Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz Fiery #28 üzenetére

    Mobil piacon azért szerintem jobb a helyzet. Attól, hogy még a Qualcomm gyártja a legjobb felsőkategóriás processzorokat van hely bőven a többi gyártónak is az alsószegmensben. No meg aki bemegy az Auchanba és leemel egy tabletet a polcról nem feltétlen érdekli milyen SoC van benne. Notebook dettó, meg merem kockáztatni hogy a döntő többség azt sem tudja mi van a gépben, csak bólogat amire az eladó beszéli, vagy ha tudja is, lusta beírni a Google-be hogy milyen processzor is az egyáltalán. És ez a szegmens az ahol az AMD még labdába tud rúgni, ide kellene valami jó stratégia, mert szerintem magának az APU-nak a létjogosultságát sem tudták még megfelelően lekommunikálni. Pedig tolják azt is egy ideje. Persze az AMD-nek minden évben kijön egy csodaprocesszora ami elhozza a megváltást, tisztára mint a Linuxnál, de szerintem lassan ideje lenne más irányból is megközelíteniük a problémát.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz Fiery #28 üzenetére

    Aki a legjobb procit tudja gyártani, az lejjebbi szinteken is pontosan úgy tud skálázni, ahogy neki jó. Az már csak rátesz erre, amiről beszélsz, de ha ez a jelenség nem lenne, akkor az Intel az alsó szinteken jobb ár-érték arányú processzorokkal lépne piacra, és ugyanott tartana. Az AMD magfeloldós processzorai óta pedig tudjuk, hogy az olcsó processzorok jelentős része nem "selejt", hanem szándékosan butított, tehát az Intelnek biztosan van mozgástere ezen a téren.

Új hozzászólás Aktív témák