Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • commanDOS

    senior tag

    Ezzel a kis cuccal meg az összes Apple termékkel gyakorlatilag 2hiba van. Az egyik amit mindenki tud az az ára, legalábbis az itthoni ára, egyszerűen irreálisa magas. Másik aprós kis probléma, hogy mindig csak egy kicsit kellene hozzátenni a termékeikhez és vernének mindent. Lehet finnyáskodni, hogy jajj csak marketing sz@rság az egész, meg ugyanolyan, mint a többi sz@r csak szépen be van csomagolva meg durva marketing fogásokkal tálalva...
    Nem mondom, hogy ezekben nincs igazság, de keressünk már hasonló minőségű és hasonlóan igényes design-al készült pc-ket..
    A lenovo nagyon megbízható cuccokat gyárt, na de hogy néznek ki? Egy darab tégla.
    Amelyik meg szép, az nem tuti, h megbízható és nincs benne túl sok egyedi megoldás, mert egy csomó szabványhoz meg bevett ezeréves szokásokhoz kell ragaszkodniuk.
    E-helyett az Apple csinált egy gyors, használható és nagyon szép felületzű op.rendszert, ami mellesleg betonstabil, hiszen teljesen egybeforr a hardverrel, lévén, hogy több tízezerféle márkás vagy dzsunka konfig helyett, csupán pár mac modelrre kell fejleszteniük.
    Megalkotta ezt a gyönyörű cuccot, ami az összes mac géppel egyetemben első osztályú összeszerelési minőséggel rendelkezik. és valahogy nagyon egyben van az egész.
    De visszatérve a hiányzó apróságokra... amiket egyszerűen nem értek.
    Mibe került volna 2USB csati, amivel egycsapásra használhatóbb lett volna az Air? (USB meghajtó, egér, USB-s HDD,kamera, fényképezőgép) vagy kártyaolvasó? egyből megoldódott volna minden tárolási gond, amit a hibáddzó DVD meghajtó okoz.
    Esetleg egy HDMI csatlakozó. (külső megjelnítők, tv, projektor, tft monitor, komplett házimozi hiszen a hdmi kép és hang átvitelre is kiváló..) Ráadásul ez már szándékosan vékony csatlakozó, simán elfért volna és nem rondította volna a designt.
    Nem tudom, de ezek szerintem filléres kiadások, ellenben nagyságrendekkel használhatóbbá tennék a Macbook Air-t.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    Nem értem mi a baj a kevesebb néha több elmélettel.
    Itt nem arról van szó, hogy egy lekerekített tepsi az egész, hanem az, hogy ennek a pengevékony tepsinek az összes élét, illesztését úgy alakítsák ki, hogy szép legyen, birtoklási vágyat keltsen, elegáns legyen és ez itt a lényeg. Rakhattak volna rá 10 különböző színű ledet, 629 féle csatlakozót, fényerőszabályzót, 20 multimédia gombot, fél négyzetméternyi műkrómot, meg annyi ficsör matricát, ami beborítja az egész felület, de nem.
    Ez a távol-keleti cuccoknál szokás, Az Apple=minimal design.
    Konkrétan a gyomrom felfordul az összes giccses mindenféle ledes kínai sz@roktól.
    Nem mondom, hogy csak az almás cég tud ilyen szépet csinálni, mert a sony laptopja is valóban elegáns és tetszetős meg sok cég gyárt igényes kinézetű laptopokat, de az apple valahogy mindig eltalálja az arányokat. A kevesebb igenis több. Design-ban szerintem mindenképp. Ez teljesen ízlés kérdése, de senki ne merje azt állítani, hogy egy minimalista cuccot könnyebb megtervezni, mint egy csicsás valamit, mert ez nagyon nagy ostobaság.

    A másik témához meg: Maradjunk annyiban, hogy a Thinkpadek híresen megbízható és strapabíró masinák, de munkagépek. Sztem kevés ember látja őket szépnek, de nem is arra készültek. Az Air pedig inkább szórakozásra, mindennapi teendőkre van kisebb kompromisszumokkal, cserébe viszont élvezet ránézni.
    Más kategória, más embereknek...

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz sksporky #124 üzenetére

    Félreértettél :)
    Én v.melyik tag design-al kapcsolatos hozzászólására írtam ezt a dolgot. Nem konkrétan a mac kontra "gagyibb" cuccokra.
    Egyébként meg az Air-t is kínában gyártják, mint minden mást. Csak amíg egí Asus notit a távol-keletiek tervezik, addig a mac gépeket amerikaiak. Kínában meg mindig is divat volt, a "ha már minőségit nem tudunk akkor legyen csicsás" felfogás, vagy lehet a kultúrájukból ered, nem tudom. Egy biztos, nálam kiveri a biztosítékot, ellenben le tud nyűgözni egy gyönyörűen kidolgozott, csiszolt alumínium felület, amin egyetlen egy diszkréten megbúvó led pislákol és ennyi. Nem csak a notikkal, minen műszaki cuccal ígyvagyok. Egyzserű példa egy erősítő...a legtöbb tele ezer gombbal meg visszajelző leddel és látok egyet, amin nincs semmi, csak egy power gomb és annak a visszajelző ledje (jó rendben, igaz, hogy végfok, de ez most lényegtelen..) de az olyan szinten gyönyörűen kidolgozva, hogy hasra esik az ember.
    Na ez a minimal design.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    Nagyon pörög ez a téma, kicsit lemaradtam, de többen felvetették itt, hogy az a baj a mac-el, hogy nem lehet fejleszteni, nincs mód túl sok kiegészítő dolog telepítésére és mi lesz ha elavul, stb.
    Ez PC-s felfogás. Azt az egyetlen dolgot kellene átérezni vagy megérteni, hogy a mac nem PC. Olyan embernek készül, akik nem tudnak és nem is akarnak fejleszteni, nem akarnak fps-t hajhászni, tuningolni, hülyeségeket aggatni a géprre, moddingolni vagy a végletekig átalakítani. Plazma tv-t meg konzolt sem fog moddolni senki, nem fogja szétfaragni meg jobb panelt rakni bele, távirányítót moddolni meg hasonlók. Van pénze, van ízlése és van x darab program, mai az ő munkájához és életéhez nélkülözhetetlen. Semmi más nem kell neki, ő elvan ezekkel a dolgokkal. Vesz egy mac gépet, ami kellően túlméretezett ahhoz, hogy 2-3 év múlva is gond nélkül tudja használni és ennyi. Ha ennek a szellemében, nem PC-s szemmel nézitek egyből rájöttök, hogy ez tényleg egy jó cucc, csak nem nekünk készült, ennyi és PONT.
    Másrészről pont azért jó, hogy nem nagyon lehet csereberélgetni benne a dolgokat, mert ez az a dolog, amit, mint PC-s utálok, gyűlölök, ahogy a pénztárcám is. Ebből él az egész PC ipar. Megveszek egy zsír gépet és rá két hétre már nem a legjobb, két hónap múlva már nem fut rajta a legújabb játék, fél év múlva már cserélni kell a majd 100K-s VGA-t, Ramot kell bele pakolni. Rákapsz a grafikus tervezésre, kevés lesz a proci, húzni kell, de nem bírja, melegszik, vehetsz bele atom hűtést jó pénzért, de most meg hangos, kéne egy csendesebb ház hopp 30 ezer. Rá ismét egy évre már így sem elég, új Cpu kell az bittos, de a lap már nem támogatja, és ott vagy, hogy röpke 12 év alatt az egész gépet darabonként kicserélted egy újra akkora összegből, ami még összeszámolni is rossz.
    Most akkor melyik a jobb? Ez a végeláthatatlan, agyatlan pénznyelő PC fejlesztgetés horribilis pénzekért, vagy egy vadi új mac 3 évente?
    Persze a kérdés abszurd, hisz, aki a 3DMARK eredményekre, az FPS-ekre az új gémekre és hasonlókra megy, annak a mac nem jó választás. Egy átlag mac user, meg nem biztos, hogy 3 évente kidobja a gépét....

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Vamp #212 üzenetére

    Végülis :D
    Gondolkodtam már nem egyszer a konzol dolgon, mert ez egy sz@r pénznyelő...
    egy tv-t, erősítőt megveszek 5-10 évre, egy géppel ezt nem tudom megcsinálni.
    Nemrég beruháztam egy új gépre, beleéltem magam, meg hát milyen sz@r má' a 3ezres semproncs 512rammal meg 9600xt-vel... mer', hogy én játszani akarok. Meg is lett az új gép, zsír nagyon, Pistával szopásokat most felejtsük el, egy-két új gémet beizzítottam és mivel játszok naphosszat? GTA3... No comment.
    Ezt megtehetném egy konzolon is, ami még 3 év múlva is jó lenne, ez a gép meg már jövőre sem lesz sehol.
    Más kérdés, hogy szeretek buherálni állandóan, nekem sem lenne a legtutibb egy mac ilyen szempontból. Csak elismerem, hogy ha más lenne a hozállásom milyen f@sza is lenne egy apple gép :)

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz ZooLee #218 üzenetére

    Ígyvan. Lehet szidni a Win-t, vannak hülyeségei, ám a hibák nagy része hardver eredetű.
    Hogyan is tudnának kb egy millió féle lehetséges konfigurációra olyan op.rendszert fejleszteni, ami minden egyes gépen tökéletes? Képtelenség.

    A mac fejlesztés-t pedig hardverre értettem. Tudom, hogy Ram-ot lehet bele venni, a többivel nem voltam tisztában, most már tudom. De lássuk be, drágább és körülményesebb, mint egy PC-ben. Ne térjünk ki most az extrém esetekre, egy átlag mac user, használja a gépét, esetleg telepít és hasonlók, nem fog VGA-t venni a gépbe meg blablabla. Nincs is rá szükség!
    De teljesen jogos, hogy egy átlag notiban is a RAM/HDD cserén kívül nem nagyon szoktak mással operálni. A legtöbb mac meg egy noti kompaktságával bíró asztali masina.
    Tápot meg végképp nem kell cserélni, mert az összes többi alkatrésszel egyetemben korrektül túl van méretezve az asztali gépeikben.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz evone #223 üzenetére

    Ezt eddig is beláttam, sőt néhány hsz.-el feljebb éppen ellenemre volt az a kijelentés, hogy " deszar a mac, mert nem lehet fejleszteni", tehát nem értem most min vitázunk :)
    Szerintem elég hosszan és bőven kifejtettem a véleményemet.

    Úgylátom Zolee-val is elbeszéltek egymás melett :D

    Ha nincs kedved sokat olvasni megpróbálom röviden: PC-s vagyok, ehhez szoktam, de megértem azokat akik mac-et használnak és teljesen belátom az előnyeit, a szépségét, de vannak hátulütői is, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz _Gomba_ #232 üzenetére

    mert egyrészt veszítene a cég a presztízséből, másrészt dobnák az apple alap filozófiáját, harmadszor meg így is egy feltörekvő cég, aki jól profitál az üzletpolitikájából, nem éri meg nekik lejjebb adni. Arra ott van 100 másik cég 1000 másik terméke, amik között biztosan mindenki talál olyat, ami az ő igényeinek megfelel.
    Ellentétben egyes vállalatokkal, akik mindent akarnak gyártani, minden piacon ott akarnak lenni, lásd.: hyundai: autó, motorcsónak, mikrosütő, monitor, tv, memóriák, minihifik, hajók. Soroljam még? :)

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Sipi #314 üzenetére

    Egy pillanatra tegyük félre a belbecst és mivel itt a külsőről volt csak azzal foglalkozzunk.
    Nézz meg egy FuSi notit, vagy egy Sony vaio-t, egy drágább toshiba-t, vagy Dell-t.
    Vesd össze bármelyik Thinkpad modellel és belátod, hogy ez egy darab fekete kocka.
    Az és kész, a fejlődés szerintem minimális design szempontjából, tégla volt az is marad.
    De ennek oka van, mégpedig az, hogy tudják ez kell a vevőiknek, akik ez a noti munkaeszköz és ehhez a formához, megbízhatósághoz, strapabírósághoz vannak szokva, mert lehet, hogy xy mérnökcsávó épp egy dubai építkezésen van, ahol fontos tényező, hogy a napsütésben jól olvasható legyen a kijelző, hogy jó legyen a hűtés és bírja a kegyetlen meleget, hogy ha leejti ne karcolódjon, és irtó masszív legyen, ellenben nem szempont, hogy milyen mintázatú a borítás, milyen szép ívek vannak a házon, mennyire csillog a kijelző.
    Nah ennyi. Ez egy tégla, mert munkaeszköz, az Air pedig főleg fiataloknak vagy akár üzletembereknek készült, szép, másodlagos hordozható gép.
    Kár ezt túl ragozni...

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz evone #325 üzenetére

    "..ez alatt gondolok rad. te a gepeid arra hasznalod hogy nezzed oket, vagy csinalsz is veluk valami ertelmeset?.."

    Nem abszolút semmire, sőt csak drága PC házakat veszek belsőség nélkül és nézegetem őket, hogy hú milyen klafa :DDD
    Komolyra fordítva, gyakorlatilag mindenre használom a gépet. Játék, film, zene, netezés, szövegszerkesztés, mindenféle kreatív dolog, olykor tervezgetek vagy barkácsolok hozzá valamit... Szerintem elég jól kihasználom. Csak képtelen volnék elviselni az asztalomon egy valaha volt fehér, ma már nikotinsárga codgány házat, ami tele van matricákkal meg zsírpacákkal, még ha az lenen a világ legcsúcsabb gépe is. A minőségérzet elsősorban vizuálisan és tapintással jut el az agyba, még ha olykor hamis is... Elnézést, hogy szeretem esztétikus dolgokkal körbevenni magam, amennyire a pénztárcám engedi és nem túl nagy kompromisszum. Ha dolgoznék és 1-2 speciális feladatra kellen egy hordozható gép, valószínűleg nem annyira érdekelne a kinézete, biztos v.mi ex IBM vagy levonó vagy miaz gépet vennék :D Most vicc nélkül...
    És egy szóval nem mondtam, hogy az nem kelt minőségi hatást, csupán semmi élményt nem nyújt a szemnek, teljesen rideg, borzasztóan funkcionális eszköz. Ennek fentebb leírtam a nyilvánvaló okait. A thinkpad és az Air persze a két véglet... van közötte jó pár megoldás, ami több-kevesebb sikerrel egyesíti a két véglet előnyeit. A fujitsu notik szerintem ízlésesek, bár elég hirhedt a nevük, Toshiba is gyárt szép gépeket és nem hinném, hogy ez a funkcionalitás rovására menne. Egyébként ez a szép az egész tervezésben, az emberközeliség. Egyszerű egy gépet úgy megépíteni, hogy van akár mekkora helyed és a hülye dizájner oda van kötözve a székhez, leragasztott szájjal. A mérnök meg csak röhög a markában, hogy de könnyű dolga volt. Az az igazi kihívás, amikor úgy kell mindent megtervezni, hogy abból a használó semmit ne vegyen észre, tök magától értetődőnek vegye, diszkréten bújjon meg a technika a borítás alatt, a használó még csak ne is sejtse, ne is kelljen rágondolnia, hogy mi lapul a dobozban, mert az működik. Legyen a készülék egy műtárgy, amiben belül csúcstechnikájú chipek dolgozzák fel a sok trilliárdnyi számítást és ebből a használó csak annyit vegyen észre, hogy megnyom egy gombot és a kijelzőn szempillantás alatt megjelenik az, ami kell...
    Ez egésznek a lényege.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Cyrin #447 üzenetére

    Hát ez odab@sz :D
    A legjobbak a Mac vs. Pc paródiák, némelyik besz@rás :)

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    Jézusom, ezt a sok hülyeséget ugye ti sem gondoljátok komolyan? :)
    Sok negatívumot fel lehet róni a mac os x-nek: sok korlát, viszonylag gyér szoftver kínálat, kinézet, ami ugyebár szubjektív, de fel lehet róni neki, meg, hogy sok dolog nem kompatibilis a windows-zal, stb stb. De, hogy kevésbé lenne stabil vagy felhasználóbarát?
    Öcsém, én elnézném neki az összes hülyeségét ha eldobhatnám a vistát :)
    Ezerszer meg lett már tárgyalva az 5-10 gép/ 1 oprendszer és a több 10 millió gép/ 1 oprendszer esete, ami tök nyilvánvaló. Nehogy már a windóz után bárki, aki nem IT guru egy olyan rendszert fikázzon biztonság meg stabilitás szempontjából, mint az OS X. Nevetséges :D Hogy lehetnek hibái? hogy feltörhető? hogy megeshet, hogy lefagy? Egyértelmű, emberek tervezték és rakták össze, megesnek hibák. És a vistánál? ott ugye nincsenek?
    Kezdjük csak azzal, hogy amíg az apple használható dolgokat ad a rendszeréhez, addig a microsoftnál ez koránt sincs így: Media Player (tegye fel a kezét aki használja bármelyik verzióját a Classicot kivéve?); IE (nem minősítem); Beépített cd író (egyszer használtam Nero híján, az a lemez is ment a kukába); esetleg Távoli asztal?.. nekem 3 gépen sem működött soha. Hát..azt hiszem majd mindenre külső programot használok a messengert kivéve. :)
    Szóval röviden arra akartam kilyukadni, hogy nyilván vannak hibái az os x-nek.. azokat kéne firtatni, nem az olyan dolgok egyikébe belekötni, amiben nyilvánvalóan jobb, mint a konkurencia. Mert az, hogy a win-t szidják nem városi legenda, hanem a hétköznapi dolgok egyike, sz@r de cserébe a világ legjobban támogatott rendszere, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Lirion #496 üzenetére

    Talán ez is az oko között szerepel. De egy usernek nem mind1, hogy miért nem törik fel a gépét minden héten és miért nem kell kétnaponta vírusokra meg spyware-ekre vadásznia a sok felesleges szabadidejében?
    Ami működik azzal nem törődünk, nem érdekel, hogy miért működik. Ha valamivel sokat foglalkozunk, akkor ott valami gond van, mert foglalkozni kell vele.
    Ígyvan ez a politikával is, vagy egy ház elektromos rendszerével, vízvezetékekkel

    Ugye ha evidens, hogy kinyitom a hideg vizes csapot és jön a hidegvíz, kinyitom a melegvizet és jön a melegvíz úgy, ahogy kell, akkor ez annyira természetes, hogy senkit nem érdekel miért van így, viszont ha valami gond van és hívni kell a a szerelőt, akkor egyből érdekes, hogy mi miért és hogyan....

    Egyébként még mindig nem értem, hogy miért lenne szar az air.
    Mert nem tetszik mindenkinek? mert nem elégíti ki az összes réteg igényeit? Mert olyan idióta sztereotípiák terjengenek, hogy csak a buzik használnak Mac-et?
    Ha senkinek nem tetszik akkor miért foglalkoznak vele ennyien? Miért nem szarják le és foglalkoznak a "normális" notikkal? Vagy PC-vel?
    Megosztja az embereket, mert vagy nagyon bejön vagy nem, nincs középút.
    Ez az apple marketing politikájának a része: Még ha nem is kell mindenkinek, mindenki halott már róla, beszélnek róla és egyre többször, több helyen hangzik el a cég neve.
    Lehet mondani, hogy drága, meg nem tetszik a design, meg hogy kompromisszumos, vagy, hogy hiányos , de hogy szar? ....még PC-s létemre is erősen kétlem :)

    De legjobb az egészben, hogy amíg sokan mindenféle gyakorlati tapasztalat nélkül, fórumok százain próbálnak róla okoskodni meg fikázni, addig az apple user nagy ívben szrik az egészre és csak röhög magában, hogy nem kell pc-t használnia :D

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz ddekany #498 üzenetére

    Persze lehet ésszel is csinálni, csak odafigyelést igényelést meg némi tapasztalatot igényel, de e mellé kell azért tűzfal és egy jobb vírusirtó minimum.
    Csak itt van a kutya elásva, mert ugye most akkor azért használok pc-t, hogy egésznap figyeljek, vigyázzak, kerülgessek bizonyos oldakat, legyek résen vagy, hogy leüljek és szórakozzak vagy 100%-ig a munkámra koncentráljak?
    Mert ez így csak egy púp a hátamra. Persze nyilván ez kicsit sarkítva van, de nagyjából ez a különbség a pc-s világ és a mac között.

    A másik részéhez: Pedig én így csinálom :) , maradjunk a te példádnál, van ezer megy undorító hányinger zene és mégsem foglalkozom velük, mert nem azt a zenét hallgatom, kizárom az életemből, mert nem is kell hogy közöm legyen hozzá. Más dolog ha rákényszerítenek egy dologra, hogy használjam és szerintem igenis szar, akkor orrba-szájba szidni fogom. Mondjuk visszatérve, ha meghallok egy bizonyos zenét, amit utálok, attól még megállapítom, hogy "szar", de ennyi és kész. Annyi fos dolog van ebben a világban, hogy jobb dolgom is akad, mint ezekkel foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Új hozzászólás Aktív témák