Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #40 üzenetére

    Forditsuk meg a dolgot, csak a poen kedveert. Miert pont AMD procis notebookot akarsz venni? Olcsobb, mint egy hasonlo teljesitmenyu, hasonlo aksi idovel kecsegteto Intel procis notebook? Tovabb birja aksival? Gyorsabb? Miben jobb, mint mondjuk egy i5, vagy egy i5 + nVIDIA dGPU-s megoldas? Ne erts felre, desktopon, plane HTPC eseteben rengeteg okot latnek arra, hogy miert vegyen valaki AMD APU alapu gepet, de a mobil piacon en nem latok tul sok ervet az AMD mellett :( Plane amiota a Haswell-ULT piacra kerult... Es nem feltetlenul bennem van a hiba, a mobil piacon me'g kevesbe szamit sikeres jatekosnak az AMD, mint a desktopon, ennek kell hogy legyen valami oka azon felul is, hogy adott esetben az Intel milyen nyomast gyakorol a gyartokra. Ha nyomast gyakorol, akkor azt velhetoen hasonlokepp teszi minden szegmensben, a notebookok/ultrabookok piacan azonban me'g kevesbe megy jol az AMD-nek, mint a desktopon.

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #43 üzenetére

    A 2. bekezdessel le is nullaztad a pragmatikus 1. bekezdest. Pedig mar kezdtem azt hinni, az eszervek mentén keresed a kovetkezo notebookodat :D

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #46 üzenetére

    Ha nem irtad volna oda a 2. bekezdest, siman elfogadtam volna legitim valaszkent ;) Vegyuk ugy, hogy a 2. bekezdes nincs is ott :))

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    Ha a 2. bekezdest is eszervnek probalod beallitani (nem az, de mindegy), akkor hulyeseg amit irsz ("Tehát nem fogok csak azért megvenni egy notebookot, mert AMD"), hiszen ha az Intelt kilovod, akkor nem marad mas, mint az AMD. Kiveve persze ha valami ARM alapu Chromebookot vagy ilyesmit vennel, vagy egy Windows RT-s tabletet dokkoloval... Vagy ugy is mondhatnam, ha nem akarsz Intelt venni, akkor nem kell semilyen erv az AMD mellett, mert ugyis csak az marad. Ha viszont igy nezed a vilagot, akkor a fenti 1. bekezdesben olvashato pragmatikus ervek lenyegtelenne valnak, hiszen ha ugysem vehetsz Intelt, akkor ugyis csak AMD-t tudsz venni, tok mindegy, melyik milyen szempontbol franko vagy f*s.

    De persze szived joga moralizalva elni az eletedet, mar egy topicban kitargyaltuk ezt, ugyhogy lepjunk is tul ezen a meddo vitan.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #50 üzenetére

    Igy mar vilagos, koszonom a konkretumokat :) Kivancsi lennék, milyen cegeket utalsz még az Intelen kivul. Ha nincs a listaban a Google, az Apple es a Microsoft, akkor kicsit logikatlan a moralizalasod, de vegul is miert kellene logikat keresni mindenhol? :) Ha viszont a listaban ott vannak ezek az Intelhez hasonlo dolgokat folytatolagosan muvelo mamutcegek is, akkor nyilvan Blackberry vagy Firefox mobiltelefont es tabletet hasznalhatsz, es me'g veletlenul sem hasznalsz Gmailt es Google Maps-et... :U

    "A világ épp most kezd ráébredni arra, hogy az elmúlt évtizedek esztelen, rövidtávú haszonhajhász gondolkodása miatt mekkora f*sban ülünk nyakig. Minden csak perspektíva kérdése."

    Ezzel a vilagfajdalmaddal nehezen tudom azt osszeegyeztetni, hogy 2-3 evente cserelgeted a notebookodat. Miert nem jo az 5-6 eves notebook akkor, esetleg egy uj aksival, uj SSD-vel, memoria bovitessel?

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Mar leirtam jo par topicban, hogy en nem szeretek es nem utalok cegeket. En embereket szeretek es utalok. A cegek mogott is emberek allnak, de a legkisebb, egy fos cegeket leszamitva, teveszme cegekre emberi tulajdonsagokat cimkezni. Gonosz nem tud lenni egy ceg, nem emberrol van szo. Kimeletlen is maximum az uzletpolitika lehet, amit emberek formalnak, de azok az emberek folyamatosan valtoznak, tehat nehez konkret emberekhez kotni a donteseket. Azt lehet mondani, hogy XY vezetese alatt jol mukodik egy ceg, vagy hulyesegeket csinal a ceg, de konkret lepesek miatt megutalni egy ceget... nekem ez fura, en nem ilyen vagyok. Mar csak azert sem, mert minden egyes ceg csinal mocskos es kevesbe mocskos huzasokat. Ha mast nem, afa csalast es hasonlo, kis hazankban tarsadalmilag kvazi legitimalt, mas orszagban sulyosan uldozott es elitelt bunoket ;] A profit orientalt ceg, ami ugye a kapitalizmus (egyik) epitokove, magaban hordozza azt, hogy a hatarokat (torvenyi es etikai hatarokat) feszegetve folyamatosan elorebb akar jutni, konyokolve, rugdosva, taposva, ahogy epp a helyzet megkivanja. En csupan a termekeket nezem, onmagukban, ennyi. Egy termek vagy jo vagy nem, vagy megfelel nekem vagy nem. Engem az se izgat -- 1-2 ritka kiveteltol eltekintve --, hogy milyen logo van a termeken, milyen marketing van mogotte.

    Es ha coming out-olnom kell, akkor leirhatom, hogy en a PC-t szinte kizarolag munkara hasznalom, ezert a munkammal kapcsolatos szempontok diktaljak azt, hogy milyen gepet hasznalok, milyen gepet valasztok. Azert raktam be egy gyors SSD-t (nem, nem az Intel gyartotta), hogy hatekonyabban tudjak melozni. Azert hasznalok egy regi szutyok 19 colos LCD-t (ezt se az Intel gyartotta), mert a szelesvasznu, nagy kepatloju monitorokat nem tudtam megszokni, nem fekszenek nekem. Es azert van Sandy Bridge a gepben, mert amikor a gepet osszeraktam (nem most volt), akkor epp az i7-2600 volt a legjobb valasztas arra a munkara, amit en vegzek -- amihez leginkabb az egyszalas teljesitmeny a lenyeg, ritkan van szukseg "sok" magra. Arrol nem en tehetek, hogy az AMD akkoriban (es ha nem tevedek, azota sem) csinalt 1 szalon gyorsabb procit az i7-2600-nal :) Ha az iGPU fontosabb lenne a munkamhoz, mint az 1 szalas teljesitmeny, akkor szoba johetne a Kaveri, de mivel dGPU-t hasznalok (low-end GeForce), igy tovabbra is ugy gondolom, az i7-2600 teljesen jo megoldas a munkamhoz. AMD proci egyebkent utoljara akkor volt a gepemben, amikor az AMD procik erosebbek voltak az Intelnel, 1 szalon is. En voltam az egyik elso Athlon 64 tulajdonos, es az egyik elso 3rd party 64 bites (x64) NT kernel drivert fejlesztettem a gepen, jol ki tudtam hasznalni az AMD vadonatuj fejleszteseit. Utana tobb generacion at volt AMD procim, de csak addig, amig az volt a jobb valasztas a munkamhoz. Ez ilyen egyszeru nalam :) Ha a Zen lemossa a Skylake-et (vagy addigra mar a Cannonlake lesz a slager?), akkor Zen alapu lesz a kovetkezo gepem. Az Intel es az AMD egyebkent jol valtogatjak egymast a gepemben, anno az elso gepem AMD 386SX volt, aztan Cyrix 486DLC, majd Intel 486DX2, aztan AMD 5x86, K5, K6-2, Celeron-300A, Duron, Athlon, Athlon 64, Athlon 64 X2, Opteron, Core 2 Duo, Core i7. Nagyjabol ilyesmi, erosen vegyesfelvagott. Ez alapjan fanboynak szamitok? Ha igen, akkor valoszinuleg utana kell neznem, mit jelent a fanboy kifejezes :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Kerestem a logikát az eszmefuttatásodban, de nem találtam :U

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák