Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz HKorn #333 üzenetére

    Nem egyszerű a kérdés. A Nokia mint név még sokáig nagy marad, mert elég sok generáció volt, akik csak Nokiákat használtak egy időben, de az új generációnak szerintem nem lesz már akkora brand, mint pl nekünk, ezek a HMD Global féle készülékek meg inkább abban segítenek, hogy lecsússzon a "B" brandbe. Nekem anno az 5110-em egy eszméletlen telefon volt, szerintem inkább az az igazi Nokia, mint a 3310 volt, annak tényleg volt egy életérzése, a kiváló hangminőségével, az eszméletlen jó gombokkal, egyedül a vibrát hiányoltam belőle. Aztán én felszálltam a Siemens, később huzamosabb ideig a SE vonatra, végül egyszer egy S40-es X2-01személyében tapasztaltam meg, hogy igen, butatelefonok terén a Nokia még mindig tud, majd bevállaltam egy L625-öt, ami már WP volt, borzasztóan tetszett, de sajnos a megbízhatósága bőven hagyott kívánni valót maga után.

    A HMD Global féle Nokiánál én azt látom, hogy ahelyett, hogy újraépítenék a brandet, inkább pont a névvel akarják eladni ezeket a telefonokat, ami azért szerintem édes kevés. Ezeknek a telefonoknak, (Nokia 3, 5) most iszonyat nagyot kellett volna robbantaniuk, egy remek Androidos rendszerrel, ami csak suhan, a jó házminőség pedig adott. Ha ez megvan, akkor az is megvan, hogy miért éri meg azt a felárat, amit kifizettetnek az ügyféllel, és utána pedig az ügyfeleket folyamatos frissítésekkel lehetne a márkánál tartani, mégpedig olyannal, ami kiemelkedik a többi Androidos telefon közül. Szerintem ez a recept. Hogy ez mennyire tudna működni fogalmam sincs, de én ezt így látom.

    A másik probléma, hogy a fórumon nagyon elterjedtek a Xiaomi fanok, lassan többet lehet olvasni a cikkek alatt a Xiaomi nevet (független attól, hogy a cikk miről szól), mint a Samsungot, vagy az Apple-t. Amiben ráadásul sok esetben semmi realitás nincs, csak borzasztóan elfogultak a userek. Velük pedig nehéz vitázni,
    és igazából nem is érdemes. Na meg nekem már helyből gyanús az, amikor valaki minden topicba leírja,
    hogy bezzeg ez, meg az a telefon, az a user nagyon akar valamit bizonyítani. (Természetesen tisztelet a kivételnek, ismerek a fórumon olyan tagot is, aki vállaltan Xiaomi fanatikus, mégis tök reálisan látja a dolgokat és értékes hozzászólásokat ír)

    RaveForce

    +1

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák