Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    Tok jo cucc, de mi a meglepo ebben? ("Meglepő üzleti APU-val készül az AMD") Marmint persze azon kivul, hogy nem a Beemara epul :F :U

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz rodrigez #3 üzenetére

    Valoszinuleg konnyebb eladni a bentragadt Kabini keszleteket, ha ranyalnak egy PRO matricat, es par dollarral megemelik a listaarat ;] Nem kell vacakolni a legujabb gyartastechnologiaval meg egyeb hulyesegekkel sem, matrica rulez :DDD

  • Fiery

    veterán

    válasz tatararpad #5 üzenetére

    Persze, a matrica meg a marketing nagyon fontos, de az Intel Inside-ot nem utolag raktak ra egy Celeronra, es probaltak meg azzal eladni ugy, mint egy profi felhasznalok reszere keszult ujdonsagot :) Persze nem kell egyik nagy ceget se felteni, az atmatricazas minden vonalon nagyon megy, a regi szutykot konnyebb eladni, ha egy uj, modernebbnek hato nevet ragasztunk ra. A Kabini pedig nem szutyok, csak nem az aktualis low-power APU-ja az AMD-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz tatararpad #16 üzenetére

    Mondjuk az Intelre pont nem jellemzo, hogy hanyagolja a K+F-t :) Iszonyatos penzeket raknak bele, minden evben egyre tobbet es tobbet -- persze ennek joreszt az az oka, hogy az in-house chipgyartas egyre tobb penzt emeszt fel. K+F-ben az AMD se all rosszul manapsag, csak kell me'g 2 ev, mire kijon az eredmenye (Zen).

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #21 üzenetére

    Az AMD helyeben az Asusba nem raknek tul sok penzt. Az Asus mindig is arrol volt hires, hogy mindenre epitett alaplapot, ami csak el es mozog, nem kivetelezett egyik gyartoval sem. Ha az APU-k jok, megfelelo mennyisegben elerhetoek, es van is rajuk igeny, akkor lesz azokra epulo Asus termek, szorosabb kapcsolat ide vagy oda. De persze artani nem art, ha az AMD lobbizik az alaplap, desktop PC es mobil PC gyartoknal.

    Zenrol nem tudni tul sokat, de ennek talan az is lehet az oka, hogy sok minden me'g nem vegleges. Elso korben a nagyteljesitmenyu termekek (CPU-k) erkeznek, azokbol viszont nem feltetlenul derul majd ki, hogy az APU-k mire is lesznek kepesek, legfeljebb sejteni lehet majd.

    A Carrizo pedig tovabbra sem nagyteljesitmenyu APU-nak keszul, tehat sok PH olvaso szamara kevesbe erdekes ujdonsag lesz. Tabletbe, ultrabookba, notebookba tok jo lesz, csak kerdes, hogy az APU hivatalos bejelentese utan mikor erkeznek es milyen mennyisegben a kesztermekek. Meg persze az is erdekes kerdes, hogy mikor es milyen tempoban all at a mobil szegmens is DDR4-re, es azt hogyan fogja tudni lekovetni az AMD (es partnerei) a Carrizoval.

  • Fiery

    veterán

    válasz tatararpad #22 üzenetére

    "Mert mára nem sok szegmensben vannak jelen (szerverek, HEDT, munkaállomások teljesen kiestek), de ahol igen, ott bizonyos szempontból versenyképesek az Intellel, viszont mégsem veszik őket"

    Ennek szerintem egyszeru oka van. Sajnos a legtobb piac ugy mukodik, hogy a teljesitmenybeli koronat is uralnod kell ahhoz, hogy az olcsobb arfekvesu termekeket is el tudd adni. Ha a leggyorsabb desktop es mobil processzort az Inteltol kapod meg (tok mindegy, mennyibe kerul), az eroteljesen hat a Celeronokra, Pentiumokra es Core i3-akra is. Ha elolvasod a CPU review-kat, az jon le a legtobbszor, hogy "Igen, az AMD jo vetel, de az Intel a leggyorsabb". Ebbol az emberekben annyi marad meg, hogy "Az Intel a leggyorsabb". Es ha azutan valasztani kell, hogy AMD vagy Intel alapu notebookot/tabletet/desktopot vegyenek, erre emlekezve inkabb az Intelt valasztjak. Kulonosen akkor, ha raadasul egy arban kapjak meg oket, azaz nincs valami komoly arelony az AMD megoldasanal. Ha meg egyszeruen csak a leggyorsabb kell, akkor megint Intel. Ha azt nezik, hogy a tobbsegnek (baratoknak) korulottuk milyen gepe van, megint Intel (a piaci dominancia miatt) lesz a valasztas. Ez egy nagyon nehez helyzet, es a multban is csak akkor tudta ezt az AMD megforditani, ha a leggyorsabb termeket tudta letenni az asztalra (Athlon 64 vs. P4). Ha fent, a "felsohazban" legyozod az Intelt, akkor minden processzorodbol tobbet fogsz eladni, ez ilyen egyszeru. Amig ez nem jon ossze megint, addig be lesz zarva az AMD a mostani marginalis pozicioba, sajnos.

    Persze mukodhetne a leggyorsabb CPU/APU koronajanak elhoditasa ugy is, hogy a piacot atrendezve, az AMD megoldana azt, hogy a Kaveri legyen az uberkiraly, az iGPU-nak koszonhetoen, de ugy tunik, a piac szabalyainak atirasa (= HSA) me'g kevesbe megy nekik (egyelore), mint az utokepes CPU/APU tervezes. De mindig lesz egy jovore, es mindig lesz uj remeny. En szemely szerint jobban hiszek a Zen sikereben nyers CPU eroben, mint a HSA koncepcio sikereben es az iGPU altalanos celokra valo befogasaban. Aztan majd kiderul. Persze lehetne ezt a kettot kombinalni is, pl. milyen franko lenne egy Haswell CPU kombinalva egy Kaveri iGPU-val :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz tatararpad #30 üzenetére

    Qualcommal es tarsaival nehez egy lapon emliteni az AMD-t, hiszen -- jelenleg -- ha jol tudom, nincs egyetlen AMD-s APU-ra epulo androidos vagy egyeb nem-x86 tablet, es egyetlen telefon sem. Tehat ez egy olyan piac, amire az AMD me'g be sem lepett, bar hamarosan be fog elvileg. Nehez dolga lesz, az fix, kulonosen mivel ez egy nagyon arerzekeny szegmens, ahol pont lesz*rja mindenki a HSA-t es OpenCL-t, amivel az AMD nyomul. Ezen a piacon nehez lesz AMD-nek penzt termelnie, a puszta jelenlet pedig eleg koltseges buli egy olyan kis cegnek, mint ok...

    A notebook szegmens pedig erdekes kerdes. A klasszikus notebookoknal egyszeru a keplet: veszel Intel CPU-t iGPU-val, vagy Intel CPU-t, de nVIDIA dGPU-val. Az utobbi lehet hogy kicsivel dragabb lesz, mint egy AMD APU-s megoldas, de konnyebb is eladni, mert kevesbe kell magyarazni. Eleg nagy baj az, ha mar valamit magyarazni kell :( Jo esetben egy jo termek eladja magat, nem kell az eladonak koritest mellekelnie hozza.

    Az ultrabook megint mas teszta, de ott ha jol tudom, nem tul versenykepes az AMD jelenleg. A Haswell-ULT kisebb helyen elfer es kevesebbet fogyaszt, mint egy Kaveri + Bolton FCH paros. Minden mas az ultrabookoknal sokszor mellekes, beleertve a teljesitmenyt is :( Az ultrabook piacra nagyon kell mar a Carrizo, de azzal egyutt is nehez lesz az AMD-nek versenyeznie a Broadwell es tarsaival :(

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #33 üzenetére

    Nem bantani akarom az AMD-t, de mar egy ideje kenytelen megalkuvasos alapon szuletett termekeket piacra dobni :( Sokszor persze ennek a sietseg ill. a balul sult piackutatas az oka, pl. a Kaveri se annak indult, ami lett belole, a Richland sem, a Beema/Mullins sem, es a Carrizo sem... Mindegyikbol ki kellett hagyni bizonyos feature-oket, ujdonsagokat, erdekessegeket, hogy kvazi idoben piacra tudjanak kerulni. Majd meglatjuk, vegul mi lesz a Carrizobol. Nem gondolom, hogy a Bulldozer csaladnak egy szep hattyudala lenne; nem olyan lezaras lesz, mint a Presler anno, ami a NetBurst vonalat zarta le, es a vegere egesz turheto proci lett belole. De ahogy a Core vonallal is hamar elfelejtettuk a P4-es idoket, ugy a Zen-vonallal is remelhetoleg konnyu lesz elfelejteni a nehez idoket :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz mr_ricsi #37 üzenetére

    Siman lehet, hogy az AMD az ilyen termekkapcsolasi muveleteknel minimalis aron adja (kenytelen adni?) a sajat dGPU-it... En sem latom ennek sok ertelmet, de nem is vagyok celkozonseg, nem hasznalok notebookot/ultrabookot, es nem is igazan jatszok.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #40 üzenetére

    Forditsuk meg a dolgot, csak a poen kedveert. Miert pont AMD procis notebookot akarsz venni? Olcsobb, mint egy hasonlo teljesitmenyu, hasonlo aksi idovel kecsegteto Intel procis notebook? Tovabb birja aksival? Gyorsabb? Miben jobb, mint mondjuk egy i5, vagy egy i5 + nVIDIA dGPU-s megoldas? Ne erts felre, desktopon, plane HTPC eseteben rengeteg okot latnek arra, hogy miert vegyen valaki AMD APU alapu gepet, de a mobil piacon en nem latok tul sok ervet az AMD mellett :( Plane amiota a Haswell-ULT piacra kerult... Es nem feltetlenul bennem van a hiba, a mobil piacon me'g kevesbe szamit sikeres jatekosnak az AMD, mint a desktopon, ennek kell hogy legyen valami oka azon felul is, hogy adott esetben az Intel milyen nyomast gyakorol a gyartokra. Ha nyomast gyakorol, akkor azt velhetoen hasonlokepp teszi minden szegmensben, a notebookok/ultrabookok piacan azonban me'g kevesbe megy jol az AMD-nek, mint a desktopon.

  • Fiery

    veterán

    válasz pdev1811 #42 üzenetére

    Arra probaltam utalni, hogy a Celeronra nem utolag kerult ra az Intel Inside matrica, hanem mindig is rajta volt a celeronos gepeken is, a pentiumosokon is, most meg core-osokon is. Es a Celeront, matrica ide vagy oda, sosem akarta az Intel uzleti celu termeknek eladni. Mas kerdes, hogy arerzekeny orszagokban sokszor vettek (vesznek) Celeron-alapu gepeket a cegek is, de ez me'g nem jelenti azt, hogy az Intel valaha is a profi piacra szanta volna a Celeront.

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #43 üzenetére

    A 2. bekezdessel le is nullaztad a pragmatikus 1. bekezdest. Pedig mar kezdtem azt hinni, az eszervek mentén keresed a kovetkezo notebookodat :D

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #46 üzenetére

    Ha nem irtad volna oda a 2. bekezdest, siman elfogadtam volna legitim valaszkent ;) Vegyuk ugy, hogy a 2. bekezdes nincs is ott :))

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    Ha a 2. bekezdest is eszervnek probalod beallitani (nem az, de mindegy), akkor hulyeseg amit irsz ("Tehát nem fogok csak azért megvenni egy notebookot, mert AMD"), hiszen ha az Intelt kilovod, akkor nem marad mas, mint az AMD. Kiveve persze ha valami ARM alapu Chromebookot vagy ilyesmit vennel, vagy egy Windows RT-s tabletet dokkoloval... Vagy ugy is mondhatnam, ha nem akarsz Intelt venni, akkor nem kell semilyen erv az AMD mellett, mert ugyis csak az marad. Ha viszont igy nezed a vilagot, akkor a fenti 1. bekezdesben olvashato pragmatikus ervek lenyegtelenne valnak, hiszen ha ugysem vehetsz Intelt, akkor ugyis csak AMD-t tudsz venni, tok mindegy, melyik milyen szempontbol franko vagy f*s.

    De persze szived joga moralizalva elni az eletedet, mar egy topicban kitargyaltuk ezt, ugyhogy lepjunk is tul ezen a meddo vitan.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #50 üzenetére

    Igy mar vilagos, koszonom a konkretumokat :) Kivancsi lennék, milyen cegeket utalsz még az Intelen kivul. Ha nincs a listaban a Google, az Apple es a Microsoft, akkor kicsit logikatlan a moralizalasod, de vegul is miert kellene logikat keresni mindenhol? :) Ha viszont a listaban ott vannak ezek az Intelhez hasonlo dolgokat folytatolagosan muvelo mamutcegek is, akkor nyilvan Blackberry vagy Firefox mobiltelefont es tabletet hasznalhatsz, es me'g veletlenul sem hasznalsz Gmailt es Google Maps-et... :U

    "A világ épp most kezd ráébredni arra, hogy az elmúlt évtizedek esztelen, rövidtávú haszonhajhász gondolkodása miatt mekkora f*sban ülünk nyakig. Minden csak perspektíva kérdése."

    Ezzel a vilagfajdalmaddal nehezen tudom azt osszeegyeztetni, hogy 2-3 evente cserelgeted a notebookodat. Miert nem jo az 5-6 eves notebook akkor, esetleg egy uj aksival, uj SSD-vel, memoria bovitessel?

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Mar leirtam jo par topicban, hogy en nem szeretek es nem utalok cegeket. En embereket szeretek es utalok. A cegek mogott is emberek allnak, de a legkisebb, egy fos cegeket leszamitva, teveszme cegekre emberi tulajdonsagokat cimkezni. Gonosz nem tud lenni egy ceg, nem emberrol van szo. Kimeletlen is maximum az uzletpolitika lehet, amit emberek formalnak, de azok az emberek folyamatosan valtoznak, tehat nehez konkret emberekhez kotni a donteseket. Azt lehet mondani, hogy XY vezetese alatt jol mukodik egy ceg, vagy hulyesegeket csinal a ceg, de konkret lepesek miatt megutalni egy ceget... nekem ez fura, en nem ilyen vagyok. Mar csak azert sem, mert minden egyes ceg csinal mocskos es kevesbe mocskos huzasokat. Ha mast nem, afa csalast es hasonlo, kis hazankban tarsadalmilag kvazi legitimalt, mas orszagban sulyosan uldozott es elitelt bunoket ;] A profit orientalt ceg, ami ugye a kapitalizmus (egyik) epitokove, magaban hordozza azt, hogy a hatarokat (torvenyi es etikai hatarokat) feszegetve folyamatosan elorebb akar jutni, konyokolve, rugdosva, taposva, ahogy epp a helyzet megkivanja. En csupan a termekeket nezem, onmagukban, ennyi. Egy termek vagy jo vagy nem, vagy megfelel nekem vagy nem. Engem az se izgat -- 1-2 ritka kiveteltol eltekintve --, hogy milyen logo van a termeken, milyen marketing van mogotte.

    Es ha coming out-olnom kell, akkor leirhatom, hogy en a PC-t szinte kizarolag munkara hasznalom, ezert a munkammal kapcsolatos szempontok diktaljak azt, hogy milyen gepet hasznalok, milyen gepet valasztok. Azert raktam be egy gyors SSD-t (nem, nem az Intel gyartotta), hogy hatekonyabban tudjak melozni. Azert hasznalok egy regi szutyok 19 colos LCD-t (ezt se az Intel gyartotta), mert a szelesvasznu, nagy kepatloju monitorokat nem tudtam megszokni, nem fekszenek nekem. Es azert van Sandy Bridge a gepben, mert amikor a gepet osszeraktam (nem most volt), akkor epp az i7-2600 volt a legjobb valasztas arra a munkara, amit en vegzek -- amihez leginkabb az egyszalas teljesitmeny a lenyeg, ritkan van szukseg "sok" magra. Arrol nem en tehetek, hogy az AMD akkoriban (es ha nem tevedek, azota sem) csinalt 1 szalon gyorsabb procit az i7-2600-nal :) Ha az iGPU fontosabb lenne a munkamhoz, mint az 1 szalas teljesitmeny, akkor szoba johetne a Kaveri, de mivel dGPU-t hasznalok (low-end GeForce), igy tovabbra is ugy gondolom, az i7-2600 teljesen jo megoldas a munkamhoz. AMD proci egyebkent utoljara akkor volt a gepemben, amikor az AMD procik erosebbek voltak az Intelnel, 1 szalon is. En voltam az egyik elso Athlon 64 tulajdonos, es az egyik elso 3rd party 64 bites (x64) NT kernel drivert fejlesztettem a gepen, jol ki tudtam hasznalni az AMD vadonatuj fejleszteseit. Utana tobb generacion at volt AMD procim, de csak addig, amig az volt a jobb valasztas a munkamhoz. Ez ilyen egyszeru nalam :) Ha a Zen lemossa a Skylake-et (vagy addigra mar a Cannonlake lesz a slager?), akkor Zen alapu lesz a kovetkezo gepem. Az Intel es az AMD egyebkent jol valtogatjak egymast a gepemben, anno az elso gepem AMD 386SX volt, aztan Cyrix 486DLC, majd Intel 486DX2, aztan AMD 5x86, K5, K6-2, Celeron-300A, Duron, Athlon, Athlon 64, Athlon 64 X2, Opteron, Core 2 Duo, Core i7. Nagyjabol ilyesmi, erosen vegyesfelvagott. Ez alapjan fanboynak szamitok? Ha igen, akkor valoszinuleg utana kell neznem, mit jelent a fanboy kifejezes :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #54 üzenetére

    "szerinte jól sikerült a tökmag-series (Kabini/Temash ill. Beema/Mullins)"

    Nem csak szerintem, hanem objektive sikerult jol. Az Earthmoving (mas neven Bulldozer) csaladnak az a rakfeneje, hogy csak iGPU-ban erosebb a konkurencianal, CPU-ban gyengebb, fokent egy szalon. A macskak (Cats, azaz Jaguar/Puma) viszont CPU-ban legalabb olyan jok, mint a konkurens Bay Trail, iGPU-ban meg sokkal jobbak. Tehat ha a teljes csomagot nezzuk, akkor a macskak jol sikerult termekek, nem csak onmagukban, hanem a konkurenciahoz kepest is. Egyebkent pl. a Kaverivel se lenne semmi gond, ha nem lenne Core-i5 es i7 :) Onmagaban, plane fejlesztoi szemszogbol nezve, a Kaveri is egy qrva jo APU, csak sajnos a CPU reszt tekintve van lenyegesen erosebb megoldas is a piacon, persze dragabban. Ugyanigy, a Zambezi se lett volna rossz termek, ha 2 evvel korabban erkezik; es a P4-rol is mas lenne utolag a velemenyunk, ha nem lett volna anno Athlon 64 :)

    A Zen pedig elegge sotet lo, me'g barmi lehet belole. Epic fail is, meg egy uj feltamadas is. Az is lehet, hogy csak egy adott szegmensben lesz igazan utokepes, a tobbiben meg csak hellyel-kozzel franko. Veszelyes dolog azert, hogy cca. 15 Wattol 160 Wattig skalazzak ugyanazt az architekturat. Ezt van aki utanuk tudja csinalni, de nem sok ilyen ceg van. Na jo, egyetlen ilyen ceg van, a tudjuk ki :) :) En mar annak orulnek, ha 65 es 130 Watt kozott a Zen odacsapna a Xeonoknak es a HEDT Core i7-eknek, arra mar lehetne epiteni egy franko Kaveri utodot is, es ezzel le lehetne fedni azokat a szegmenseket, amibol profitot is lehetne termelni. Mert szep dolog molyolni a macskakkal, de pont abban a szegmensben van a legkisebb profit :( Annal mar csak a telefon SoC-okban van kevesebb love :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák