Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    Én anyunak egy ilyen tévét vettem a 70 centis CRT helyett a nappaliba több, mint 1,5 éve.

    A képe teljesen elfogadható, a CRT után egy álom, ez nem kérdés ;-) A HD meg FullHD digitális kábeltévéhez azért "jár" egy ilyen tévé.

    Persze azért messze van egy "rendes" készüléktől: a színei valahogy nem az igaziak (nem is sokat állítgattam, mert láttam, hogy csoda nem fog történni ;-) , és tartalomtól kb. függetlenül van egy zajos-foltos "függöny" a kép előtt, de ez csak közelről látható. Amilyen messziről az ember egy 40"-os tévét nézni szokott, semmi drámai.

    A hangja is elmegy, rossznak nem mondanám: az alja hiányzik, a teteje hiányzik, de legalább tiszta, hangos, és nem dobozhangon zörög (Előtte egy Telefunken Black Diva CRT volt a nappaliban, oldalt két utas hangszórókkal, a tetejében meg egy mélynyomóval: az azért jobb volt ;-)

    Nekünk LG tévéink vannak itthon, de ha néha anyunál leülök tévézni, csak pár percig furcsa a különbség: ha jó az adás, igazán jó képet tud ez a kütyü is produkálni, sohasem érzem úgy, hogy egy vacak, nem kellett volna megvenni ;-)

    Főleg ennyi pénzért...

    Vettem hozzá egy olcsó tanítható távirányítót kevés gombbal, mert a gyárija az egy kissé kusza, így még használhatóbb.

  • Vastika

    tag

    válasz hypno skate #22 üzenetére

    Nálunk a nappaliban egy 49"-os UHD LG van, olyan 4 méterről nézzük, főleg műholdas adásokat.
    Néha rácsodálkozok, hogy egy SD adás is mennyire szép tud lenn, aztán meg jön egy FullHD adó, amin vacak anyag megy, rendesen bántja a szememet... ;-)
    De a letöltött filmeknél is ez van, általában csak HD filmeket töltök le, a FullHD-t feleslegesnek gondolom: ha a csapat jó munkát végzett (fények, felvétel, utómunka, stb.) , akkor ilyen távolságból, ekkora méretben a HD is szuper tud lenni! UHD HDR formátumban csak akkor töltök le valamit, ha úgy gondolom róla, hogy tényleg úgy hozza majd azt, amit kell.

    (kicsit olyan ez nekem, mint a digitális fényképezés: nem is olyan régen pár MP-es gépekkel készültek az óriásplakátok is, most meg ha egy telefonban nincs 48-64MP-es kamera, akkor vacak, de 120MP-es is van már. Meg előre is 32MP-es szelfikamera... MINEK??? ;-) A Nikon D3200-am 24MP-es, de általában nem is ebben, hanem a közepes felbontásban használom...)

    És a is igaz, hogy nem kell egymás mellett nézegetni a készülékeket ;-) Az ember főleg az agyával lát és hall, elég jól alkalmazkodik az "inputhoz". Olyan ez, mint a hifin a hangszínszabályozó tekergetése ;-) Ha ad neki az ember egy kis mélyet és magasat, hallgatja egy ideig, és visszatekerem őket 0-ra, akkor minden kevésnek tűnik. De ha letekerem egy kicsit, hallgatom, aztán visszaállítom mindkettőt 0-ra, akkor meg dögösen szól ;-)
    A képpel is ez van: szerintem a képbeállítások tekergetésével is óvatosan kell bánni, és néha szünetet tartani, másik tévét nézni közben ha lehet, stb, mer tévútra mehet az ember.

  • Vastika

    tag

    válasz E.Kaufmann #26 üzenetére

    Igen, az lenne az igazi...
    A MM-ban (legalábbis itt Ausztriában) lehet kérni, hogy a megvásárolt tévét kalibrálják, és úgy szállítsák, 99€-ba kerül, ha jól emlékszem.
    Csak az a kérdés, hogy mennyire szakszerűen csinálják?
    Mert az AVX-en en (az egy fórum ;-) egy fickó ilyen szolgáltatást [link] , aki visszajelzett, maximálisan elégedett vele, de azt is írják, hogy nem két perc a munka...
    Nem hiszem, hogy a MM-ban a dolgozó szuper lelkiismeretesen megcsinál egy ilyen folyamatot, gondolom ráakaszt valami műszert, állítgat a menüben egy kicsit, és kész ;-)

  • Vastika

    tag

    válasz philoxenia #29 üzenetére

    Igen - de egy ilyen tévét nem hiszem, hogy bárki nekiállna kalibráltatni! Az sem biztos, hogy lehetne ;-)

    Egy komolyabb, 400-500.000 forintos tévénél viszont már lehet értelme (de nekem olyan sincs, úgyhogy még nem gondolkodtam kalibráltatáson ;-)

  • Vastika

    tag

    válasz bteebi #31 üzenetére

    Anyu főleg ismeretterjesztő csatornákat szeret nézni, meg persze azért néhány fontosabb sorozatot is ;-)
    Igen, ez talán a legolcsóbb 40"-os tévé: nem érdemes az 5x-10x ennyibe kerülő tévékhez hasonlítani. Ha a legolcsóbb laptopot, hűtőt, autót, mikrosütőt, cipőt stb. hasonlítod a drágákhoz, természetesen ott is lesz minőségbeli különbség.
    De Dacia-val is sokan kocsikáznak, és sokan futnak vagy túráznak pl. pár ezer forintos Decathlon-os cipőkben: ők is elégedettek azzal, amit vettek (A Decathlon-os cipőkkel én is ;-) , mert mindegyik tudja azt, amit kell.

    Ez a tévé is tudja azt, amit kell: "bármilyen" CRT tévénél fényévekkel jobb, nagyobb, nagyobb felbontású, geometriai hibáktól mentes, stb. stb., szóval 56.000 forintért, tévézni, teljesen rendben van! :-)
    Ja, és 1,5 éve működik, napi sok-sok órában - ez is valami, sokszor a nagy neveknek sem sikerül ezt összehozni ;-)

    Az egyik gyereknek egy 40"-os Hisense-t vettem a gyerekszobába: igaz, okos (na jó, az a neve, de egy rendes tévéhez képest azért piszok buta - tud netfixet meg jutyubot, kb. ennyi) 82.000 forint volt, a képe éppen csak egy hajszállal tisztább (a pöttyös-foltos függöny ugyanúgy ott van a kép előtt) , de a színei szerintem vacakabbak, mint a Strong-nak. Igazából jobban jöttem volna ki egy Strong + TV okosító párossal, mert olcsóbban jobb képet kaptam volna...

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz HUN_Sector #36 üzenetére

    Akkor sejtem, hogy hol dolgoztál akkoriban ;-) Gondolom a Termálkristályhoz is közel voltál ;-)
    Szerintem még a CRT tévé időszakban gyártottak ott a keleti-európai piacra Hyundai néven tévéket, de ugyanazt nyugatra már valami egészen más, néven szállították.

    Az tuti, hogy elég vegyes a kép itt is, ugyanúgy, mint az autóiparban: globalizáció, vagy mi ;-)

    Van pár "OEM" ;-) , mint pl. Westel, Beko, akik a termékkínálat nagy részét lefedik. Mármint ami a készülékekben van elektronika.
    Pl. tuti jó a Sony, csak éppen Európa környékén ha jól tudom ebben az évezredben már nem nagyon tudott az embert igazi Sony-t vásárolni...

    Vagy pl.: azt hittem, Whirlpool mosogatógépem van, aztán amikor alkatrész kellett hozzá a szaki mondta a hosszú típusszáma alapján, hogy ez egy Beko készülék...

  • Vastika

    tag

    válasz E.Kaufmann #38 üzenetére

    Bocsánat, elírtam ;-)
    Egyébként úgy tudom, hogy nincsen velük semmi baj, sőt, a legtöbb "márkás" készülékkel ellentétben a Vestel belűek még javíthatóak is tudnak lenni.

Új hozzászólás Aktív témák