Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz vadkörte #42 üzenetére

    Hát a teljesítmény fontossága biztos relatív. De én szerintem 10évvel korábban halnék meg idegösszeomlásban, ha egy ilyen 1gbnyi memós 1,6ghz es gyenge atomot kéne használnom huzamosabb ideig. Persze mindenre rá lehet fogni hogy elég, de ha egyszer megszokod egy jófajtán összerakott asztali gép reagálóképességét, akkor utána szenvedős nagyon. Az előző notim egy D620volt. 1gb ramal és sima Coreduo-val. Az sokkal erősebb mint egy ilyen egymagos ht-s, eleve gyengealapú proci, és nekem kevés volt annak is a teljesítménye. Bár nem volt vészes, de azért nagy felüdülés volt átülni mindig az asztali géphez. A mostani thinkpad már teljesen ok, már itthon is gyakran ezt használom, mert kényelmesebb az ágyban feküdni, és mint egy újságot olvasni. De ha nem reagálna rendesen, és belassulna ha kinyitnék 10alkalmazást akkor, visszaülnék az nagygéphez.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz vadkörte #47 üzenetére

    Pontosan engem igazol amit mondasz. Általános célokra kell neked egy noti, olcsón, és hajlandó lennél használtat is venni. Én az ilyen esetre vonatkozólag mondtam hogy 1. általános célokra alkalmasabb egy 12-14"os "rendesebb" noti; 2. használtan, az egyel korábbi szériák, kellően olcsóak, hogy alternatívák legyenek.
    Ebayen ha körülnézel találsz 500$ körül egész jófajta <14" notikat, c2d procival. Ezek szállítással meg mifennével is max 650$ lenne sztem. De ha még többre is jön ki valamivel, el kell gondolkozni hogy mennyivel jobb masinát kapunk, erős kétmagos procival, sok rammal, rendes kijelzővel.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák