Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz commanDOS #32 üzenetére

    "E-helyett az Apple csinált egy gyors, használható és nagyon szép felületzű op.rendszert, ami mellesleg betonstabil, hiszen teljesen egybeforr a hardverrel, lévén, hogy több tízezerféle márkás vagy dzsunka konfig helyett, csupán pár mac modelrre kell fejleszteniük."

    Azért ez megkérdőjelezhetô...
    Az alaplapon kívül, milyen alkatrész más mint egy "sima" (vagy legyen márkás) PC-ben?

    És én sajna pl. baromi sokat szívtam pl RAM-al (márkás, sôt kimondottan mac-be "tesztelt" méregdrága ram), még G5 ben (tehát PPC).
    Szarrá fagyasztotta az OsX-et (aztán hazavittem otthonra és XP-vel atomstabil volt - tehát a RAM-nak fizikai baja nem volt, vagy nemtom)

    AZ OsX-en a kék halál ugyan áttetsző, de létezik...

    A laptop (vagy mi ez) valóban baromi jól néz ki. És - mint többen jelezték - baromi drága.
    Nekem nem kellene, bár egy indexes videón láttam hogy jól lehet vele frizbizni... :) ...
    (frizbinek egyrészt drága, hosszútávon meg inkább a belcsint értékelem a külcsinnel szemben, úgy áltban)

    (ellenben az új IMac-ket elfogadnám, az külcsin/belcsínben egyaránt tetszik)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • sksporky

    tag

    válasz commanDOS #122 üzenetére

    Ha hányingered van a kinai gépektől vegyél Mac-et ha megtudod fizetni...Na de mé' kell 2-3x annyiért kínálni,mint a kínai gépeket csak mert szép??mér' nem csak 300 vagy 250 ilyen "hiányosan",mert van aki megveszi,de attól még felháborítóan drága+itthon rátesznek vagy 2 lapáttal :((

  • Vamp

    senior tag

    válasz commanDOS #211 üzenetére

    Elmondom mi a legjobb. Az, hogy se PC-t, se Mac-et nem veszel, ha ilyen a hozzáállásod a dologhoz. Mennyit spóroltál, mi?:D

  • evone

    őstag

    válasz commanDOS #211 üzenetére

    miert is ne lehetne mekre fejleszteni? ezt honnan vetted? szerinted akkor a 3rd party appok hogy szuletnek?

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz commanDOS #211 üzenetére

    Másrészről pont azért jó, hogy nem nagyon lehet csereberélgetni benne a dolgokat, mert ez az a dolog, amit, mint PC-s utálok, gyűlölök, ahogy a pénztárcám is. Ebből él az egész PC ipar. Megveszek egy zsír gépet és rá két hétre már nem a legjobb, két hónap múlva már nem fut rajta a legújabb játék, fél év múlva már cserélni kell a majd 100K-s VGA-t, Ramot kell bele pakolni. Rákapsz a grafikus tervezésre, kevés lesz a proci, húzni kell, de nem bírja, melegszik, vehetsz bele atom hűtést jó pénzért, de most meg hangos, kéne egy csendesebb ház hopp 30 ezer. Rá ismét egy évre már így sem elég, új Cpu kell az bittos, de a lap már nem támogatja, és ott vagy, hogy röpke 12 év alatt az egész gépet darabonként kicserélted egy újra akkora összegből, ami még összeszámolni is rossz.

    Teljesen egyetértek veled, jól írtad le a problémát.

    És itt még kihagytad azt a szempontot is, hogy a Windows elsősorban nem azért szar mert Windows, hanem azért mert a legtöbb helyen orrba-szájba cserélgetett, inkompatiblis, ócska hardveren futtatják, amihez lehetetlen alkalmazkodni. Ha megnézel egy brand gépet, akkor azt tapasztalhatod, hogy bár ugyanolyan dzsunka hardveren fut (Apple dettó) de az legalább össze van válogatva rendesen, agyontesztelve, optimalizálva, így teljesen jól és stabilan használható (pl. munkahelyi gépemet 2-3 havonta szoktam újraindítani, és fut folyamatosan 20-30 alkalmazás)

    Nem véletlenül kényesek az Apple gépek a memóriára, nem véletlenül használnak alig pár fajta alaplapot, videókártyát, stb.

    Z.

  • evone

    őstag

    válasz commanDOS #221 üzenetére

    tehat elismered ezzel hogy a mek nem neked keszult, de akinek keszult, es hasznalja, annak viszont total nem jut eszebe hogy naponta cserelje a ramot, tapot, alaplapot cput, csak hogy elmondhassa hogy jobb egy meknel a gepe?! mert valoszinuleg nincs ra szukseguk. akkor mirol beszelunk? mindenki leirja a velemenyet, hogy milyen szar a mek mert nem lehet benne minden apro alkatreszt kicserelni es ezert o nem is vesz olyat? kit erdekel? akkor nem veszi meg, eddig se vette meg, nem fog gondot okozni az applenek

    meg1x ::::::

    http://www.o0o.it/mini/

    http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=2832&p=3

    lehet bennuk procit is cserelni miota intel van

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • evone

    őstag

    válasz commanDOS #323 üzenetére

    maradjunk annyiban, air a noknek van, a thinkpad meg a ferfiaknak, akik minosegi dolgot akarnak hasznalni, es nem arra verik hogy "ravan mintazva hello kitty" a noti tetejere, ez alatt gondolok rad. te a gepeid arra hasznalod hogy nezzed oket, vagy csinalsz is veluk valami ertelmeset? aztan kezdjuk ott hogy egy thinkpad igencsak azt az erzetet kelti hogy ez egy komoly szamitogep, amig egy air vagy egy white macbook csak azt valtja ki hogy jaj de cuki meg minden, de amugy ez mi? "jaaj ne mondd mar hogy ez egy laptop, egy gyerekjateknak neztem ;)"

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • ddekany

    veterán

    válasz commanDOS #497 üzenetére

    "De egy usernek nem mind1, hogy miért nem törik fel a gépét minden héten és miért nem kell kétnaponta vírusokra meg spyware-ekre vadásznia a sok felesleges szabadidejében?"

    De mindegy, csak az a bosszantó, mikor egyesek egy OS technikai fölényét ezzel akarják bizonygatni. Egyébként meg a Windows esetén az állandó fertőzések elkerülésére a legjobb módszer, ha a felhasználó nem nyitja meg orba-szájba a mindenféle ostoba témájú e-mail csatolványokat, és nem szed össze mindenféle gyanús warez-t p2p-ről, na meg csöcsöket ígérő átverős szírszar weboldalakon sem kódorog sokat... Aki nem csinál ilyen ostobaságokat, jó ha 5 évente egyszer elkaphatNA valamit, ha a vírusírtó azt 90% eséllyel nem fülelné le. De persze az emberi (felhasználói) értelem pont nem egy olyan dolog, amire építeni lehetne... csak azért szeretem, mikor mindenki fröcsög, hogy rohadt Billgeci, miatta van minden tele vírussal, mert olyan szar windows-t csinált... és valóban rohadt Billgeci, de történetesen a sok vírus/spyware (és a sok spam!) mindenek előtt a hülye usereknek köszönhető.

    "Ha senkinek nem tetszik akkor miért foglalkoznak vele ennyien? Miért nem szarják le és foglalkoznak a "normális" notikkal?"

    Hkm... Ennek a fajta érvelésnek, hogy "Ha nem tetszik XY akkor ne foglalkozz vele!" tuti hogy van latin neve érveléstechnikában, olyan gyakori hibás érvelés interneten... Leginkább fan-ok alkalmazzák egyébként, mivel simán fáj nekik érzelmileg amit a másik mond, és ezért a másik kussoljon és kész. De a lényeg, hogy ennek az érvelésnek semmi értelme, mert ezek szerint az ember semmiről nem mondhatna negatív véleményt, amire nem kényszerítik, hogy használja. Szóval, ha szerintem XY együttes egy nyálas, hatásvadász, értéktelen szar, akkor ezt nem mondhatom, mert hiszen ha utálom őket, akkor ne hallgassam a zenéjüket és kész... És ez akkor is így van, ha adott együttes történetesem egy nyálas, hatásvadász, értéktelen szar, mert akkor is ne hallgassam és kész. Hát remek...

  • ddekany

    veterán

    válasz commanDOS #499 üzenetére

    Sarkítasz bizony. Nem kell aktívan "vigyázni" (mint pl. nem kell szálkereszttel lövöldözni a képbe berepülő zöld szőrös kórokozókra), csak nem kell marhaságokat csinálni... igazán nem akadályoz a munkában. Legalábbis nekem semmi időm/energiám nem ment rá a védekezésre, eltekintve attól, hogy egyszer felraktam egy vírusírtót. Jó, de ment rá energiám, kliensek szétfertőzött gépeinek gatyábarázásánál, de hát épp imént említettem honnan szedik őket. Meg különben is pénzt kapok érte... ;]

    "Mondjuk visszatérve, ha meghallok egy bizonyos zenét, amit utálok, attól még megállapítom, hogy "szar", de ennyi és kész."

    De lényegében más is így csinálja itt a fórumokon... beszól hogy ez de szar ezért és azért, és már tovább is állna, ám akkor valaki beszól neki, na és akkor kezdődik a vita, hogy ki az okosabb, ki a nagyobb szakmai legenda, kinek az anyukáját, stb. Na meg aztán ez egy fórum... vitafórum. Azért van többek közt, hogy kifejtsük a nézeteinket.

    [ Szerkesztve ]

  • Lirion

    addikt

    válasz commanDOS #497 üzenetére

    Azért szar, mert a teljesítménye a béka segge alatt van. Az én 100k-s notim, amit diákként a félretett zsebpénzemből meg tudtam venni sokkal inkább kielégíti az igényeimet, ehhez képest az air hasonló teljesítménnyel és optikai meghajtóval majdnem 8x annyiba kerül. És az én kis belépő cuccomban még így is több az usb port, van benne hely pcmcia kártyának és még mikrofont is ráköthetek. Ja meg monitort is, átalakító nélkül. Hogy külsőleg milyen, az teljesen szubjektív, nekem az air formája nem tetszik, a billentyűzet kifejezetten ocsmány nekem.
    Persze mások meg biztos fel tudnak sorolni pozitívumokat, mint hogy milyen könnyű meg vékony meg még könnyű is és van rajta egy alma jel és.. említettem már, hogy vékony? Amit én személy szerint egyetlen pozitívumnak tartok benne, az aksi tejesítménye az enyémhez képest. Dehát egy 750k-s géptől azért elvárható, hogy tovább bírja egy belépőszintü gépnél...

    ui.: én se pc-t használok és nem vonz se a macbook se az os x. Mellesleg pc helyett helyénvalóbb lenne asztali pc megnevezést használni, szerintem.:) Meg amúgy amire te gondolsz pc alatt az a windows... és igazából 3 hónapja raktam fel vistát meg nodot gépre, naponta több órát van a rendszer kapcsolódva a netre és még egy vírust sem kaptam, nem csinált furákat a gép, semmi gondja-baja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák