Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sancza

    tag

    válasz -=RelakS=- #17 üzenetére

    Nem csak rossz láb bekötés probléma lehet, ahogy írtam, hanem egy szaros ellenállás kispórolása a kábelből, vagy nem megfelelő elleánállás alkalmazása is komoly problémát okozhat. Itt egy leírás az USB-C-ről: [link]

    Ez az ellenállás (ha jól tudom) a korábbi usb verziókkal való kompatibilitás miatt szükséges. Ha nincs ott, attól még adat mehet a kábelen. Nem megfelelő ellenálás miatti lehetséges problémákról itt és itt is írnak.

    Szóval nem elég csak az eszközöket validálni, a kábeleket is validálni kell. Nem tudom hogyan lehet egy kábel validálását megoldani, úgy hogy ha a kábelben nincs ilyen kontroller (ami tartalmaz valamilyen tanúsítványt, amit csak az a gyártó kaphat, amely pontosan betartja szabványban írtakat) -> a minőségi kábelek tuti drágulni fognak emiatt :(

    (#22) -=RelakS=-: valahogy biztosítani kell a kompatibilitást visszafelé (lásd fentebbi linket), s valszeg csak így tudták megoldani a kompatibilitást, hogy ellenállásokat tesznek a kábelbe. Arról sajnos nem tehetnek a szabvány alkotói hogy néhány kicsi kínai ba*ik a szabványra és emiatt nem kis kellemetlenséget tudnak okozni a felhasználóknak (ha nem lennének szabványt leszaró kábelek, eszközök, akkor nem lenne szükség erre a validálásos megoldásra sem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák