Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vadkörte #25 üzenetére

    "A D7100 mellett, őszintén, sok értelme nem is lenne."

    A D7100 mellett igen is lenne értelme a D300s folytatásának, mert a D7100 még mindig nem tekinthető igazi szellemi örökségnek. Főleg, hogy a Canon oldalról is pletykálják, hogy a 7D folytatása marad APS-C, de professzionális kivitelben (nagyjából az 5D Mark III és 1D X szintjét hozná, de nem Full Frame szenzorral, és drágább lesz mint a belépő Full Frame EOS 6D, de jóval többet is tud majd nála, persze ez csak pletyka).

    Sajnos sokan úgy tekintenek az APS-C és a Full Frame viszonyára, mint alá- és fölérendeltségi viszonyra és ebben a gyártók is sárosak, mert ők is ezt akarják a vásárlók torkán lenyomni. Nem azért akarnak sokan FF vázat a profik között, mert csak, mert nagyobb a szenzor, nagyobb a pixelméret és a többiek, hanem mert ott kapnak igazi professzionális szolgáltatásokat és képminőséget, pedig ugyan ezt APS-C-ben is meg lehet csinálni... ott volt példának a D300s, mely anno nagyon hódított a profik, fotóriporterek, műtermi fotósok és sokan mások körében akik munkára vásárolták meg, nem hobbi fotózásra.

    És nem kell iderángatni a pixelkukkolók kedvenc frázisait pixelméretről és a többiről, mert akik tényleg dolgoznak is a fotós szakmában, azok között elenyésző azok száma, akik egy fárasztó munkanap után hazamennek és 100%-os nagyításban recskáznak élvezkednek a képpontok minőségén. Ez inkább az amatőrök, hobbi fotósok kedvenc szórakozása.

    Nem hiába várnak sokan a D300s folytatására. Mert a D7100 sem lett az!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gulyopapa #32 üzenetére

    Évek óta nagy talány, hogy mi lesz. A D7000-re a Nikon nem mondta, hogy a D300s folytatása, mert ez másik termékvonal. Most meg kijött a D7100 és régiótól függően van ahol úgy szerepel, mint középkategóriás DX gép, máshol meg professzionális DX gépként... szóval a Nikon belső kommunikációjával is akadnak gondok.

    A D300s egyébként mindig is professzionális DX volt.

    A D400-ról is sok pletyka kering, de csak nem akar megjelenni. Lett közben D7000, D600 és D7100 (ebben az időrendi sorrendben), de a D300s folytatása csak elmaradt. Meg hozzátenném, hogy a D90 folytatása is, de ebben az esetben szerintem a mostanra "jóárasított" D7000 abszolút jó pótléka a Dxx vonalnak, sőt!

    A D7000 váz ára jelenleg 240-250k körül van, ami már közvetlenül a D5200 mellett van... ebből a szempontból (hacsak nem életbevágóan fontos a videó) én a D7100 leendő vásárlójaként is nagyon meggondolnám, hogy mire adok ki több mint százezerrel többet, mert szvsz nem ér annyival többet. Inkább beleborítanám azt a pénzt egy jól megmunkált fényerős fix objektívbe.

    Szerintem a jelenlegi árán, most az egyik legjobb vétel a kifutó D7000.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz flash- #35 üzenetére

    Tökéletesen ugyan úgy sikerült mindkettő szenzor, ugyanis ugyan az van mindkettőben. :)

    A különbség mérési hibahatáron belüli. A D7100 pedig bőven lekörözi a D5200-zat azzal, hogy szinte minden szolgáltatásban fejlettebb és többet is tud.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TeeJay #40 üzenetére

    Én nem alapoznék a pontokra, mert nem képes korrektül megmutatni két gép között a "távolságot". Egyszerűen azért nem, mert ha már most 96 pontot ért el a legjobb szenzor (D800E), akkor mi a frász lesz 5 vagy 10 év múlva, amikor már ennél is jobbak lesznek? Az majd 119 pontot kap vagy mi?

    Ez így nem vezet sehova. Vannak objektíven értékelhető faktorok, amiket mindig hozzá lehet majd mérni a többiekhez. Színmélység, dinamika, ilyenekre gondolok. Ezek mérhetők, reprodukálhatók és 10 meg 15 év múlva is lehetnek viszonyítási alapok, míg a DxO által adott pontszám egyáltalán nem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TeeJay #43 üzenetére

    De arról sem szól a fáma, hogy felmehet 100 fölé. Az értékelésnél a pontszám alatt van egy csík, ebből lehet következtetni arra, hogy 1 és 100 között van a skála.

    (#42) Plebi: Én is ezt mondtam. A részemről nagy dilemma lenne, hogy mit vegyek, mert nekem fontos a videó és ebben a D7100 nagyon nagyot ugrott. Most egy céges D7000-ret használok, teljesen korrekt fényképezőgép, de videót tekintve az égvilágon sehol sincs a legfapadosabb Canonhoz képest sem. Ha csak fotóra kellene (vagy főleg fotóra és néha egy kis alkalmi videóra), akkor nem vennék D7100-zat, tökéletesen elég lenne a több mint százezerrel olcsóbb D7000 is.

    (#45) Plebi: Nekem is van Pentaxom, egy K200D, igaz már lassan 2 éve csak alig alig veszem elő, annyi más van a kezeim között. Imádom, hogy bátran össze lehet trutyizni, lehet vele fotózni enyhébb esőben vagy akár extrém hóesésben is az időjárásálló kivitel miatt. De neki és a többi Pentaxnak is állandó problémája, hogy nem tudnak olyan jó kezelhetőséget tervezni, mint ami a Canon és Nikon gépeket jellemzi. Valahogy, valaminek mindenképpen balul kell sikerülnie, különben nem lenne érdemes a Pentax feliratra.

    Egyébiránt imádom a K200D-t is meg a márkát is. Kiváló ár-érték arányú gépeket készítenek és figyelnek a praktikumra.

    A többihez képest ez kicsit olyan, mint a Volkswagen és a Skoda. Előbbi rendkívül jól megtervezett, elegáns, kényelmes. Utóbbi meg... ugyan azokra az alapokra készül, jól össze van rakva, helyenként még sokkal praktikusabb is... de ami a kényelmet és eleganciát illeti... na, hát valahol spórolni kell. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gulyopapa #47 üzenetére

    Az teljesen más kategória. De a maga nemében kiváló váz. Ha tényleg nagyon fontos a videó, akkor érdemes elgondolkozni rajta. De az emberek egyébként túl sokat agyalnak feleslegesen a gépváz kérdésen. Végső soron (ha technikáról van szó), akkor a jó objektív és a jó fények sokkal többet számítanak, meg persze ennél sokkal fontosabb az ami nem vehető meg pénzért.

    Az általam nagyra tartott fotósok sok esetben a maguk idejében is teljesen középszerű gépekkel rohangáltak és elképesztő, történelmi erővel bíró ikonikus fotókat készítettek. Itt egy kis kiégés? Ott egy kis bebukás? Ott egy kis zaj? Ott egy kis bemozdulás? KI A FRÁSZT ÉRDEKEL? :)

    A Fotózz.hu és hasonló szar közösségekkel is az a baj, hogy az értékelésekben ilyen baromságokon pattognak. Látok egy zseniális fotót egy gyönyörű balerináról, elképesztő tónusok, lendület, kompozíció... erre a seggdugaszok azon kötekednek, hogy az ablakon betörő fény kiégett. Ez a legbiztosabb jele az amatőrségnek.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Peethy #55 üzenetére

    Akinek fontos a 3 év garancia, esetleg céges vásárlás lenne, annak meg újonnan sem rossz vétel. Alig drágább, mint a belépő szintű D5200.

    Lehet azt mondani, hogy a D7100 ára sem rossz a konkurenciához mérten, de (látva az elődmodell árzuhanását) én a Nikon helyében sokkal több fejlesztést zsúfoltam volna bele.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TeeJay #57 üzenetére

    Még mindig nincs AVCHD 2.0 és ezáltal progresszív 60fps sem Full HD módban, az érzékenységi szintekhez nem nyúltak, ahogy a sorozatfelvétel sem változott, csak bekerült egy crop mód amivel gyorsíthatsz egyetlen képkockával (egyébként a D300s 8 fps sorozatfelvételt tudott), ugyan az a fénymérő szenzor van benne mint az elődben és az akku üzemidő még vissza is fejlődött kicsit. A szenzor minősége nem sokat fejlődött, csak több lett a pixel (lásd: DxO méréseit).

    Nem fikázom a D7100-at, mert jó gép a tesztek alapján. Csak jelen pillanatban, amíg ki nem fut a D7000 én azt tartom racionálisabb döntésnek ha mondjuk a videó kevésbé hangsúlyos. De korábban is leírtam, hogy csak akkor bestbuy a D7000, ha főleg fotóra lenne használva.

    (#58) Gulyopapa: 50 ezret zuhant a megjelenés óta? Azt mondod 290k volt a nyitóára a D7000-nek? Tudtommal a D7000 nyitóára 1500 dollár volt, míg a D7100 eleve alacsonyabban indít 1200 dollárral. Azóta sokat romlott a forint, szóval nálunk ebből nem sokat érezni. Jelenleg a két váz között van cirka 110k magyar pénz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz m3ss #61 üzenetére

    Nem tudom meddig gyártják még. Vannak webshopok ahol már most "discontinued" státuszt kapott, ami hivatalos bejelentésig nem jelent semmit.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Peethy #64 üzenetére

    Futottak már ki D90 után bejelentett gépek. Példának okáért a D3000 egy évvel később jött, de azóta már volt D3100 és most a D3200-nál járunk. Véleményem szerint a D90 azért maradt még a mai napig is forgalomban, mert olcsó az előállítása, esetleg a Nikon hatalmas készleteket halmozott belőle, ennek tetejébe még utódmodell sincs belőle.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Peethy #66 üzenetére

    A D7000 is másik vonal. Valahol a D90 és a D300s kategóriái közé lett beékelve. A D90 kategóriája pedig azóta is áll, nincs utódja, ahogy a D300s sem kapott még utódot, de ez utóbbi is megvásárolható még, pedig az sem mai csirke.

    Egyébként meg mindegy, hogy micsoda, mikor, miért fut ki. Nem látjuk azokat az Excel táblákat, mint a Nikon öltönyösei, így számunkra sokszor irracionálisnak tűnik egy-egy üzleti döntés (ami persze nem zárja ki, hogy tényleg irracionális, hülye döntést hoznak).

Új hozzászólás Aktív témák