Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sad_Vamp

    őstag

    Pár dolog röviden:

    Sokan hasonlítják a MS Win-t a Facebookhoz és a GoogleWeb környezethez vagy az Androidhoz. Viszont az uriember egy apró dolgot hagynak figyelmen kívül a a WINDOWSért FIZETSZ! (nem is keveset). Az előbb említett dolgokért pedig nem, csak beleegyezel abba, hogy bizonyos adatokat begyűjtsenek rólad. Viszont, azért fizetni, hogy adatokat gyűjtsenek rólad, már kicsit gáz, nem de?!!!

    Másik apróság amivel jöttök, hogy de hisz lehetett ingyenesen frissiteni. Na kérem ha pl én a laptopomat lefrissitettem volna anno, akkor egyszerűen cseszhetném. A Win10 nem támogatja a váltogatós grafikát (intel vs ATI) az AMD meg már nem ad 10es drivert a HD4xxxM-es Ati-khoz. (a többi driverről nem is beszélek) Szóval, igen, a W10 mindenkinek jó, ugye?! :)) :(((

    EU-ban az EULA-val ki lehet törölni a segged, ezt több ízben bizonyították a bíróságok. Nálunk az EULA-nak egyszerűen nincs jogalapja.

    Tin: folyamatosan csúsztatsz (nemértem a mostani hozzáállásod, mert máskor szoktál okosakat és normálisan írni).... az, hogy az MS valamit kiírt az oldalára az esetleg(!) az egyoldaló szerződés módosításnak felelhetne meg.... viszont azzal van az a kis probléma, hogy abba a másik félnek (user) is bele kell egyeznie.

    Az WINDOWS egyelőre 2 dolog miatt kényszer az OFFICE(business) és a JÁTÉKOK(user) Mivel az első szektorban van pénz az MS mindig hajlandó oldani a dolgokat (ahogy olvashattuk MaUser kollega hsz-ét). Viszont az userek nem biztos hogy mindig mindent csont nélkül benyelnek (bár ahogy láthatjuk itt is van pár egyed aki de) és ennek a vége az lehet hogy a PC megszűnhet játék platformnak (is) lenni és mindenki konzolozni kezd, vagy jön egy szemfüles szoftver gyártó -megegyezik pár játékfejlesztőcéggel- és ír egy OS-t ami kimondottan csak játékok futtatására van kihegyezve.... mind2 esetben az MS jár rosszabbul, első pontnál kicsit jobban mert bizonyos százalék esetleg az Xboxot választja.

    Szóval szép új világ....

    Nekem személyszerint nagyon nem tetszik ahogy a dolgok zajlnak (pedig részben partvonalról figyelem, mert a fő OS az OsX és konzolon játszom)

    Amúgy ezzel szerintem megint csak annyit ért el az MS hogy aki eddig nem fizetett (vagy egyszer "botlásból a w7ért) OS-ért az már soha többet nem fog, akik meg eddig sem és látják az ehhez hasonló húzásokat azok meg végképp.

    Tin, és megint egy "apró" csúsztatás: az Apple INGYEN adja az OPrendszerét és mindig van lehetőseg 1 verziót downgrade-elni

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz -Skylake- #427 üzenetére

    Figy, új verzióra váltáskor nincs többlet kiadásod.
    Ezelőtt tudtommal windowsnál volt (kivétel a w10 mizéria ugye) de ha kimaradtál a jóból akkor most is fizetned kell ha w10-et akarsz. Almánál ilyen most már nincs.

    Ha azt hiszed, hogy elég megnézned a configot, és annyival le van rendezve a dolog, akkor szerintem elég nagyot tévedsz. Ezek a gépek nagyon jól össze vannak rakva, eddig hozzá hasnlót nem talátam, és általában ha volt is a windows drasztikusan lerontotta az élményt pl. a tapipaddal.

    Én sajnálom hogy sz@r országban élsz, nálunk 2 év van az almákra... Viszont az almánál jellemző hogy ha széria hibát találnak akkor évekkel később is a gari lejárta UTÁN csontnélkül ingyen cserélik a hibás alaktrészt. Ami pl az ilyen ASUSocskákra nem jellemző (tudtak róla, hogy a külsőhangkártya kezelésük rossz - pattogott a hang - még sem ismerték el a reklamációt, pedig tudtam bizonyítani.... a support ember a telefonban ismerte nekem el, hogy az asus sz&rik rá.... szóval hiába lett volna 2 év garid alapból cseszhetted volna).

    Tin: Leírtam feketén fehéren, hogy szerintem mi a csúsztatás abban amit mondasz, ha nem érted sajnálom, esetleg olvasd el még1x.

    pl itt is leírom:
    "ehhez képest az ms is ingyen adta a win10-et, ha volt korábbid" - jah ingyen bétatesztelhetted, ha elolvastad a hozzászólásom, láthattad hogy olyan rendszerekre is fel akarta erőszakolni magát, amit nem tudott rendesen kezelni. Ha felraktam volna akkor meg most meg lennék lőve? (nem tudom át írta ilyenkor a install particiót vagy nem, esetleg utána már nem ismerte volna el eredetinek a 7-est amivel a laptop jott) Szóval ennyire adta ingyen. Te is írtad nem rég: INGYEN EBÉD NINCS!

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Tin #434 üzenetére

    Oké MS ezt irta.... csk nem értem miért tetszik ez neked.

    Valamit vagy támogatok, vagy nem.... de ez a "felemás"-ozás csak bonyodalmat és problmákat szül.
    Közben meg takaróznak, hogy ez a biztonság miatt van, hát pont ők tesznek így alá a biztonságnak....

    Igéretet tettek hogy 2020ig támogatnak (még ha nem is mainstream)? igen.
    Közben kitaláltak valami marhaságot, hogy még sem teljesen? igen.
    Szép dolog ez?! nem.

    Ezt már többen is leírták neked.

    Skylake: ahogy itt többen írták a winnel kapcsolatban: NEM KÖTELEZŐ, HOGY HASZNÁLD! Nincs pénzed rá, vagy nem akarod kifizetni a felárat, akkor nem kell almát venned.
    Van akinek megéri arra amire neki kell, van akinek nem.

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz -Skylake- #440 üzenetére

    Én lépésről lépésre elmagyaráztam, hogy szerintem miért van ingyen. Te csak annyit mondtál hogy nincs, mert drága... Szerintem van különbség a 2őnk érvelése között.

    leírom még 1x: Veszel egy MBP-t Sierra-val fél évre rá jön a "Yellowstone" felinstalálod, megy. Vagy ha van egy ős öreg 2008as MAC-ed ami Tigerrel jött még arra is ingyen rá tudod rakni a Mavericks-et vagy az EL Capitan-t. Hogy be van építve az árába? lehetséges, de attól még ingyen van :)

    Winnel ezt hol tudod megcsinálni, így kvázi korlátlanul?
    Mert W10-ig a winnel nem ez volt a helyzet. Ha új rendszert akartál akkor meg kellett venned az újat (esetleg lehetett fizetett uprgadelni). És ha valaki a frissitési fáziskor inkább maradt a régi rendszerén most már cseszheti, mert megint csak fizetni kell (ráadásul jól le is telemetriázzák még a pénzéért cserébe).

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    Ezt a Videót nézzék meg az okosok, egy volt MS dolgozó videója. Aztán esetleg beszélgethetünk tovább.... de a troll, troll marad...másokról meg beszélni sem kell ;)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Tin #731 üzenetére

    A szakmaiságról annyit, hogy lényegében az MS-nek nem igazán volt szakmai oka erre, csak pénzügyi. Ez az ami az userek nagyrészének nem tetszik. Ugyanúgy, ahogy te meg tudod magyarázni az MS bizonyítványát úgy én is tudnám a felsorolt cégekét... de nem fogom/akarom megtenni, mert az adok kapok felesleges. Ahogy az is felesleges ahogy ebben a fórumban **néhány** win10 huszár elkezdte szajkózni, hogy minek használjátok azt az ósdi trágyát csak a win10 a jó. Van akinek ez jön be, van akinek amaz. Ezt a dolgot is tiszteletbe kéne tartani, és nem csak w7-es oldalnak, hanem bizony a w10-nek is!
    Szerintem a W7 még sokáig kísérteni fog, mert a W10 a méretével és bugyuta update rendszerével pl. majdnem teljesen használhatatlan virtuális gépnek. Már nagyon várom az árpl. 11-et a melóban lévő 4 w10es gépből hány fog behalni. :)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák