Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz Döglött Róka #590 üzenetére

    Olyan játékokra gondoltam mint Wasteland 2 vagy a Divinity Original Sin, ezek nem casual játékok hanem réteg játékok és konzolra sem jelentek meg eddig, legalábbis úgy tudom. De még mindig várom a felsorolást tőled.

    Nem is akarok vitatkozni az állításoddal, csak továbbvittem, hogy milyen hátrányai vannak a választásodnak mivel korábban pc párti voltál. A fanboyizmussal pedig nagyon mellé lőttél, minden eszköznek megvan a maga helye, a konzolnak és a pc-nek is.

    Ezt találtam hirtelenjében én erre gondoltam:
    "Manapság egyre gyakrabban vetődik fel a kérdés, ha egy megjelenő játékról van szó, hogy vajon a „hardcore”, vagy a „casual” réteg (vagyis a kőkemény, profi játékosok, és a hétköznapi, kikapcsolódásra vágyó játékosok) számára készül -e. Elég nehéz olyan játékot fejleszteni, mely mindkét réteg számára megfelel, az egyik kihívást és hosszan tartó elfoglaltságot, míg a másik pusztán a kikapcsolódást, a könnyen megszerezhető sikerélményt keresi egy játékban."

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • PandaMonium

    őstag

    válasz Döglött Róka #590 üzenetére

    Így van, elég elolvasni az EVO 2015-ös játék listát és utána próbálja mondani valaki, hogy "csak casual címek jönnek konzolra". Guilty Gear Xrd, Tekken 7, Killer Instict, USF4, Mortal Kombat X, stb. A bunyós játékok mindig is konzolon voltak "otthon", és ezek legalább annyira kompetitív címek - ugyan akkora tournament háttérrel és community-vel - mint a Starcraft 2, Counter Strike széria vagy Dota2 (bár ez utóbbi ugye az elmúlt évek alatt mindent felülmúlt, szóval nehéz volna túlszárnyalni).

    Az, hogy a BF4 "nem olyan kompetitív" kontrollerrel mint egérrel meg billentyűzettel még nem jelenti azt, hogy casual játék. És ez persze nem csak a BF4-re értendő hanem mindenre. :K

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák