Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TeeJay #43 üzenetére

    De arról sem szól a fáma, hogy felmehet 100 fölé. Az értékelésnél a pontszám alatt van egy csík, ebből lehet következtetni arra, hogy 1 és 100 között van a skála.

    (#42) Plebi: Én is ezt mondtam. A részemről nagy dilemma lenne, hogy mit vegyek, mert nekem fontos a videó és ebben a D7100 nagyon nagyot ugrott. Most egy céges D7000-ret használok, teljesen korrekt fényképezőgép, de videót tekintve az égvilágon sehol sincs a legfapadosabb Canonhoz képest sem. Ha csak fotóra kellene (vagy főleg fotóra és néha egy kis alkalmi videóra), akkor nem vennék D7100-zat, tökéletesen elég lenne a több mint százezerrel olcsóbb D7000 is.

    (#45) Plebi: Nekem is van Pentaxom, egy K200D, igaz már lassan 2 éve csak alig alig veszem elő, annyi más van a kezeim között. Imádom, hogy bátran össze lehet trutyizni, lehet vele fotózni enyhébb esőben vagy akár extrém hóesésben is az időjárásálló kivitel miatt. De neki és a többi Pentaxnak is állandó problémája, hogy nem tudnak olyan jó kezelhetőséget tervezni, mint ami a Canon és Nikon gépeket jellemzi. Valahogy, valaminek mindenképpen balul kell sikerülnie, különben nem lenne érdemes a Pentax feliratra.

    Egyébiránt imádom a K200D-t is meg a márkát is. Kiváló ár-érték arányú gépeket készítenek és figyelnek a praktikumra.

    A többihez képest ez kicsit olyan, mint a Volkswagen és a Skoda. Előbbi rendkívül jól megtervezett, elegáns, kényelmes. Utóbbi meg... ugyan azokra az alapokra készül, jól össze van rakva, helyenként még sokkal praktikusabb is... de ami a kényelmet és eleganciát illeti... na, hát valahol spórolni kell. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák