Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OC

    őstag

    válasz dchard #16 üzenetére

    Igazad van.

    Viszont a legtöbb felhasználó ugyanúgy nem tudja, hogy abban a környezetben, ahol használni kívánja az eszközt, milyen interferencia-viszonyok uralkodnak, pláne, hogy ez jó eséllyel -ahogy írtad is- nem lesz konstans.

    Tehát ez a teszt pontosan jó arra, amire kitalálták: Adott környezetben, az adott eszközöket kipróbálni, sebességet mérni és hosszú távú következtetéseket elfelejteni.

    "A tökéletes jó halála."
    Ha csak tökéletes (értsd. hibátlan kivitelezés, összehasonlíthatóság, valóság-közeli stb.) tesztek kerülhetnének a virtuális vagy offline címlapokra, akkor elég kevés olvasnivalónk és tudásanyagunk lehetne.

  • rudi

    nagyúr

    válasz dchard #16 üzenetére

    Egyrészt van a teszkörnyezet leírásánál egy ilyen szakasz:

    Fontos kiemelni, hogy a Wi-Fi mérések nagyban függnek a környezettől. Lehet, hogy a nálunk kiválóan szereplő eszközök más elrendezésben, más helyzetben vagy akár más időjárási viszonyok mellett ugyanebben a környezetben is eltérően viselkednek.

    Másrészt konkrétan ez a környezet meglehetősen steril, mert a 2,4-es hálózta az én privátom, és mérés közben soha nincs rajta forgalom, rendszerint még kliens sem csatlakozik rá. Az 5 GHz-es pedig az a hálózat, amin nekem osztja a szolgáltató a netelérést, és rajtam kívül nem csatlakozik rá más. Persze, az időjárás beleszól még, lámpákat, fénycsöveket többnyire lekapcsolom, ha mérek, rendszerint emberek sem nagyon keverednek az átvitel útjába.

    A korábbi, paneles környezetet nem sokáig használtam, nem is használom összehasonlításra ezzel a környezettel, mert ott változóan 10-20 hálózat dolgozott az emény mellett. Ami meg még korábban volt, teljesen steril, semmi Wi-Fi nem volt a környékén.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák