabb SoC a világon pl) mellé ad egy különösen jó szoftvert. (az, hogy az Apple üzletpolitikája amúgy nagyon ellenszenves nekem, az személyes dolog.)
    Ők meg megkérhetik az árat.

    De hogy a HTC annyit kér a telefonjaiért, amennyit... közben meg vannak jobban olcsóbban.... na az nem túl jó politika.

    Elevickének persze, de évről évre kevesebb vásárlójuk van, és meg fognak dögleni.

    Már meg is dölgöttem amúgy párszor. Volt a cég életében pár olyna válság, amilyeneknél más cégek már becsődöltek volna. Ők inkább a leépítést választották. Idén 1500 ember rúgtak ki.

    Itt nálunk az Ericssonnál az 1500 fő az a teljes magyar 6 emeletes iroda :D És tudtommal mi vagyunk az Ericsson legnagyobb R&D központja.
    Az NAGYON sok ember.

    I will live forever or die trying

Új hozzászólás Aktív témák