Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    Hmm. Nem tűnik rossznak.
    De azért az XP support az nemsokára behal. Linux csak annak alternatíva aki már hosszan használt valamilyen distrot, aki nem annak kényelmetlenebb sokkal mint a win.
    Vista alatt pedig már gyenge ez a vas. A HP-sek nemtudom hogy mit reggeliztek aznap amikor kitalálták hogy vistával is forgalomba kerül a 2133.
    Szvsz még mindig a 12-14" os normális notebookok jobb alternatívák, mert a teljesítmény márpedig számít.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Parci #19 üzenetére

    X300 jó dolog. Én mostanság egy olyat nyúzok.
    De ha ebay-en körülnézel, találsz 14"alatti kényelmes notikat, meglehetősen olcsón, persze használtan.(~120k körül, szállítás+mifenével max 140k sztem)
    Pl: Toshiba U305

    Szvsz, ezek az ideális vételek, annak aki nem finnyás használtat venni.

    ez a wind és társai, sztem erős kompromisszumot képeznek teljesítménybe. Jól mutatja ezt hogy a lassan kihaló XP kerül rájuk. No persze nem azért mert az XP jobb lenne mint a Vista, hanem mert kevésbé leterhelőek. De egyébként a Vista sztem sokkal kényelmesebb és funkciódúsabb.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz BlaBla18 #37 üzenetére

    Suse Linuxon nekem alapból működött ez, egy dell620on amin egyébként nincs ilyen.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz engusz #39 üzenetére

    Szvsz fél/egy év az brutálisan sok idő. Aki venni akar egy notit az nem úgy akar venni hogy majd egyszer ha ideális lesz a piaci kínálat.

    HP mini-noteja sztem kinézetben és öszerakás igényességben viszi a pálmát. a VIA C7 ahogy mondod teljesen overkill. Az a proci még egy pálcás számológépbe is kevés.
    Ellenben én úgy halottam hogy a nano nemsokára jön, és német oldalakon olyan eredményeket láttam hogy odaveri az atom-ot. Sőt mi több állítólag nvidia chipkészlet is kerülhet majd a hp-cuccába, netán nvidia vga rendszerrel. Na az fincsi lenne.
    De szvsz ez a kategória nem teljesen jó koncepcióra épül, a gyenge teljesítményével, amikor már minden átlag felhasználó vistát szeretne használni, flashes weblapok millióit nyitogatni miközbe zenét hallgat és filmet néz. Szal sztem ennek a kategóriának a legjobb képviselői lehetnek azok amik talán alternatívák az én szememben a 12-14"os rendes Core2-es notikhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz vadkörte #42 üzenetére

    Hát a teljesítmény fontossága biztos relatív. De én szerintem 10évvel korábban halnék meg idegösszeomlásban, ha egy ilyen 1gbnyi memós 1,6ghz es gyenge atomot kéne használnom huzamosabb ideig. Persze mindenre rá lehet fogni hogy elég, de ha egyszer megszokod egy jófajtán összerakott asztali gép reagálóképességét, akkor utána szenvedős nagyon. Az előző notim egy D620volt. 1gb ramal és sima Coreduo-val. Az sokkal erősebb mint egy ilyen egymagos ht-s, eleve gyengealapú proci, és nekem kevés volt annak is a teljesítménye. Bár nem volt vészes, de azért nagy felüdülés volt átülni mindig az asztali géphez. A mostani thinkpad már teljesen ok, már itthon is gyakran ezt használom, mert kényelmesebb az ágyban feküdni, és mint egy újságot olvasni. De ha nem reagálna rendesen, és belassulna ha kinyitnék 10alkalmazást akkor, visszaülnék az nagygéphez.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz engusz #44 üzenetére

    Jah, de a kényelmes fotelban ülős dolog az megy a 12-14" al is. Sőt én megmondom neked őszintén hogy nem tudom elképzelni milyen lehet az élet 13.3" alatt. 12"még talán talán. De sokkal inkább 14"hoz közeli az ideális. Ennél kisebb egyszerűen kényelmetlen, nem férsz el. Szal én amondó vagyok hogyha valaki csak 100-140k között tud rászánni, az akkor ne legyen finnyás és vegyen használtan egy kissé régebbi-generációs szubnoti szerűséget. Ha meg van pénze akkor vegyen újan egy ugyanolyat, de ne túl drágát még ha lenne is rá pénze mert elavul mint a fene, és akkor már inkább cserélje sűrűbben ha van rá pénze és jobban up to date lesz.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz DarkByte #48 üzenetére

    A végén a játékokat hozod fel hogy ezért nem érdemes vételre a drágább noti, mert úgyis gyengébb mint az olcsóbb asztali, és elavul, jól értelek?
    Hát figy én nem a játékokról beszélek, a gamer-notebook az az amerikai világba való, a gazdag gyerekek szülinapjára, ott nem gond az elavulás, mert évente van szülinap, és karácsony, meg miegyéb. Egyébként notiknál a leggyorsabban elavuló dolog a vga. De nem a proci. Amiről én beszélek, a közepesen drága 14"os notik, játkra alkalmatlanok persze. Viszont ezekben rendes c2d proci van, vagy annak ulv verziója. Ezek nem avulnak el egyhamar sztem. És nem kell kompromisszumokat kötni. Viszont egy ilyen atom proci, sztem alapból kompromisszumos.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz vadkörte #47 üzenetére

    Pontosan engem igazol amit mondasz. Általános célokra kell neked egy noti, olcsón, és hajlandó lennél használtat is venni. Én az ilyen esetre vonatkozólag mondtam hogy 1. általános célokra alkalmasabb egy 12-14"os "rendesebb" noti; 2. használtan, az egyel korábbi szériák, kellően olcsóak, hogy alternatívák legyenek.
    Ebayen ha körülnézel találsz 500$ körül egész jófajta <14" notikat, c2d procival. Ezek szállítással meg mifennével is max 650$ lenne sztem. De ha még többre is jön ki valamivel, el kell gondolkozni hogy mennyivel jobb masinát kapunk, erős kétmagos procival, sok rammal, rendes kijelzővel.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Bibby #52 üzenetére

    Ja, azt tényleg benéztem hogy azt írta nem venne használt gépet...:DDD

    Pár reakció: angol bill sztem nem akkora érvágás, ugyanúgy tudsz rajta magyarul is írni. Egyedüli idegesítő dolog hogy a hosszú í, az néha Alt+i, de a többi az ok. Ráadásul az angol az univerzális szabvány.

    Aztán: te félreértesz, én nem a lehasznált, gagyi használt notikra gondolok. Azoknál tényleg jellemző hogy az akksi az rögtön mehet a kukkába(najo inkább ne, legyünk green). De egy fél/egy éves márkás notinál ez nem így van.

    "Másrészt meg tényleg nem érted hogy van akinek nem kell az erősebb gép?"

    Mi az hogy erős gép? Mint írtam latitude d620-on én éreztem nagyon a difit asztalihoz képest, ÁTLAGOS használat mellett. Ez kompromisszum Lasabban reagált, amikor meg a winxp rajta már kezdett kicsit szétesni a rendetlen gazdájától, akkor meg végképp érződött hogy lassú, mert a registryben káosz volt, biztos tele volt spyware-el, meg miegyéb. De nekem nem volt se időm, se erőm, se hangulatom kitakarítani, defragmentálgatni, rendbeszedni. De ez most csak egy példa az átlagjúzer életéből ahol megintcsak előjön a teljesítmény kérdése.
    Szal így én azt vezettem le hogy a te mondatod "nem kell az erősebb gép" eqvivalens azzal hogy "kell a kompromisszum".:D
    (csak viccelek)

    Figy arról van szó hogy 120k ból vehetsz ilyet, és vehetsz használtan erősebbet, nagyobb kijelzővel. Elbutítás az hogy annyira moblitás orientáltság kell. Nézd meg hogy a vállalatoknál azok a mukik akik állandóan utaznak, azok is 12-14"al mennek, pedig volt régen is mindenféle minicucc. Egyszerűen átlag használatra kényelmetlen az ennél kisebb. És ráadásul még lasabb is.

    az az idézett mondat jól cseng, de sztem ne vedd szentírásnak. Főleg a Vista világában, meg az új kétszálra optimalizált programok dömpingjénél, nem kéne ezt mondogatni egy egymagos harmatgyenge atom procinál.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Parci #58 üzenetére

    jah, thx. néha rosszul ragad rám az angol szleng. Hirtelen úgy akartam használni hogy "teljesenmegöli" a rendszert. De végülis ha ironikusan értjük akkro jó nem? :D

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz mob_zzz #57 üzenetére

    Kiforgatod a véleményemet. Azonkívül nem jók az érveid.
    Az ebay-t használt dolgok esetére hoztam fel. Ilyenkor már önmagában ritka a ganarncia, ha itthon is veszed. Nem beszélve hogy van olyan is hogy nemzetközi garancia, bár ez sajnos rikta hogy működne nálunk. Aztán mint írtam, érvekkel, az angol bill nem annyira kényelmetlen mint azt sokan gondolják. Magyar XP egy vicc, az összes fórumon angolul beszélnek róla, a rendes support is angolul van a neten. Csak megnehezíti az átlagfelhasználó életét ha magyarul látja a neveket.(ettől függetlenül nem nehéz rárakni egy magyart)

    A súlyt és árat nemtom miből gondoltad hogy nem veszem tényezőnek. A szubnotik nem jelentősen nehezek, én azokat nem tartom problémásnak. A külső meg teljesen szubjektív dolog, tehát erről értelmetlen beszélni. Az hogy neked nem tetszik a thinkpad konzervatív stílusa az a te dolgod.
    Szal a konklúziód nem jó, én pont a kompromisszummentesség lehető legoptimálisabb állapotát próbálom mondani / képviseltetni a szubnotik képében. Ha úgy lenne ahogy te mondod hogy nekem a teljesítmény a minden akkor nem ulv-s notit használnék.;)

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Dr. Romano #62 üzenetére

    Tényleg jó az aksi idő.

    Ha kategóriáján belül vizsgáljuk, akkor sztem az elterjedését majd lényegében a
    márka-sznobizmus, a nem annyira megnyerő kinézet(szubjektív, de HP pl sokkal jobb, és statisztikailag ennek lesz jelentősége) Plusz talán még a felépítés minősége is csökkentheti az eladások számát, ha valaki alaposan megnézegeti, sarkánál fogva emelgeti hogy recseg e. Bár nemtom ez mennyire jellemző az átlagra.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz rudi #67 üzenetére

    Mármint arra gondolsz hogy kiad egy új oprendszert a netbookokra?
    Hát nekem ez teljesen valószínűtlennek tűnik. Nem akkora még ennek a közönsége hogy megérje. Másrészről sok évnyi munka szül meg egy elfogadható oprendszert, főleg hogyha olyan komplex mint egy mai win. Egyébként meg teljesen fölösleges is lenne magát törnie az ms-nek, ugyanis linuxból van több olyan distro is ami pont arról szól hogy minél gyorsabb legyen a rendszer, és minél minimálisabb hardverforrás kelljen hozzá. Persze ezt az átlagjúzerek úgysem fogják soha kihasználni.

    A Hp vlszeg úgy gondolta, de ennyire nagy dolog lett volna tervezni hozzá egy másik alaplapot hogy ki lehessen adni atom procival? Kell a fenének a via.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz rudi #70 üzenetére

    Én csak azt mondtam hogy új oprendszer tervezése erre a szegmensre az túlzás.
    Azt én is eltudom képzelni hogy pl az XP életciklusát meghosszabítják, bár ebben amúgy nem vagyok biztos, mert szvsz visszaüthet ez máshol, sok cég nem akar Vistára átváltani, mert jó nekik teljesen az XP, és ha lesz rá support akkor nem is fognak váltani.

    Amúgy az sokkal valószínűbb hogy kiadnak egy Vista Mobile, vagy hasonló frappáns nevű változatát a vistának amit ráoptimalizálnak ezekre a kütyükre.

    Amúgy meg pls ne számokat mondj, hanem százalékokat:)
    Könnyű engem és az átlagnépet behülyíteni a számokkal, mert fogalmam sincs a nagyságrendekről a globális piacon, ellenben ha százalékokat mondasz és arányokat akkor azt mindjárt megértem.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz mob_zzz #79 üzenetére

    Így már abszolút no problem, de eddig sem voltam megsértődve :)

    Igen a példázott érved teljesen korrekt. Vannak esetek ahol egyáltalán nem számít a konfiguráció, hanem csak hogy kényelmes legyen beszerezni, használni, és kapni lehessen a boltban. Ez rendben van, persze. De én ezt úgy nevezem hogy a nem teljesen tudatos vásárlás. Bár a te példádra ez nem éppen igaz. Mindenesetre itt a fórumot leső emberek, olyan réteget képviselnek akik nagyon is maximalisták és kényesek az olyan dolgokra mint minőség, teljesítmény, funkcionalitás. Sokszor már kórosan is. És itt én ehhez a réteghez próbáltam szólni. De egyébként értem amit mondasz, és teljesen védhető az álláspontod.

    Üdv: SystemRoot

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz rudi #86 üzenetére

    Jajdejó. Akkor a szemléletünk asszem azonos. :)

    #87 a garancia jó dolog, de az a minőséget nem garantálja. Pl downgrade-chipes "brand" ramokra is van sok garancia, hiszen annyi van belőlük mint a ménkű, nem gond cserélni.:D
    Remélem érted amit ezzel akarok mondani.
    Egyébként sztem nem(csak) abban nyilvánul meg a minőség hogy egyértelműen meghibásodik e vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák