Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowfax

    addikt

    válasz ZooLee #342 üzenetére

    mádom, hogy ha pár Apple-bfan megjelenik valahol, azonnal a ThinkPadeket kezdik ócsárolni.
    Azért ennek olvass utána, mert leginkább (pl. itt, ebben a topickban is!!!) nem a Mac fanok jöttek, hanem az antifanok, hogy mennyira gagyiszar, bezzeg a Toshiba, meg bezzeg az X300...

    Mikor megjelent az X300-as teszt itt a PH!-n (ami jelzem, a legjobb teszt volt, amit itt valaha olvastam), egyből megjelentek az Apple-fanek, s beírták, hogy ez hűderonda, meg milyen szar. Aztán jöttek a szokásos panelszövegek, hogy "baltával faragták", stb.

    Az Air-re szerintem értelmes ember nem írja, hogy gagyiszar, hiszen biztos jó kis masina. Nekem speciel annyira nem jön be külsőleg, illetve az nem tetszik benne, hogy túl sok kompromisszummal jár, túl drágán.
    Említettétek, hogy ez másodgépnek készült. Rendben. Sajnos még a 3 egyetemi diplomámmal sem keresek annyit, hogy a notebookom mellé második gépnek vegyek egy 850k-s, 1 év garis, (Mo.on) pocsék szervizellátottságú notit... :(
    Ha az USA-ban élnék, nyilván más lenne a helyzetem, de magyar viszonyok közt sajna ez van.

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Huma #207 üzenetére

    nem hajtok banra, meg szerintem azért banra nem nagyon érdmemes amit beírtam. Csak szerintem abszolút nevetséges a dolog. Most komolyan gondolják, h kiadják 450 ezer forintért csak azért mert jól néz ki:) Ez mi?! Akkor veszek egyet 200 ért és MÁR sokat mondtam és ezerszer többet tud.
    Véleményem szerint nincs észnél aki ilyet vesz és isten ments, h valaki magára vegye :P
    üdv

  • ZooLee

    őstag

    válasz Shadowfax #351 üzenetére

    Az Air-re szerintem értelmes ember nem írja, hogy gagyiszar, hiszen biztos jó kis masina. Nekem speciel annyira nem jön be külsőleg, illetve az nem tetszik benne, hogy túl sok kompromisszummal jár, túl drágán.

    Nézd, mindkét oldalon megvannak a szélsőségesek, de normálisan is le lehet kommunikálni a dolgokat, ahogy nagyjából sikerült is, pár embert kivéve. Ha mindenki tudna legalább ennyire objektíven nyilatkozni, akkor nem lenne ennyi anyázás... Erre a véleményre nem sok mindent lehet mondani, mert sajnos ez nagyjából igaz.

    Említettétek, hogy ez másodgépnek készült. Rendben. Sajnos még a 3 egyetemi diplomámmal sem keresek annyit, hogy a notebookom mellé második gépnek vegyek egy 850k-s, 1 év garis, (Mo.on) pocsék szervizellátottságú notit... :(
    Ha az USA-ban élnék, nyilván más lenne a helyzetem, de magyar viszonyok közt sajna ez van.

    Ezzel pedig nagyjából összefoglaltad azt, ami miatt magyarországon az Apple (és az Apple felhasználói kör ill. az anti-Apple kör) ott tart ahol, úgy egészében :( És az a szomorú, hogy kilátásunk sincs valami javulásra...

    Z.

  • evone

    őstag

    válasz vehement69 #347 üzenetére

    baratnom gepen azvan, hat nem szeretem. minek kell ehhez csoda progam? audacity, hogyha total nem ertesz hozza akkor minek egeted magad ilyen megszolalasokkal?

    http://audacity.sourceforge.net/

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • jalos

    csendes tag

    válasz Dr. Akula #90 üzenetére

    OFF:
    Csak hogy tágítsam a fórumozók tudástárát, és ne keringjenek téves információk:

    "Photoshop hasn’t overcome one of its main limitations: the 32-bit RAM limit. Current Photoshop (and any 32-bit applications in general) can only address 4GB of RAM in Windows (and it doesn’t matter if you’ve got 64-bit Vista/XP), and amazingly, a lowly 2GB in OS X."

    Ez NEM igaz!!

    "Physical Address Extension. PAE is an Intel-provided memory address extension that enables support of up to 64 GB of physical memory for applications running on most 32-bit (IA-32) Intel Pentium Pro and later platforms. Support for PAE is provided under Windows 2000 and 32-bit versions of Windows XP and Windows Server 2003"

  • evone

    őstag

    válasz vehement69 #349 üzenetére

    latom neked ne igazan sikerult a linuxal valo baratkozas mert nagyon merges vagy ra ;P nezd mar meg az itteni mekesek hozzaszolasiat: a mekintos az isten, mernoki csoda, unnepelni kell stb...

    ez ugy tunik neked nem tunik fel :DD

    en eleg sok kozossegbe vagyok benne es csak azt latom hogy a hulyeknek nem segitenek ezek a kozossegek, tehat azoknak akik basznak olvasni, vagy tanulni kicsit, csak rogton elvarjak hogy segitsenek nekik mert ok meg ujak a linuxban, aztan jol megsertodnek es elmennek hogy jaj ez a csunya linuxos kozosseg fuj fuj. aztan meg rosszakat irkalnak roluk

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz BalaNce87 #352 üzenetére

    Most komolyan gondolják, h kiadják 450 ezer forintért csak azért mert jól néz ki:) Ez mi?! Akkor veszek egyet 200 ért és MÁR sokat mondtam és ezerszer többet tud.

    Ember! Olvassá' má' egy kicsit! Drága. Igen, ezt már kitárgyaltuk. Az SSD-s meg pláne. Nem a világ legjobb laptopja, ja.

    Ilyet beböfögni bárki tud, de írjál már valami konkrétumot, mert ez így magában vagdalkozás, nem több! Mennyit használtál OsX-et, milyen programokat, és mi az az ezer amennyiszer többet tud egy mondjuk nem OsX-es laptop? Nem kell ezer, de mondjál már tízet csak ami _kell_... De olyat, ami használható, mert a processzorcserét már kitárgyaltuk... Segítek, kettőt mondok én, ami jól jöhetne (nem _kell_ feltétlenül, de jól jöhetne), az Ethernet port és a PCMCIA/Expresscard slot. Esetleg egy SD slot, és akkor már három.

    Az, hogy _neked_ nem megfelelő, az minden további nélkül lehet, de ez szubjektív. Te meg objektív kijelentést dobtál itt...

    Z.

  • evone

    őstag

    válasz ddekany #350 üzenetére

    LOL NINCS Dreamweaver!!!!!! :D

    helyette nagyon sok mas van, forrasbol nem tudsz szerkeszteni? :D tudod a webfejlesztes nem a kattogasrol szol, osszes ismerosom akinek ez a szakmaja egy BARMILYEN ki szovegszerkesztot hasznal erre a celra. nekem windowson se hianyzott anno a drimvivor, mostse hianyzik

    xml spy: nem gondolkodtal meg azon hogy ezer meg ezer alternativaja van? pfff eleg csak googleban rakeresni "xml spy alternative osx" vagy linux, vagy amit akarsz

    annyira lehetetlennek itelitek meg a linux helyzetet hogy ne tudok maskent reagalni ezekre a hszekre, mert televan alaptalan dolgokkal, amikrol total nincs fingotok se

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz evone #356 üzenetére

    en eleg sok kozossegbe vagyok benne es csak azt latom hogy a hulyeknek nem segitenek ezek a kozossegek, tehat azoknak akik basznak olvasni, vagy tanulni kicsit, csak rogton elvarjak hogy segitsenek nekik mert ok meg ujak a linuxban, aztan jol megsertodnek es elmennek hogy jaj ez a csunya linuxos kozosseg fuj fuj. aztan meg rosszakat irkalnak roluk

    Tudod, pont ebben a hozzászólásban írtad le a Linux legnagyobb hátrányát: Te mint informatikában jártas ember nagyon jól tudod kezelni, használni, beállítani és bármit csinálni vele, viszont az átlag júzer (aki a felhasználók 99%-át adja) ezzel már nem, vagy nehezen tudna megbirkózni, mert az RTFM az rohadtul nem megy neki. Egy Windows vagy OsX még jóval intuitívabb és könnyebben használható számára. Hiába hát az, hogy Linuxhoz minden megvan, de ahhoz olvasni kell, hiába könnyen megtalálható, feldolgozható a júzerek "akik basznak olvasni, vagy tanulni". Sajnos ez van...

    Z.

  • evone

    őstag

    válasz ZooLee #359 üzenetére

    aki eljut odaig hogy felrakja, aztan kivancsi lesz es melyebbre akar sullyedni annak ugyis sikerulni fog, aki csak azert nezi meg hogy utanna fikazza forumokon az meg igy jart, fentebb van erre 2 pelda :)

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ddekany

    veterán

    válasz evone #358 üzenetére

    ÁHHHH!!! :W Na, most akkor abba kötsz bele, hogy épp milyen alkalmazásokat hoztam fel példának... miután a mondandóm lényegébe nem tudtál. De amúgy eme mellékvágányon is sikerült tipikus linuxbubus hozzáállás demonstrálnod. Történetesen szakamai tevékenységemből adódóan pont nagyon is tudok akár note-padban HTML-t meg XML-t szerkeszteni, sőt történetesen soha sem kaptam rá a Dreamweaver-re, de láss csodát, mégis felfogom, hogy nem azért használnak rengetegen pl. Dreamweaver-t meg főleg XML Spy-t, meg még sok mindent amiben "csak ikonokat kell nyomkodni", mert olyan hülyék, hogy nem bírnák beírni a forráskodót, hanem mert hatékonyabb úgy dolgozni. Sőt, tessék megkövezni, de én magam sem forrásnézetben szerkesztek pl. XDocBook-ot (annak ellenére hogy tudnák), ugyanis nem ettem meszet.

    "xml spy: nem gondolkodtal meg azon hogy ezer meg ezer alternativaja van? pfff"

    De direkt azért, hogy az efféle mellébeszélést elkerüljem, odaírtam, hogy a Win esetén többféle (színvonalas) alternatívából választhatok. Általában, mielőtt még elkezdenéd felsorolni és összehasonlítani az két platformra elérhető XML szerkesztőket... bár lehet hogy véletlenül nem találnák olyat, ami tud néhány dolgot amit az XML Spy (és igen, valakinek pont az a featurek kellenek), DE MINDEGY.

  • ddekany

    veterán

    válasz ZooLee #359 üzenetére

    "Hiába hát az, hogy Linuxhoz minden megvan, de ahhoz olvasni kell, hiába könnyen megtalálható, feldolgozható a júzerek "akik basznak olvasni, vagy tanulni". Sajnos ez van..."

    Amúgy nem is kéne a usernek Manual-okat olvasni... nem az a szakmája, nem az a dolga. Teljesen jogos, hogy csak használni akarja a számítógépét, nem kell ezért utálni, neki van igaza, és mi vagyunk a bénák ha nem megy pöccre amihez elvileg nem kell emberi értelem. Mondjuk ennek áthidalására van a rendszergazda, de pl. otthoni körülmények közt az ugye nincs...

  • Integra

    titán

    volt a kezemben időközben nekem is egy ilyen, gyönyörű, kurva jól néz ki, bele kötni nem lehet a formába összecsukva, tényleg agyeldobós:)
    a klavi már annyira szerintem nem, engem a pár éve még őrületként végigfutó összecsavarható gumibillentyűzetre emlékeztet, igaz, minden más klavi is, ami így néz ki.
    de a funkcionalitás nálam első, így nekem biztos x300 lenne a kettőből a befutó.
    akinek viszont van 8 kilója és csak otthon használja a luxuskérójában, annak hajrá:)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • evone

    őstag

    válasz ddekany #361 üzenetére

    "nem talalnank olyat" ::: HONNAN TUDOD? UTANNA JARTAL?

    kb csak akarni kene, nem rogton leirni az egesz dolgot azzal hogy lehetetlen, nem is csodalom hogy szarozni tudod ha nem ertesz hozza meg direkt nem is akarsz, de akkor tudnam mi a fasznak szolsz hozza egy ilyen temahoz, ugy csinalsz mintha annyira ertenel hozza, holott max 1 napot volt kozod a linuxhoz, akkoris max egy _eloretelepitett_ ubuntuhoz :)))

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • twollah

    nagyúr

    Valahogy nem vagyok elajulva tole, sot a Mac termekektol sem.
    Apple helyett nyugodtan at lehetne nevezni a markanevet iSnob-ra.

  • ddekany

    veterán

    válasz evone #364 üzenetére

    "nem talalnank olyat" ::: HONNAN TUDOD? UTANNA JARTAL?

    :F ??? És te? Áhhh... de tudod mit fikapingvin? Akkor nincs nagyobb/jobb desktop szoftver választék Windows-ra mint "Linuxra", áááh egyáltalán nem, ilyesféle tényező nem is létezik... :W

    Ja, és egyben annyiban meg kell követnem a Mac fan-okat, miután beszóltam a cég arculatára/stílusára/szubkultúrájára, hogy valóban, sok minden mással is így van ez, pl. a Linux szubkultúra sem lényegesen kevésbé fárasztó... lásd evone. Csak tudnám miért kell állandóan minden körül valami fanatikus kultuszt kialakítani...

    Amúgy a Macbook Airnál nálam az egyetlen talány, hogy hogyan nem lehetett odapréselni legalább +1 USB portot... nemhogy már ne fért volna oda "műszakilag", lehetne az az mágneses ajtó kicsit szélesebb is. (Ugye, ha bedugom az egeret, hova dugom a pendrive-ot vagy fényképezőgépet, miegyebet? Tudom, elosztó...)

    [ Szerkesztve ]

  • evone

    őstag

    válasz ddekany #366 üzenetére

    onnan tudom hogy napi szinten hasznalom evek ota, es eddig mindenre talaltam hasznalhato alternativat. te pedig nem hasznalod napi szinten mert szerinted szar. gondolkozz, lehet jobban tudja egy olyan ember aki benne van, mint aki 1 napig hasznalt egy ubuntut es azt mondta hoyg szar, persze 1 nap alatt kiismerted az egesz linuxot nem? mindent tudsz rola, ismered a lehetosegeket es a korlatokat ugye?

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz ddekany #366 üzenetére

    Amúgy a Macbook Airnál nálam az egyetlen talány, hogy hogyan nem lehetett odapréselni legalább +1 USB portot... nemhogy már ne fért volna oda "műszakilag", lehetne az az mágneses ajtó kicsit szélesebb is. (Ugye, ha bedugom az egeret, hova dugom a pendrive-ot vagy fényképezőgépet, miegyebet? Tudom, elosztó...)

    Vagy kékfog.

    Valószínűleg a köcsög marketingesek itt is beleszóltak, hogy "bázze, ha több USB lesz rajta akkor ki fogja megvenni a mekkbúkprót"?

    Z.

    [ Szerkesztve ]

  • Integra

    titán

    válasz ZooLee #368 üzenetére

    szerintem ez a mac-nek tudatos terelése az adatátvitelre, wirelessen mindent és mindig.
    na ezért nem kell nekem mac, mikor a konkurencia viszont mindent tud amire ma szükség kell és gyors és kényelmes és nem fejtörőkön kell gondolkodnom, hogy ahogy te is mondtad, a fényképezőm ugyan már hova dugjam..
    ja igaz, fasz vagyok, mert nekem nem ájfónom van, arról simán átküldhető a macintos noteszomra a fotó...
    termék kapcsolásnak hívják.
    na ebből köszi apple, nem kérek

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • ddekany

    veterán

    válasz evone #367 üzenetére

    Te szerintem már direkt nem érted a lényeget... Igen, valamilyen megoldás kb mindenre van, senki nem mondta, hogy nincs. Pl. (csak példa!!!) Photoshop helyett ott a Gimp, de hát ugye az azért nem olyan, és rengeteg "az azért nem olyan" eset van. Vagy XML Spy helyett mondjuk ott az oXygen, és most ne is menjünk bele melyik a jobb, a lényeg hogy Windows alatt választhatok közölük, "Linux" alatt nem. Általában, nyilván több komoly megoldást találsz adott desktop-os feladatra Windows alá, mint Linux alá, tehát általában az igényeidnek jobban megfelelő megoldásokat találhatsz. Ennyi. Dettó Mac esetén, max. más arányokkal (az végül is egy kiforrt desktop platform, viszonylag kevés de általában minőségi alkalmazásokkal... ja meg sok mindent könnyű rá átportpolni ami Linux alatt már megvan.).

  • ZooLee

    őstag

    válasz Integra #369 üzenetére

    szerintem ez a mac-nek tudatos terelése az adatátvitelre, wirelessen mindent és mindig.
    na ezért nem kell nekem mac

    De miért? Anno az USB-t is (ha jól tudom) a Apple kezdte el nyomni, és nem mondhatni, hogy egy káros dolog lett volna belőle... Honnan tudod, hogy nem lesz belőle jó dolog? Anno mikor elsőként az Ericsson beletette az R520-ba a BT-t ott is volt fanyalgás, aztán most már a kenyérpirító is azon kommunikál a hűtővel lassan...

    ja igaz, fasz vagyok, mert nekem nem ájfónom van, arról simán átküldhető a macintos noteszomra a fotó...
    termék kapcsolásnak hívják.
    na ebből köszi apple, nem kérek

    Nem _kell_, csak egy lehetőség. Nincsenek összekapcsolva szorosan, (egyedül az iTunes _kell_ az iPod/iPhone zenehallgatáshoz, de a telefon anélkül is működik) viszont _ha_ megveszed, akkor olyan integrált rendszert alkotnak együtt, amilyet még nem sikerült alkotnia senkinek. Képek, zenék, videók, címek, naptár, jegyzetek, levelek, könyvelzők, minden azonnal elérhető mindenhonnan, legyen az iPhone, másik Mac laptop, Mac gép internet.
    Semmi kötelezettség nincs benne, csupán megteremtette a lehetőséget hozzá...

    Z.

  • commanDOS

    senior tag

    válasz evone #325 üzenetére

    "..ez alatt gondolok rad. te a gepeid arra hasznalod hogy nezzed oket, vagy csinalsz is veluk valami ertelmeset?.."

    Nem abszolút semmire, sőt csak drága PC házakat veszek belsőség nélkül és nézegetem őket, hogy hú milyen klafa :DDD
    Komolyra fordítva, gyakorlatilag mindenre használom a gépet. Játék, film, zene, netezés, szövegszerkesztés, mindenféle kreatív dolog, olykor tervezgetek vagy barkácsolok hozzá valamit... Szerintem elég jól kihasználom. Csak képtelen volnék elviselni az asztalomon egy valaha volt fehér, ma már nikotinsárga codgány házat, ami tele van matricákkal meg zsírpacákkal, még ha az lenen a világ legcsúcsabb gépe is. A minőségérzet elsősorban vizuálisan és tapintással jut el az agyba, még ha olykor hamis is... Elnézést, hogy szeretem esztétikus dolgokkal körbevenni magam, amennyire a pénztárcám engedi és nem túl nagy kompromisszum. Ha dolgoznék és 1-2 speciális feladatra kellen egy hordozható gép, valószínűleg nem annyira érdekelne a kinézete, biztos v.mi ex IBM vagy levonó vagy miaz gépet vennék :D Most vicc nélkül...
    És egy szóval nem mondtam, hogy az nem kelt minőségi hatást, csupán semmi élményt nem nyújt a szemnek, teljesen rideg, borzasztóan funkcionális eszköz. Ennek fentebb leírtam a nyilvánvaló okait. A thinkpad és az Air persze a két véglet... van közötte jó pár megoldás, ami több-kevesebb sikerrel egyesíti a két véglet előnyeit. A fujitsu notik szerintem ízlésesek, bár elég hirhedt a nevük, Toshiba is gyárt szép gépeket és nem hinném, hogy ez a funkcionalitás rovására menne. Egyébként ez a szép az egész tervezésben, az emberközeliség. Egyszerű egy gépet úgy megépíteni, hogy van akár mekkora helyed és a hülye dizájner oda van kötözve a székhez, leragasztott szájjal. A mérnök meg csak röhög a markában, hogy de könnyű dolga volt. Az az igazi kihívás, amikor úgy kell mindent megtervezni, hogy abból a használó semmit ne vegyen észre, tök magától értetődőnek vegye, diszkréten bújjon meg a technika a borítás alatt, a használó még csak ne is sejtse, ne is kelljen rágondolnia, hogy mi lapul a dobozban, mert az működik. Legyen a készülék egy műtárgy, amiben belül csúcstechnikájú chipek dolgozzák fel a sok trilliárdnyi számítást és ebből a használó csak annyit vegyen észre, hogy megnyom egy gombot és a kijelzőn szempillantás alatt megjelenik az, ami kell...
    Ez egésznek a lényege.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Ulkesh

    őstag

    válasz ddekany #366 üzenetére

    "(Ugye, ha bedugom az egeret, hova dugom a pendrive-ot vagy fényképezőgépet, miegyebet? Tudom, elosztó...)"

    Már írtam, hogy ez egyfajta koncepció, hogy mindent használj vezeték nélkül.
    Ugye nem fanyalogsz azért, mert ma már nem raknak floppy-t a PC-s noteszekbe sem, pedig amikor az Apple meglépte, hogy elhagyta azt, ugyanilyen fikaözön volt rá a válasz.

    Nos egeret ne dugj sehova, mert arra van az ultrakényelmes méretű touchpad, de ha mégis egeret akarsz használni, akkor azt BT-on keresztül tegyed.
    A fényképezőgéped Wifi-n kössed rá (ma már egyre több gép tudja gyárilag a wifi-t, de wifis memóriakártyával mindegyik okosítható).
    A pendrive az meg végképpen minek? Ott az internet, a .mac előfizetés, ftp tárhely stb., bármikor bárhol elérheted, bárkivel megoszthatod és nem 1-2 GB a kapacitása mint a pendrive-nak.

    Ha ezt a filozófiát nem érzed magadénak, akkor ez a gép nem neked szól, ennyire egyszerű, az Apple-nek is van hagyományos notebookja azoknak akik ragaszkodnak a hagyományos megoldásokhoz.

    De abban biztos vagyok, hogy most kritizáljuk ezt az elgondolást, de 1 év múlva a legtöbb notebook ilyen lesz, főleg a wireless USB elterjedésével.

    --

    Tessék felfogni, hogy ezekben a dolgokban az Apple mindig az ipar előtt jár. Ha minden gyártó csak a hülye felhasználó igényeit nézné, hogy ugyan soha nem kell, de mi van akkor ha egyszer mégis, akkor még ma is lenne soros-, párhuzamos-, modem-, infraport, floppy meghajtó stb. az összes gépen, pedig a kor és a technológia már rég túllépett ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • v.tom

    őstag

    Azért bárki bármit mond, ez a gép odab*sz. Akinek a leglegleg kell, annak a néhány aprósággal szemben elnézőnek kell lennie.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz v.tom #374 üzenetére

    "Akinek a leglegleg kell, annak a néhány aprósággal szemben elnézőnek kell lennie."

    No offense meant, de csak én érzem ebben a mondatban az ellentmondást? :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • ddekany

    veterán

    válasz Ulkesh #373 üzenetére

    Szóval akkor részedről az a konklúzió, hogy filozófiai okokból raktak rá csak egyetlen USB csatlakozót, hogy "jövőbe mutatóbb" legyen a cucc, nem ezért mert bármiféle gond lett volna műszakilag odatenni kettőt. Hát nem tudom, ez nekem elég durva... Mert, a fejlődés egészséges módja az, hogy, mondjuk a floppy -> pendrive átváltás példáján bemutatva, először voltak a csak-floppy-s gépek, aztán jöttek a floppy + USB-vel ellátottak és így elkezdhett elterjedni a pendrive, és mikor már ily módon eléggé kihalt a floppy és eléggé mindennapossá vált a pendrive (már nyugaton...), na csak akkor jöttek a floopy nélküli gépek. (De hallom Mac-éknál ezt a váltást is meg kellett nyomni.)

    [ Szerkesztve ]

  • BalaNce87

    addikt

    Na akkor még jobban leszűkítem, van ebben a fórumban olyan ember akinek komolyan megfordult a fejében, hogy ilyet vesz?:) Ez tökéletes összefoglaló kérdése lenne a fórumnak akármennyi hsz után. :DDD
    Úgyértem szép, mint általában az apple termékek. De ezen kívül semmit extrát nem nyújt. És szerintem ha valaki ekkora összeget hajlandó feláldozni egy hordozható számítógépre, akkor biztosan nem ezt választja, mert lehet, hogy kicsit nehezebb lesz az amit megvesz de nem kell egy usb egér rádugása után szívni a fogát, hogy egér vagy pen drive:D Csak vicc volt, de én pl gyűlölöm a notebook egeret :F
    Ez a tipikus pénzes apuci dolog. Megveszi a gyerkőcnek, hogy tudjon villogni vele a suliban :C

  • tdd587

    őstag

    Kolléga most ragasztotta meg a macbookját celluxszal, mert nem csak repedt, de most már el is van törve... most vagy péntek van, vagy ez is made in china.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz ddekany #376 üzenetére

    "Mert, a fejlődés egészséges módja az, hogy, mondjuk a floppy -> pendrive átváltás példáján bemutatva, először voltak a csak-floppy-s gépek, aztán jöttek a floppy + USB-vel ellátottak és így elkezdhett elterjedni a pendrive, és mikor már ily módon eléggé kihalt a floppy és eléggé mindennapossá vált a pendrive (már nyugaton...), na csak akkor jöttek a floopy nélküli gépek."

    Teljesen jó a gondolatmeneted és bár nem tűnt fel neked, de az átvezetés megvolt itt is.
    Szerinted mióta van WiFi és vezeték nélküli internet kapcsolat a notebookokban?

    Csak egy példa:
    A blu-ray nyert a HD-DVD-vel szemben, de mire elterjedhetne, már ki is szorítja a piacról az internetes filmkölcsönzés és vásárlás (no vajon itt szintén melyik cég vállalt úttörő szerepet?).
    Az offline adattárolás és szállítás kora kezd elmúlni egyre több online megoldás és szolgáltatás születik rá kiszorítva ezzel pl. a pendrive-ot is.

    Ha elterjed a wireless USB, már pedig el fog, akkor a hagyományos vezetékes megoldások a floppy sorsára jutnak, ennek előszelét láthatjuk az Air-nél. Ez lehet, hogy sok maradi gondolkodású embert megdöbbent, de a fejlődés nem áll meg azért, mert néhányan ragaszkodnának a régi megszokott megoldásokhoz.
    Ugyanúgy eltűnik az USB és Ethernet port a gépekről, ahogy eltűnt a soros-, párhuzamos port, eltűnt a fekete-fehér televízió, vagy a CRT monitor.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Integra

    titán

    válasz ZooLee #371 üzenetére

    most pont azt részletezted amit mondtam:)
    a mac egy nagyon jól kivehető tudatos termék kapcsolást csinál és mire észreveszed, már fulladsz is meg az apple féle korlátok között. persze, ha nem kell több és nem zavar, akkor ideális usernek.
    az itunes pedig ennek pont az egyik alappillére.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Integra #380 üzenetére

    Igen, de Te kényszert látsz, én pedig lehetőséget! Ez azért óriási különbség!

    Mit értesz az "Apple-féle korlátok között"-ön?

    Z.

  • Integra

    titán

    válasz ZooLee #381 üzenetére

    ha van mondjuk x mennyiségű apple terméked, utána már azt fogsz venni.
    mert addigra meg már ott tartasz, hogy most már egyszerűbb apple appleval mint apple mással. máris teljes és potenciális kinevelt fogyasztója vagy a márkának.
    nincsen ezzel semmi baj, ha a júzer ezzel tisztában van és ez neki így megfelel.
    én nem szeretem az ilyes fajta kötöttségeket, szeretem ha meghagyják a szabad döntést. ezért van iaudio-m és nem ipodom. (és most hagyjuk, hogy jóval többet tud autio területén mint az apple)
    nehéz ezt érezni, ez egy nagyon tudat alatti, de frankón létező vásárlási magatartás, illetve a cég oldaláról történő ösztönzés, tudat alatti befolyásolás. na ezt nem tudtam az előbb így megfogalmazni :B

    mod:
    ja igen, én azért látok inkább kényszert veled ellentétben, mert én a sokkal nagyobb, összképet látom ebben a stratégiában kapásból és nem a részlettel kezdem.
    de ez nagyon szvsz, szeretném hangsúlyozni:)

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • tdd587

    őstag

    válasz Integra #382 üzenetére

    Ott a pont. Így szaporodnak a körülöttem lévőknél is az apple termékek.

    Lehet még fehér ragasztó szallagot kapni...? Vagy valami iSzalag? Kellene egy tekercs, a cellux olyan béna.

    Korábbi hozzászólás: a linuxosok engem is elüldöztek anno messzire, határidős munka volt, nem volt opció a majd csak belejövök sufnizás...

    Microsoft egér volt, de kibírta... (nem mondom meg mi történt vele akkor egyszer)

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • ddekany

    veterán

    válasz Ulkesh #379 üzenetére

    "Szerinted mióta van WiFi és vezeték nélküli internet kapcsolat a notebookokban?"

    Az mindegy... mert nem vettem észre, hogy elöntenének a WiFi-s meg bluetooth-os cuccok... egyenlőre teli vagyok vezetékes USB-s kütyükkel, és akkor ezek közül a legtöbb viszonylag új. Plusz a legtöbb asztali gép sem WiFi-t, sem Bluetooth-ot nem tud. Egyszerűen ez van most. Szóval nekem meglehetősen korainak tűnik azt elvárni, hogy valakinek már most vezetéknélküli cuccai legyenek... De, nekem mindegy, csak ezért nézek furcsán a Air-es "nem kapsz több USB protot vazze" esetre. Kicsit erős... :) de ők tudják... (Mellékesen, nekem máig is van floppy meghajtó a gépemben, mert olyan gépekre is kell cuccot vinnem, amin még nincs normális USB támogatás... ekkora szakadékok vannak a trendi ideál és a valóság közt.)

    Amúgy a vezetékes USB-nek megvan az az előnye, hogy tápot is ad, szóval nem hiszem hogy egyhamar el fog tűnni, de most mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz Integra #382 üzenetére

    ha van mondjuk x mennyiségű apple terméked, utána már azt fogsz venni.
    mert addigra meg már ott tartasz, hogy most már egyszerűbb apple appleval mint apple mással. máris teljes és potenciális kinevelt fogyasztója vagy a márkának.
    nincsen ezzel semmi baj, ha a júzer ezzel tisztában van és ez neki így megfelel.
    ...
    nehéz ezt érezni, ez egy nagyon tudat alatti, de frankón létező vásárlási magatartás, illetve a cég oldaláról történő ösztönzés, tudat alatti befolyásolás. na ezt nem tudtam az előbb így megfogalmazni :B

    Nézd, a márkahűség csak magyaroszágon nem ismert ill. nem létező fogalom. Ez más márkánál is előjöhet, nem Apple-specifikus. Ha nekem Sony TV-m van otthon, jobban járok, ha Sony DVD-t veszek hozzá, mert egy csomó extra fícsört kapok. Sőt, ha még a erősítő is Sony, akkor még jobban járok...

    Ennek semmi köze az Apple-höz, csak annyi, hogy a számítástechnikában (hozzávéve a szórakoztató elektronikát és mobiltechnológiát) egyedül az Apple csinált ilyen és ennyire integrált rendszert.

    ja igen, én azért látok inkább kényszert veled ellentétben, mert én a sokkal nagyobb, összképet látom ebben a stratégiában kapásból és nem a részlettel kezdem.

    Én is látom a teljes összképet, de azt is, hogy ez egy nagyon jól működő rendszer, és rengeteg könnyebbséget nyújt a mindennapi elektronika kavalkádban.

    Z.

  • Integra

    titán

    válasz ZooLee #386 üzenetére

    nézd én meg teszek a márkahűségre bizonyos mértékig.
    mondok egy példát:
    konyha
    nem azt veszem hogy húúú ez a márka akor a full konyhám ez a márka lesz.
    nem. azt a hűtőt veszem ami a legpraktikusabb, legjobban tisztítható, legjobban kihasználható a mindennapos életben és a legjobb energia osztályban van, illetve ki is néz valahogy. és az ár függvényében.
    azt a mosogató gépet veszem ami a legjobban pakolható, praktikus kapcsolói vannak nincsen gagyi feeling. és legjob energia osztál.
    elszívó: amelyik jól néz ki, csöndes amennyire lehet és nagy mennyiségű levegőt mozgat meg és könnyen tisztítható.
    mosógép. tisztítás, energiaosztály, kapcsolópanel, takaríthatóság etc.
    gázfőzőlap. letisztultság, minőség, csak a gázégők legyenek a kerámia lapon, mert a kapcsolók függölegesen legyenek a sütőrészen..
    hidd el, egy márkából ilyen tekintetben egyszerűen nem létezik teljes paletta, ha az igényeknek elérhető legjobbat szeretnéd. nonsense. blődli. aki ezt állítja az egy seggfej.
    na ezért nincsen márkahűség sem nálam kimondottan.
    hidd el, a sony se gyártja a legjobbat mindenből. ahogy az apple se.
    :)
    az tény, hogy egyszerűbb bevásárolni pikkpakk, mint komolyan utána járni, olvasni és nézni annak, hogy mi az ami valóban ideális és mindezt megfelelő áron is beszerezni, de én ilyen manual user vagyok. több idő és fáradtság, de nekem megéri.
    és mint mondtam, én nem szeretem ha próbálnak korlátozni. a márkahűség pedig ilyen tekintetben korlátozás, az apple esetében pedig az elektronikában különösen az egyik, ha nem a legjobb példa erre.
    szvsz:)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • ZooLee

    őstag

    válasz ddekany #385 üzenetére

    Az mindegy... mert nem vettem észre, hogy elöntenének a WiFi-s meg bluetooth-os cuccok... egyenlőre teli vagyok vezetékes USB-s kütyükkel, és akkor ezek közül a legtöbb viszonylag új. Plusz a legtöbb asztali gép sem WiFi-t, sem Bluetooth-ot nem tud. Egyszerűen ez van most. Szóval nekem meglehetősen korainak tűnik azt elvárni, hogy valakinek már most vezetéknélküli cuccai legyenek...

    Szerintem egy kicsit le vagy maradva, a wifi már teljesen általános, egy wifi router + pci/usb wifi készletet 100 pénz alatt kapni, és viszik mint a cukrot. Nem kell kábel kihúzni, a telefon mellé behajítják az ADSL modemet + routert és bárhová tehetik a gépet. (A Mac asztali gépeiben meg már két (?) éve alapfelszereltség)
    Laptopot már nem is mondom, gyakorlatilag egy éve már nem lehet kapni Wifi+BT nélkül gépet.

    Telefonban dettó, BT mindenhol van a legbutább gagyitelefon kivételével, a wifi is egyre elterjedtebb. Vannak wifi-s háttértárak, mobilrackek, rádiók, médialejátszók kicsik és nagyok, a hordozható mp3/mp4 lejátszók.
    BT van hangszórókban, órákban, sőt a Lego-nak van olyan eszköze, amit BT-n keresztül tudsz felprogramozni (Mindstorms)

    Szóval ott van már mindenhol, ahogy írtam lassan a kenyérpirítóban is...

    (Mellékesen, nekem máig is van floppy meghajtó a gépemben, mert olyan gépekre is kell cuccot vinnem, amin még nincs normális USB támogatás... ekkora szakadékok vannak a trendi ideál és a valóság közt.)

    Nekem pedig otthon már az egyik gépemben sincs floppy (na jó egyikban van, de az már rossz) és nem is nagyon van szükség rá... Ha mégis kellene, akkor a cégtől tudok "kölcsönözni" egy USB-set. De az utóbbi egy évben nem volt rá szükség. (Munkahelyen igen, de az más tészta)

    Amúgy a vezetékes USB-nek megvan az az előnye, hogy tápot is ad, szóval nem hiszem hogy egyhamar el fog tűnni, de most mindegy.

    Na ja, ez tény, a drótot nem fognak tudni pótolni egy ideig :)

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Integra #387 üzenetére

    mondok egy példát:
    konyha
    nem azt veszem hogy húúú ez a márka akor a full konyhám ez a márka lesz.

    Hát elég rossz példát választottál, mert a konyha pont nem releváns ebben a tekintetben, mert a felsorolt eszközöknek nem kell együttműködniük, külön, önálló egységet alkotnak, így valóban teljesen igazad van. De ha majd - ahogy írtam :) - a kenyérpirító kommunikál a hűtővel meg a mosogatógép a mosógéppel, hogy mondjuk ne működjenek egyszerre, ne terheljék túl a hálózatot (tudom, blőd példa, de csak a rendszerelméletet próbálom szemléltetni) akkor már érdemes elgondolkodni.

    A szórakoztató elektronikában, pláne a számítástechnikában ennél jóval mélyebb az összefonódás. Vegyünk egy nagyon aktuális példát: Az N-es szabványú wifi eszközöket. Mivel nincs valódi szabvány, csak draft vagy kvázi-szabvány ezért a különböző gyártók eszközei nem, vagy nem nagyon működnek együtt N-es sebességen, csak jóval lassabbon. Na, itt már kifizetődő a márkahűség.

    hidd el, a sony se gyártja a legjobbat mindenből. ahogy az apple se.

    Ezzel teljes mértékben egyetértek! Én azt mondom, hogy bár nem a legjobbakat gyártja, legfeljebb van egy-egy egysége, amire érdemes építeni. Viszont ha a második komponenst megnézed, akkor lehet, hogy a Pana/Samsung/Kutyafüle jobb egységet csinál, szebb a képe, olcsóbb, mittudomén, viszont a gyengébb, de a rendszerbe illeszkedő eszköz olyan előnyöket ad, ami miatt érdemes elgondolkodni, hogy azt vedd nem. (Természetesen én sem automatikus megvásárlásról beszélek, hanem gondos mérlegelésről!)

    az tény, hogy egyszerűbb bevásárolni pikkpakk, mint komolyan utána járni, olvasni és nézni annak, hogy mi az ami valóban ideális és mindezt megfelelő áron is beszerezni, de én ilyen manual user vagyok. több idő és fáradtság, de nekem megéri.

    Én is, dettó, de ezek szerint eléggé különböző végeredményre jutottunk. (Amivel persze nincs is gond :) )

    Z.

    (A lónak a fülét nem vagy márkahű, a következő autód rönó lesz, mi? :) )

  • ddekany

    veterán

    válasz ZooLee #388 üzenetére

    "Szerintem egy kicsit le vagy maradva"

    Na, ezt hallaná valamelyik ismerősöm... ismeretségi körömben és nem mellékesen vagy félkilóméteres körzetben én számítok a csúcstechnológai központak. :D Blakán, mi? :DDD Jó, hát nem oda szánták az Air-t...

  • Huma

    addikt

    Nem tom én a vezetékekben jobban bízom mint a wifiben és a bt-ban. Azokat nem látni, nem lehet megfogni sem. Amit nem tudok érzékelni az nem is létezik. :D

    Amúgy én tényleg bizalmatlan vagyok a sok rádiós kütyüvel kapcsolatban. Amikor már vagy 20 cucc kommunikál körülöttem az éterben az nem káros egy kicsit? Én úgy tudom, hogy még nem bizonyították a káros mivoltát, de azért biztos ami biztos én igyekszem minimalizálni a számukat.
    És továbbra is amondó vagyok hogy még 2-3 USB-t simán rápakolhattak volna úgy, hogy nem rontottak volna a kinézetén. Lehet, hogy csak 1-2 havonta lenne rá szükség, de akkor jó ha van és nem kell sz@rakodni a géppel.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz vehement69 #317 üzenetére

    Ezen most sírva röhögök :)) Remélem a számítógépekhez pindurkát többet értesz..

  • #95561216

    törölt tag

    válasz vehement69 #349 üzenetére

    de a hihetetlen ultraszupermega stabilitáson kívül (ami köszönhető a totál érdektelenségének, ezért nincs rá vírus, etc)

    Van egy rossz hírem, ugyan ez a helyzett makkosixel :)

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Ulkesh #373 üzenetére

    Ugye nem fanyalogsz azért, mert ma már nem raknak floppy-t a PC-s noteszekbe sem, pedig amikor az Apple meglépte, hogy elhagyta azt, ugyanilyen fikaözön volt rá a válasz.

    Erről eszembe jut, hogy 1-2 hónapja olvastam valamelyik magyar apple nyálverő lapon, hogy milyen bátor lépés, hogy az airbe nem tettek optikai meghajtót, és hogy most fikáznak, de majd idővel minden gyártó követni fogja az úttörő applet :) Nem kicsit röhögtem a gyerek "tájékozottságán" :DD

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Ulkesh #379 üzenetére

    Ezzel vitatkoznék, anno a pendrive kisebb, nagyobb, kapacitású és gyorsabb volt a floppynál, és még meghajtóhelyet se foglalt. Ma hogy van ez a vezetékessel? Lassabb, kisebb hatótávú, zavarérzékenyebb, kevésbé biztonságos. Egyetlen előnye, hogy nem kell hozzá vezeték. Hát.. otthon részemről inkább kihúztam a kábelt az iróasztalig, és ethernetről netezek, hiába van talán a legfaszább wireless a notimban*.

    * suliban több teremben is, ahol másfajta notik (Hp, dell, Toshiba) nem kaptak jelet, én vígan wifiztem

  • vehement69

    senior tag

    válasz twollah #365 üzenetére

    látszik, hogy kéne, mi? De csak uCheapre van lóvé, evvan ;)

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz #95561216 #394 üzenetére

    nem is mondtam, hogy nincs így, viszont az általad rendkívül szellemes módon makkosix-ként aposztrofált OS-nek azért van más előnye is.

    MiG kérdés meg részemről erősen szubjektív, elfogult is vagyok a MiG irányába (F22 a 2. kedvenc). repülőgépnek jobb a MiG, vadászgépnek jobb az F22.

    a 394 utáni hszeidre meg no comment, nagy az arcod, valszeg semmire.

    A wi-fidet meg nézd meg, lehet, hogy van olyan szabvány amit a spanjaid gépei nem támogatják.

    A lemezmeghajtó támogatását meg meglátjuk, de valószínűlég tényleg tendencia lesz a CD/DVD nélküli notik kiadása. Nem CSAK olyan lesz, de lesz olyan is, amiből kihagyják (egyébként tényleg elég ésszeszrű kompromisszum, főleg 13,3 és az alatti gépeken).

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #395 üzenetére

    "Nem kicsit röhögtem a gyerek "tájékozottságán" "

    Én meg rajtad röhögök majd fél/egy év múlva..

    Miért is kellene 1 év múlva CD, vagy DVD a gépekbe?
    - Ha szoftvert veszel, akkor kapsz egy licencet, magát a programot a netről töltöd le.
    - Filmet HD minőségben a netes shopból kölcsönzöd, vagy vásárolod.
    - Archiválni, backupolni a netre fogsz, mert azt bárhol elérheted

    Beszélhetsz a biztonságról, de kisebb az esélye annak, hogy egy komolyan védett internetes tárterületet feltörjenek, mint az, hogy oxidálódik a DVD-d hordozófelülete és elveszik róla minden adatod.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #396 üzenetére

    "Ezzel vitatkoznék"

    A sima Chellos előfizumhoz is 100 GB-os tárterület jár, lehet lemaradtam valamiről, de én 100 GB-os pendrive-ról nem hallottam még (a Google Mail 2 GB-os tárterületéről ne is beszéljünk akkor már)

    "Ma hogy van ez a vezetékessel? Lassabb, kisebb hatótávú,"

    Semmivel nem lassabb.
    A hatótávolságán meg röhögöm, mert az a pendrive-nak nincs, ha otthon felejted, akkor cseszheted az adataidat, internet hozzáférés meg ma már mindenhol van, így a világon bárhol hozzáférsz az adataidhoz, amit ott tárolsz.

    "zavarérzékenyebb"

    No igen, a pendrive meg nem, nálam már eddig 4 pendrive ment tönkre, ez nem mondható el egy netes tárterületről.

    "kevésbé biztonságos"

    Mennyivel valószínűbb, hogy feltörik a netes táradat, mint az, hogy elveszíted a pendrive-odat?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák